Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Clams

Brak dżwięku Realtek ALC269 Windows 10 Home x64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z dźwiękiem na laptopie Samsung RV-511 s02pl z zintegrowaną kartą dźwiękową Realtek ALC269 na systemie Windows 10 Home 64bit. Wczoraj wszystko działało prawidłowo, zostawiłem włączonego laptopa na 2-3 godziny, a po powrocie już nie było dźwięku. Komputer w tym czasie nie uruchamiał się ponownie ani nie instalował żadnych aktualizacji. Podczas wyciszania dźwięku słychać takie ciche pyknięcie, pojawiają się komunikaty o podłączenie/odłączeniu słuchawek w gnieździe mini jack, więc wydaje mi się, że karta dźwiękowa jest sprawna i przyczyna leży po stronie systemowej. Próbowałem odinstalować sterownik, który po ponownych uruchomieniu zainstalował się ponownie, lecz nic to nie dało. Dodatkowo, podczas próby otworzenia pliku mp3 pojawia się taki komunikat: 2128127.png

Może ktoś spotkał się z takim problemem i byłby w stanie pomóc. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

versia systemu ?

Próbowałeś restartować?

w menadżerze urządzeń jest wykryta karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 Home 64 bit 1803

Probówałem wyłączyć i włączyć sterownik w menadżerze urządzeń, również zainstalować ponownie i nic to nie dało

Tak, w menadżerze urządzeń jest wykrywana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany! Wymusiłem ręcznie aktualizacje do wersji 1809 (nie wiem czemu przez ponad miesiąc Window Update sam jej nie wykrył) i wszystko działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...