Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

snaperr

Przerobienie pliku XML

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam z hurtowni pliki XML do zassania na moją stronę produktów opisów stanów magazynowych otp itd. Tylko problem w tym ze moja platforma sklepowa obsluguje tylko pliki XML w formacie ceneo. Czy macie pomysl jak przerobic taki plik szybciej niz recznie? Poniewaz codziennie po minimum dwa razy nie usmiecha mi sie przerabiania tych plikow. I od razu powiem ze nie, ale hurtownia nie ma mozliwosci stworzenia takiego pliku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prościej będzie napisać drugi importer (bazując na tym dla ceneo)

albo pobaw się wyrażeniami regularnymi, w php będziesz mieć preg_replace (więc w innych językach podobna funkcja też powinna się znaleźć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną sensowną opcją jest inny importer, chociaż z przerobieniem formatu xml na xml nie powinno być aż tak dużo roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę 3 opcje.

 

1. automat pośredni - z jednego wyciągnie w drugi zapakuje prze formatowany plik

2. Dopisać importer innego formatu do sklepu

3. makro które będzie obrabiać za każdym razem plik (odpalane ręcznie i plik nadal musi być wrzucany ręcznie).

 

Moim zdaniem najlepsza będzie opcja 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Odpada bo jak sie dowiadywalem to koszta duze, ludzie odpowiedzialni za platforme sklepu nie chca zrobic (bo po co). Moge recznie dodawac ten plik ale zeby jakis automat go przerabial to by bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na upartego możesz zrobić sobie makro w notepad++ i odpalać je na plikach xml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...