Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamilok123

Ryzen 5 2600 czy i5 8350K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry przepraszam, jeśli źle założyłem temat.

 

Mam dylemat czy kupić Ryzen 5 2600 czy Intela 5 8350K.

 

I tak przy okazji która karta lepsza? Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB czy karta graficzna Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB? Co będzie z czym lepiej pracowało? Głównie będę grał w GTA V i COD WW 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wezmiesz RX to napewno intelowski procesor. Jesli karte Nvidia to bierz smiało ryzena 5 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 2600 + GTX 1060 6GB w wersji MSI Armor lub Zotac AMP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 2600, w grach ciut szybszy, w aplikacjach do 2x szybszy, 12 wątków. i3-8350k - 30% droższy, 4 wątki, mikroprzycięcia w grach. Nad czym się zastanawiać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R5 2600 + GTX 1060 6GB w wersji MSI Armor lub Zotac AMP!

 

MSI Armor to shit

 

zdecydowanie zotac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Armor to shit

 

zdecydowanie zotac

Miałeś go? Ja piszę na podstawie testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty msi z serii armor są...

 

nie są warte tych pieniędzy :)

 

każdy zotac będzie lepszy od armora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja miałem moment Armora 1060 3GB, bardzo słabe chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś go? Ja piszę na podstawie testów.

ja miałem armora 6GB i shitem bym go nie nazwał, ale naprawde to nic specjalnego, tylko 2 ciepłowwody znośne temperatury, czasem skrzeczące cewki ale bez tragedii, ale można coś lepszego kupić nawet inno3d są lepsze, inno3d nie chałasuje tak cewkami.

 

 

Co do połączenia cpu amd i gpu amd to już jest nieaktualne dawno info żeby ich nie łączyć, obecnie spisują się bardzo dobrze

 

Co do połączenia R580 i procesora amd to tutaj masz odpowiedź

 

i do nowych podzespołów przyzwoity zasilacz by się przydał, chyba, że chchesz wszystko jeszcze raz kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, w takim razie najlepszy będzie Zotac AMP!

AMD + AMD dalej jest najgorszą kombinacją przez narzut sterowników. https://www.purepc.pl/procesory/ryzen_5_2600_core_i5_8400_geforce_gtx_1060_i_radeon_rx_580

ale nie jest to już to co kiedyś, teraz to straty marginalne w porównaniu do tego co było kiedyś i to też raczej w starszych tytułach. W takim bf v czy nowym TR to jednak amd się bardzo dobrze spisuje zarówno gpu jak i cpu, w grach od ubi różnie, a na unreal engine to wiadomo intel + nvidia.

 

@Krisol Co do ryzenów, to widać jak sytuacja się zmienia na plus z czasem dla nich, mocny backend, większa ilość wątków, sprawniejsze smt zaczyna procentować w nowych tytułach. Ciekaw jestem czy dadzą L4 jak w Rome i igpu w nadchodzącym ryzen2/3000, bo w 2 ccx po 8 rdzeni nie wierze w mainstreamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, w takim razie najlepszy będzie Zotac AMP!

AMD + AMD dalej jest najgorszą kombinacją przez narzut sterowników, wystarczy spojrzeć na testy w AC: Origins czy Watch Dogs 2. https://www.purepc.pl/procesory/ryzen_5_2600_core_i5_8400_geforce_gtx_1060_i_radeon_rx_580

Ale to nadal lepiej niz 8350K z nv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...