Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

99lowca

numer IP komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio tak zainteresowałem się tym jakie mam IP itp.. Przyjmijmy że mieszkam w Krakowie. Wczoraj sprawdzajac swoje IP pokazalo mi lokalizacje w jakies miejscowosci gdzies na slasku, a dzisiaj moj numer IP jest już inny i lokalizacja to gdzies w Chorwacji.. Czy to jest normalne ? Mam internet w orange. Oczywiscie mi to w niczym nie przeszkadza, a nawet lepiej zreszta ze tak zmienia to IP.. tylko chcialem się dowiedziec cos od strony technicznej czy to nie jest wynik jakiegoś złego działania sprzetu czy cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dane nie są precyzyjne, bo zależą od tego co operatorzy podadzą do baz danych i jak szybko są one aktualizowane.

Jeżeli dana pula adresów została zwolniona i przydzielona innemu operatorowi, to łatwo o błędną lokalizację. Tak samo jak się operator nie przejmuje aktualizacją danych.

 

Czasami jak sprawdzałem, to dla jednego ip potrafiło podać lokalizację z zupełnie różnych miejsc na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku, chociaż faktycznie to trochę dziwne. Zazwyczaj ip przydzielane jest z jakiejś puli, która ma określony zasięg geograficzny dla wygody operatora lub jest po prostu stałe.

 

Orange to wielkie korpo, więc pewnie zrobili sobie pulę-śmietnik i co akurat się napatoczy, to przydzielają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedys gmail zablokowal czasowo dostep do maila bo chcialem sie zalogowac przez komorke i zostalo to uznane za probe logowania z Indonezji ;-) Takze jak zamiast Krakowa pokazuje Ci Slask albo Chorwacje to jeszcze calkiem dokladnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam, ostatnio tak zainteresowałem się tym jakie mam IP itp.. Przyjmijmy że mieszkam w Krakowie. Wczoraj sprawdzajac swoje IP pokazalo mi lokalizacje w jakies miejscowosci gdzies na slasku, a dzisiaj moj numer IP jest już inny i lokalizacja to gdzies w Chorwacji.. Czy to jest normalne ? Mam internet w orange. Oczywiscie mi to w niczym nie przeszkadza, a nawet lepiej zreszta ze tak zmienia to IP.. tylko chcialem się dowiedziec cos od strony technicznej czy to nie jest wynik jakiegoś złego działania sprzetu czy cos

 

Nie jest to normalne. Lokalizacja nie musi być precyzyjna, ale nie powinna być z innego kraju. Być może masz włączonego klienta VPN lub dodatek do przeglądarki internetowej, np. ZenMate, ewentualnie używasz Tor Browser Bundle, ale o tym chyba byś wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta chorwacje to pokazuje mi jakas jedna strona... Na innych to wiekszosc pokazuje krakow to chyba cos nie tak z ta strona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli w ustawieniach Windowsa 10 > Prywatność > Uprawnienia aplikacji > Lokalizacja, włączysz lokalizacje oraz uprawnienia dla aplikacji, to wówczas będzie ona bardziej precyzyjna.

Także w przeglądarkach internetowych można włączyć opcje dotyczącą położenia.

Oczywiście wiadomo, że raczej lepiej ograniczyć tego typu możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma wspólnego z tematem? :hmm:

To co można włączyć w systemie i przeglądarkach, to udostępnienie lokalizacji komputera stronom i aplikacjom (głównie związane z mapami), dzięki temu raczej żadna baza danych ip nie będzie się aktualizować.

Kolejna kwestia, to skąd system/przeglądarka mają mieć twoją lokalizację jak w komputerze brak gps-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...