Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RafalNode

Wybór płyty pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jestem w trakcie składania dla siebie PC i potrzebuję waszej pomocy.

 

Komputer składam na zasadzie jak coś uzbieram to kupię zacznijmy od tego co już posiadam czyli na razie jest obudowa:

 

https://www.silentiumpc.com/pl/product/armis-ar1/

 

Do tego potrzebuję płyty głównej i tu nachodzi pytanie jaką aby wykorzystać w pełni tą obudowę czyli podłączenie panelu przedniego z usb w wersji 3.0 przedniego panelu.

 

W obudowie mam zamontowane 2 wentylatory na przód dokupiłem https://www.x-kom.pl/p/165773-wentylator-do-komputera-silentiumpc-zephyr-120-136-dba.html

oraz standardowy z tyłu ( dołączony do obudowy)

 

Przeglądam od pewnego czasu na różne płyty i ciężko wybrać tyle tego jest ;)

 

Moją uwagę zwróciła płyta MSI B450M BAZOOKA

 

Wydaję mi się że powinna się zmieścić w tą obudowę?

 

Bez problemu podłączę te 2 wentylatory z tej obudowy?

 

Nie będzie problemu z podłączeniem tego panelu przedniego z obudowy?

 

Na początek do tej płyty planuję zakup procesora AMD Ryzen 3 2200G jednak chciałbym aby była możliwość rozbudowy.

 

Może macie inne propozycję płyt?

 

Uwagę również zwracałem na to iż ta płyta ma czarną zaślepkę portów wejść/wyjść jakoś kompletnie nie pasują mi w niektórych płytach te srebrne... tak wiem kwestia gustu..

 

W gry będzie grane okazyjnie od święta, komputer będzie głownie służył do prac na konsolach linuxowych, 30 kart przeglądarki na raz no i jak już pisałem wcześniej raz na jakiś czas aby dało się w coś zagrać.

 

Budżet myślę że max na płytę to 400zł.

 

PS: nie zależy mi na światełkach na płycie, obudowa jest zamknięta więc nikt tego oglądać nie będzie.

 

 

Liczę na waszą pomoc.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert84MK

Obudowa jest zgodna z mATX i ATX. Pamiętaj jednak że Ryzen 2200G jest zgodny tylko z Windows 10 i przy próbie instalacji Windows 7 i 8.1 dostaniesz BlueScreen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest zgodna z mATX i ATX. Pamiętaj jednak że Ryzen 2200G jest zgodny tylko z Windows 10 i przy próbie instalacji Windows 7 i 8.1 dostaniesz BlueScreen.

Dzięki za odpowiedź.

Nie planuję wykorzystywać systemu Windows a Linuxa.

 

Co do tej płyty jak się odniesiesz?

Podepnę bez problemu te 2 wentylatory i ten panel przedni?

Może jest jakaś jeszcze inna alternatywa dla tego msi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...