Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Blantche

Karta dźwiękowa do 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Przymierzam się do kupna karty dźwiękowej, a że kompletnie się na tym nie znam to potrzebuje pomocy. Na obecną chwilę posiadam słuchawki Superlux HMC631 i głośniki za 50zł (głośniki będą szły na zmianę) i chce zakupić jakąś kartę zewnętrzną/wewnętrzną, która pozwoli podpiąć mi obie te rzeczy i sprawi, że odczucia słuchowe wejdą na nowy lvl.

 

Polecano mi ją taką kartę zewnętrzną, tylko wkurza fakt, że musiałbym przełączać dźwięk przyciskiem zamiast w systemie.

- Audiotrak Prodigy Cube Black Edition

 

Jeżeli miałaby to być karta wewnętrzna to musi być ładna i tak wiem, ma działać a nie świecić, ale kupuje komputer za 19k i chce aby w środku też to wyglądało przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież przełączanie przyciskiem to rewelacja pod względem wygody, zamiast minimalizować aplikacji i szukać ustawień klikasz jeden przycisk w zasięgu ręki.

 

Po za tym odczucia wejdą na "nowy lvl" jak to nazwałeś po zmianie badziewnych głośników, słuchawki też idealne nie są ale raczej nie ma sensu kupować do nich dźwiękówki za 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można łatwo tego stwierdzić, niektóre układy zintegrowane są lepiej zaimplementowane, niektóre gorzej. Tak ogólnie poprawa powinna być słyszalna, ale niektóre płyty główne mają na tyle dobrze zaimplementowany układ audio, że brzmią porównywalnie do tanich dźwiękówek. Nie ma innej opcji niż sprawdzenie tego na własnych uszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w tym poście, że integra (ALC1220), którą posiadam wcale nie jest gorsza od tego Audiotrak'a.

 

Czy to prawda, czy raczej subiektywna opinia jednego użytkownika?

https://forum.audio.com.pl/topic/50248-integra-alc-1220-lepsza-od-audiotrak-prodigy-cube-be/?fbclid=IwAR3dv-ssj03hcYfg6HdGWCg2YamxUhO920KFi3WBwfLvRhlo68iclETbtF0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłbym tu konkretnie na ALC1220, bo dużo zależy jak mówiłem od implementacji, czyli właściwie od konkretnego modelu płyty głównej. Dużo zależy też od muzyki której słuchasz, od twojego słuchu i słuchawek. W skrócie różnicy możesz (przynajmniej początkowo) nie usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...