Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Makavcio2

Czy intelowski box będzie pasował do starszych generacji?

Rekomendowane odpowiedzi

Intelowskie chłodzenie boxowe to dziadostwo i moim pierwszym odruchem jest zawsze jego wymienienie. Teraz gdzieś leży mi chłodzenie z czasów core2duo, chłodzenie z i5-3xxx oraz z kawy. Chłodzenie z kawy mam pod ręką, a do reszty będę musiał się godzinę dokopywać... Stąd moje pytanie:

 

Znajomy potrzebuje wymiany boxa do swojego antycznego bieda-della poleasingowego. Podobno ma tam standardowy box. Nie wiem, jaki dokładnie jest tam proc i jaki to jest dell, ale ma winxp, więc można się domyślać. Czy box z kawy będzie pasował do takiego antyka? Czy boxy intelowskie są uniwersalne? Nigdy się im nie przyjrzałem nawet, a mam nadzieję, że boxa z kawy wcisnę do czegoś starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tam WinXP, to pewnie w środku siedzi coś na LGA 775, wtedy cooler z LGA 115X (czyli z Coffe Lake czy tego i5-3XXX) na pewno nie będzie pasował, bo rozstaw otworów montażowych jest inny. Jeśli masz cooler z czasów C2D to jest on właśnie pod socket LGA 775 i nie powinno być problemów :). Jak się nie dogrzebiesz do swojego boxa, to na allegro za dosłownie klika zł można je kupić (takie pod LGA 775). Tylko Dell zazwyczaj używa swoich własnych chłodzeń, więc kij wie czy przy okazji nie zmienili rozstawu otworów montażowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie pasować, bo ten poleasingowy Dell może mieć niestandardowe ułożenie otworów na mocowanie schładzacza - Dell nie korzysta z intelowych radiatorów, ma własne. Często z tunelem wymuszającym taki a nie inny przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bedzie to lga 775 wiec box z c2d bym obstawial. Na lga115x sa takie same rozstawy. Wez oba i zobaczcie.

 

Zresta jak mu wentyl padl to wystarczy wsadzic inny wentylator i zamontowac chocby na trytyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej się boję, że tam będzie jakieś dellowe dziwadło i nie wiadomo, gdzie potem się coś odpowiedniego znajdzie. Najwyżej mu tam szkotem jakiś inny wentylator przymontuję :E

 

Dzięki za informację, że rozstaw dziur jest inny, bo o to mi właśnie chodziło. Nigdy się nie przyjrzałem.

 

Na teraz pozostaje mi tylko kopanie po szafach i kamerliku w poszukiwaniu chłodzenia kupowanego razem chyba jeszcze z PIV. Jest praktycznie nieużywane :E

Zakupy na allegro to na teraz taki problem, że z kolesiem na grzebanie w bebechach jestem umówiony na wieczór, a nawet zamówię jeszcze dzisiaj, to jutro nie przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwyżej mu tam szkotem jakiś inny wentylator przymontuję

żebyś się nie zdziwił przy próbie podłączenia tego wentylatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...