Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nowyMlody

[Zestaw] 3500zl GRY

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy raz kiedy chce sam złożyć sobie komputer do gier. Bardzo proszę o opinię poniżej podanego zestawu:

 

procesor: Intel Core i5-8500

karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 6GB Windforce OC

płyta główna: Gigabyte B360M HD3

dysk HDD: Seagate BarraCuda 1tb

dysk SSD: ADATA Ultimate S4800 128gb

zasilacz: Seasonic Focus Gold 450W

obudowa: SilentiumPC Regnum RG4

pamięć: GoodRam IRDM X 8gb DDR4 3000mhz

 

Liczę na przydatne porady, korzystne podmianki np: zbyt mocny zasilacz itp.

Odpowiedzcie mi też proszę czy "współczesne" płyty główne mają wbudowane karty sieciowe z WiFi oraz czy do tego zestawu potrzebne jest dodatkowe chłodzenie a jeśli tak, czy SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130) będzie odpowiednie (czy będzie współgrało z tą płytą główną)

Proszę o wyrozumiałość, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie tego i5 możesz dostać 12 wątkowy procesor od AMD, o podobnej wydajności, wraz z płytą, zaoszczędzone pieniądze dołożyć np. do mocniejszej karty graficznej. Ram koniecznie w dwóch kościach 2x4GB(lub najlepiej 2x8GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno i5 jak i Ryzen 1600/2600 sprzedawane są z chłodzeniem boxowym, W intelu nie zrobisz OC i na dobrą sprawę box ci wystarczy, choć pewnie będzie go słychać i przydało by się choćby tanie Fera 3. AMD zaś ma dość dobre chłodzenie, które pozwoli na lekkie OC, do mocniejszego tez przydała by się fera lub fortis. Ram najlepiej kupować w dwóch takich samych kościach( w zestawie)Dual-Chanel podnosi dość znacznie wydajność.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, będę musiał pomyśleć czy nie zwiększyć budżetu. Mam tylko nadzieje że będę w stanie to sam dobrze złożyć :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłądanie PC to nic trudnego, wszelkie wtyczki są tak zbudowane ze praktycznie nie da się czegoś źle podpiąć a na Tubie jest mnóstwo poradników, krok po kroku. Wiele sklepów oferuje tez składanie zestawów, czasami nawet za free, ale składając zestaw sam, masz wgląd w każdą cześć, sam wypakowujesz ją z pudełka, dzięki czemu masz pewność ze nikt Cie nie zrobił w wała i nie wcisnął części po zwrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2600 705 zł proline

MSI B450-A PRO 400 zł

Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16 (2x8GB) 620zł

GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB 1170 zł

GOODRAM 120GB 2,5'' SATA SSD MLC 120 zł

toshiba P300 1Tb 165 zł

SilentiumPC Vero L1 500W 170 zł

SilentiumPC Regnum RG4 170 zł

 

Razem 3520 zł +,-

 

Z czasem zmienisz chłodzenie, w podobnej cenie do nowego GTX1060, możesz kupić używanego GTXa 1070 na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy myślicie że w czarny piątek lub cyber monday realnie będzie można kupić taniej ? Czy raczej pic na wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce co najwyżej przed czarnym piątkiem ceny wzrosną, by potem wprowadzić "super okazje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie śledzę ceny i zobaczymy czy coś się zmieni na plus. Jutro chce iść po klawiaturę i myszkę, zapytam znajomego pracujacego w sklepie czy coś będą mieli na weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce co najwyżej przed czarnym piątkiem ceny wzrosną, by potem wprowadzić "super okazje"

 

hehe ostatnia ofera z pewnym sklepem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze jeszcze jedna rzecz, czy przy zakupie wyzej wymienionych komponentow, ktorys z nich bedzie mial w zestawie wszystkie potrzebne taśmy do podłaczenia np. dyskow twardych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze jeszcze jedna rzecz, czy przy zakupie wyzej wymienionych komponentow, ktorys z nich bedzie mial w zestawie wszystkie potrzebne taśmy do podłaczenia np. dyskow twardych?

 

Tak, razem z płyta główna są dodawane bodajże 2 kable sata.

 

Edit: jeśli nie zapomnisz o zasilaczu, to nie masz się cczym przejmować wszystko powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dawać 1000 zł na gtx1060 lepiej poszukać używki gtx1070 do ryzen w sam raz w FH wszystkie gry na maksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam (chyba ostatni raz) po pomoc, a konkretnie w doborze karty sieciowej. Czy warto bawić się w USB czy brać wewnętrzną? Router mam w tym samym pokoju co będzie stał PC. Obecnie prędkość internetu to tylko ~50mb i brak możliwości zwiększenia (mam nadzieję że będzie jakaś konkurencyjna oferta bo nikomu nie życzę internetu z Orange)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...