Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Luxius

Bios 1070 i OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem Gigabyte GTX 1070 8GB, karta oczywiście nie ukrywając jest pokoparkowa ale ma dlugą gwarancję więc okazyjna cena mnie zachęciła.

 

Z tego co wiem on ma zmniejszone napięcia i prawdopodobnie zmienione jakoś ustawienia.

Moje pytanie dotyczy tego skąd mógłbym dostać oryginalne albo defaultowy bios czy ustawienia oraz jak je wgrać?

Drugie pytanko dotyczy tego jak takiego GTX'a podkręcić? Jest gdzieś jakiś podany schemat co można podnieść i na jakie wartości? (MSI Afterburner pewnie)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mieć co najwyżej wrzucony BIOS od innej karty, chociaż wątpię że komuś chciało się to robić do koparki. Dla świętego spokoju pokaż screen z pierwszej zakładki GPU-Z.

 

Co do OC poszukaj na YT jakiegoś poradnika jeśli jesteś zielony w temacie, tak będzie najprościej.

 

Np

 

https://www.youtube.com/watch?v=2PxQa1fAUqA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.techpowerup.com/vgabios/

Zbiór biosów do większości gpu.

 

Poradników jak wgrać bios jest od zatrzęsienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem Gigabyte GTX 1070 8GB, karta oczywiście nie ukrywając jest pokoparkowa ale ma dlugą gwarancję więc okazyjna cena mnie zachęciła.

 

Z tego co wiem on ma zmniejszone napięcia i prawdopodobnie zmienione jakoś ustawienia.

Moje pytanie dotyczy tego skąd mógłbym dostać oryginalne albo defaultowy bios czy ustawienia oraz jak je wgrać?

Drugie pytanko dotyczy tego jak takiego GTX'a podkręcić? Jest gdzieś jakiś podany schemat co można podnieść i na jakie wartości? (MSI Afterburner pewnie)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

GPU Nvidii mają szyfrowany BIOS więc żadnej zmiany w nich nie wprowadzisz. Instalując kartę w drugim kompie rozpocznie ona prace z defaultowymi ustawieniami. Wtedy instalujesz sobie wspomnianego Afterburnera i robisz OC.

Co do OC to możesz sprawdzić jak karta będzie zachowywała się przy ustawieniu +150MHz core + 500MHz mem , jak będzie stabilnie to możesz iść wyżej jakimiś niewielkimi krokami np +10MHz albo obniżyć Power Limit. Maks OC zależny od modelu karty i samej sztuki danej karty. Różne rodzaje pamięci czy jakość krzemu w rdzeniu to różne wyniki maksymalnego OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mi by sie nie chcialo tyle bawic, wiedzac ze docelowo i tak ma byc x3d, a zwykly to tylko półśrodek. Poczekam spokojnie na x3d
    • faktycznie, dopiero zwróciłem uwagę na płytę główną z podpisu  ona nie ma wbudowanego moduły TPM, tylko gniazdo  
    • Wow dzięki za wyczerpującą odpowiedz.  Czyli nie zostaje mi nic innego jak ciągnąc przewód do każdej kamery osobno. Jaką markę sprzętu do monitoringu byś polecił? Posiadam budżet do 10tyś, a potrzebuje 7 kamer IP tubowych i jedną obrotową z zoomem, do tego rejestrator i switch.
    • Ja bede robil dwa razy Wpierw zwykły Zen5, a pozniej 3D Ja zawsze daje dobra cene zeby sie pozbyc od reki bez czekania
    • Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski padł ofiarą oszustwa. Samochód, który kupił za 100 tys. zł, okazał się być podróbką, gdyż ma swojego legalnego „bliźniaka” we Francji. Polityk auto stracił.  Minister zapowiada, że postara się o pilne zmiany legislacyjne w prawie, aby coś takiego nie mogło się już przytrafić (…) —————————- To dla dobra wszystkich Polaków poproszę los jeszcze, dla Pana Gawkowskiego w tym 2024 roku: 1. Aby czekał w kolejce do specjalisty 3 lata. 2. Żeby nie było go stać na mieszkanie, a kredyt jak dostanie aby mial 5% kapitału i 95% odsetek. 3. Aby dostał takie wywindowane rachunki za prąd i ogrzewanie, aby nie móc ich spłacić.  4. Żeby po zatankowaniu pełnego baku paliwa na dystrybutorze pojawił mu się numer telefonu do zapłaty.  5. Aby dostał najniższą krajową pensji i z tego odprowadził 40% podatków i żył od 1-go do 1-go.    Myślę że po takim czymś od nowego roku prawo zmieniło by się diametralnie na lepsze dla nas wszystkich      
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...