Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matisto

Pamięć RAM (ADATA) do zestawu z Ryzenem 5 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje dokupić kość RAMu 8GB, tej wersji którą mam nigdzie jednak nie ma dostępnej.

Mam ADATA XPG Z1 DDR4, 8GB, 3000Mhz, CL16 Gold (AX4U300038G16-SGZ)

 

Czy Pamięć ADATA XPG DDR4 8GB, 3000Mhz, CL16 będzie okej, bez tego Z1 w nazwie?

 

Z tego co widziałem RAMy różnią się jedynie napięciami i kolorem.

Zależało by mi na sklepie morele.net , bo muszę jeszcze dokupić przejściówkę z DVI-D na VGA, a na xkom są 40 zł droższe.

Mają chodzić w DUAL CH.

Dałbym linki, ale forum kasuje linki do moreli.

 

Znalazłem też taką: https://www.x-kom.pl/p/423956-pamiec-ram-ddr4-adata-8gb-3000mhz-xpg-z1-red-cl16.html

Również się różni napięciami i kolorem, ale jest to wersja Z1, czym się różnią od pamięci bez Z1?

 

Proszę o pomoc, dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się kupuje "RAM na raty" :E

Masz 2 opcje, kupujesz RAM od ADATA o tych samych parametrach, czyli 3000mhz cl16 i jak nie będzie działać jak trzeba, to zwracasz od razu w ramach 14 dniowego zwrotu. Lub Kupujesz od razu zestaw 2x8gb inny, a tą kość sprzedajesz na allegro.

Czym się różnią? W zasadzie to pewnie głównie wyglądem, na stronie producenta chwalą się większą ilością miedzi w ścieżkach, względem konkurencji? Natomiast kupując różne moduły pamięci jest spora szansa, że nie trafisz na moduł z dokładnie takimi samymi modułami od np. hynixa, tylko np. coś od nayna i będziesz miał problem z ustawieniem prędkości.

Napięciem się raczej nie różnią, też 1 ze, że nie to taktownie, 2 na stronie producenta jest 1,35v, te 1,2v jest to raczej błąd kalkowany przez wszystkie sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...