Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Delwin

Ile miejsca zostawić aby się nie zagotowało...

Rekomendowane odpowiedzi

Przepakowuję się w mniejszą obudowę aby zmieścić się w małej (W/S/G - 30/50/40 cm) półce z tą obudową (silverstone-sst-gd10b-grandia)

 

https://www.morele.net/obudowa-silverstone-sst-gd10b-grandia-sst-gd10b-667709/?component=specification

 

O ile na wysokość problemu nie widzę to nie wiem czy tył mi się nie pogotuje jak zostawię mniej niż 4 cm od ścianki szafy. Jeśli chodzi o boki zostanie po ok. 3 cm - też słabawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zagotuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli musiałbym zmieścić kompa w obudowie wielkości pudełka na buty i upchnąć to w niewiele większej półce, to chociaż usunął bym tylną ściankę. Mam jednak nadzieję, że nigdy nie będę musiał tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesteyt nie mam opcji abym usuwał tylną ścianę bo to jest szafa robiona na wymiar i przymocowana w całości...

 

Konfig jest dość prądożerny niestety i pewnie się będzie trochę grzał:

 

Dysk Samsung Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ) OEM

Pamięć GoodRam DDR3 8192MB PC1333 DUAL 2 x 4096 CL9 (GR1333D364L9/8GDC)

Zasilacz SeaSonic 620W (M12II-620)

Dysk SSD Crucial CTFDDAC128MAG-1G1

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K) plus SilentiumPC Zephyr 120 (SPC016)

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) IP67 PRO3 S1155 P67 4DDR3 USB3/RAID ATX (P67 PRO3)

Karta graficzna Asus GeForce GTX 970 Strix 4GB DDR5 (256 bit) DP, HDMI, 2x DVI (STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5)

Dysk SSD Crucial MX200 250GB SATA3 (CT250MX200SSD1)

HDD Seagate 250 GB i WD 80 GB.

karta dźwiękowa i WiFi

 

Chyba jednak zaryzykuję - najwyżej pozbędę się dwóćjh najmniejszych HDD aby poprawić cyrkulację...

 

Dzięki za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zaryzykuję - najwyżej pozbędę się dwóćjh najmniejszych HDD aby poprawić cyrkulację...

 

@Delwin, tu raczej nie chodzi o cyrkulację powietrza w obudowie, a dookoła niej. Jeżeli komp stoi na otwartej przestrzeni np. na biurku, to nie ma problemu. Zimne powietrze jest zasysane z przodu, a wydmuchiwane z tyłu. U Ciebie odprowadzenia ciepłego powietrza z tyłu praktycznie nie będzie. Będzie się mieliło w zamkniętej przestrzeni i będzie wracało do przodu, gdzie znowu będzie zasysane do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobię sprawę z problemu - stąd zadałem pytanie. Opcją alternatywną jest niestety wymiana całej konstrukcji na coś mniejszego, ale to oznacza wymianę połowy części (płyta główna, procek, chłodzenie, może i karta graficzna aby się pomięściła)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...