Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nakano

Vega 56 - zasilanie 6pin i 8pin na jednym przewodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni mam zainstalowany nowy zasilacz Corsair SC650M https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cs-650w-cp-9020077-eu-618777/

Do zasilacza można podpiąć da przewody pci-e z dwoma wtykami 8pin(6+2) na jednym przewodzie. Jednym takim przewodem (6pin i 6+2pin) mam podpięte zasilanie karty. Czy tak jest OK czy powinienem osobnym przewodem podpiąć 6pin a osobnym 8pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest to rozdzielić na dwa osobne wiązki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest to rozdzielić na dwa osobne wiązki.

Nic nie trzeba, mailem vege 2x8pin na jednym kablu a teraz rtx 2080 2x8pin. Nie po to robia takie kable zeby je teraz rozdzielac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba, mailem vege 2x8pin na jednym kablu a teraz rtx 2080 2x8pin. Nie po to robia takie kable zeby je teraz rozdzielac ;)

 

Czyli mogę spać spokojnie :) bałem się że vega to za duże obciążenie na jedną wiązkę. Co by się działo gdyby jednak...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby mialo sie cos dziac to nie od kabla tylko z winy zasilacza. znowu nie przesadzajmy, karta swoje je ale bez przesady. zastanawia mnie jaka ty masz versje vega 56 skoro moja miala 2x8pin i nie wdzialem takiej 8+6pin jeszcze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę spać spokojnie :) bałem się że vega to za duże obciążenie na jedną wiązkę. Co by się działo gdyby jednak...?

jeśli mocno pociśniesz taką kartę (np. bios od 64 i power limit w opór) może popłynąć wtyczka od strony zasilacza... który dalej radzę zwrócić, bo w tej cenie można kupić focusa goldwink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam na jednym kablu 2x8pin i zasila on 1080ti ftw3 evgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który dalej radzę zwrócić, bo w tej cenie można kupić focusa goldwink.gif

zasilacz odkupiłem za 200zł - jest nowy w sensie nowy dla mnie :) był kupiony w styczniu 2018r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę spać spokojnie :) bałem się że vega to za duże obciążenie na jedną wiązkę. Co by się działo gdyby jednak...?

To w dużej mierze zależy od grubości i jakości przewodów. Zazwyczaj w zasilaczach używa się przewodów typu AWG18 które dopuszcza 7A co przy 12V daje 84W. Wtyczka 8pin ma 3 żyły 12V czyli maksymalny łączny prąd w przewodzie to 252W.

Także IMO jeśli masz 2 odrębne przewodu to podłącz GPU za pomocą 2. Po co nadwyrężać styki w gnieździe wykorzystując tylko jeden przewód. Zwłaszcza że zasilacz nie jest wysokich lotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to dobry zasilacz...

Corsair robi całkiem dobre zasilacze. Ale dobre zasilacze tej marki to modele RM, HX czy AX. CS to jest raczej średnia półka więc nie spodziewaj się że to jakaś hiper extra konstrukcja. Dlatego jeśli nie jest to konieczne jakoś mocno bym go nie przeciążał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...