Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuelleSurprise

Uszkodzona karta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taką dosyć patową sytuacją. Sprawa wygląda tak, że kurier uszkodził paczkę, którą zwracałem do sprzedawcy otrzymałem 80% zwrotu zapłaconej kwoty oraz otrzymam uszkodzona karte, którą sprzedawca uznaje za "złom elektroniczny", wydaje mi się, że karta może mieć realną wartość mimo uszkodzenia. Z tego co widziałem został uszkodzony jeden z wentylatorów, a reszta wygląda ok, ale ponoć karta w ogóle nie uruchamia się.

Czy w takiej sytuacji, jeżeli mam fakturę itd jestem w stanie coś zdziałać bezpośrednio u producenta, ew. czy ktoś zna może jakiś serwis, najlepiej w Krakowie zajmujący się kartami graficznymi?

XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition OC+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, kurier uszkodził to kurier płaci.

Poza tym - czyli od sprzedawcy dostałeś i pieniądze i kartę? Gdzie można takie zakupy robić? Bo jak dla mnie to albo sprzedawca dostał zwrot od firmy kurierskiej i robi Cię w konia albo bierze to wszystko na klate i jest stratny o 80% wartości karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, kurier uszkodził to kurier płaci.

Poza tym - czyli od sprzedawcy dostałeś i pieniądze i kartę? Gdzie można takie zakupy robić? Bo jak dla mnie to albo sprzedawca dostał zwrot od firmy kurierskiej i robi Cię w konia albo bierze to wszystko na klate i jest stratny o 80% wartości karty.

Sprzedawca to jakaś mała firma, która de facto sprzedaje rzeczy na prywatnym koncie allegro, troche się wrypałem nie patrząc na to, ale trudno. Przedstawił dowód, że otrzymał 80% kwoty towaru, a ja nie za bardzo chciałem się zgodzić na taką sytuację, więc zaproponowałem 80% oraz kartę, jeżeli na prawdę jest totalnym złomem to będę te 200zł w plecy, jakoś to przeżyję.

Szukam po prostu serwisu/osoby który zajmuję się takimi sprawami i jest w stanie sprawdzić co z kartą jest nie tak i jaka jest jej realna wartość.

Ogólnie wiem, że powinienem dążyć do tego, żeby otrzymać 100% zwrot kwoty, ale nie chce mi się po prostu z sprawą za 200zł się sądzić, a z taką propozycją jedynie potrafi wyjść allegro w przypadku sporów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto płacił za tą przesyłkę zwrotną? Kto ją ubezpieczał i na jaką kwotę? Jakaś głupota i przekręt według mnie. Tym bardziej jeśli to robiłeś przez allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto płacił za tą przesyłkę zwrotną? Kto ją ubezpieczał i na jaką kwotę? Jakaś głupota i przekręt według mnie. Tym bardziej jeśli to robiłeś przez allegro.

Ja płaciłem, ubezpieczenie nie ma nic do rzeczy, liczy się kwota na fakturze. Allegro umywa ręcę ponieważ twierdzą, że sprzedawca zwrotu nie może odmówić, ale może pomniejszyć kwotę, jeżeli przedstawi jakiś dowód. Oczywiście dowód nie został przedstawiony, ale to nie ma znaczenia, nie chce mi się po prostu sądzić w tej sprawie bo to jedynie zostało. Zgodziłem się na to 80% i zwrot karty i po prostu teraz się zastanawiam co z nią zrobić, tzn. nie mam pojęcia jakie jest uszkodzenie i czy w ogóle da się ja naprawić, więc szukam kogoś kto może temat ogarnia i jest w stanie to określić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapłaciłeś za przesyłkę z własnej kieszeni to jakim cudem kurier wypłacił odszkodowanie odbiorcy? Ktoś Cię robi w wała

 

Jeszcze ten tekst, że sprzedawca przedstawił dowód ile dostał za kartę, a Ty od przewoźnika protokół dostałeś?

 

Janusz znalazł frajera, ogolił na 200zl do tego wysłał jakąś padnięta kartę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapłaciłeś za przesyłkę z własnej kieszeni to jakim cudem kurier wypłacił odszkodowanie odbiorcy? Ktoś Cię robi w wała

Bo tak wygląda kwestia prawna? Protokół spisał sprzedający i w raz z przyjęciem paczki tak na prawdę stał się jej właścicielem z powrotem, więc on musiał składać reklamacje, zresztą polecam poczytać sobie w necie o podobnych przypadkach, zawsze osoba która przyjmuje paczkę musiała spisać protokół i wysłać reklamacje. Co do robienia w wała to zdaję sobie z tego sprawę, ale co mogę zrobić? Byłem u rzecznika i jedyne co zostaje to pozew, czego wole uniknac, tym bardziej w przypadku takiej kwoty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam to sprzedawca nie umie sprawdzić zawartości przesyłki przed odbiorem? Na pewno sam to na aukcji miał napisane :E Jak odebrał to on powinien być w plecy, bo teraz to on dostał od Ciebie 100% kwoty i 80% od firmy kurierskiej które przekazał Tobie i sam jest zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro stwierdził że uszkodzona to po co przyjmował? Skoro przyjął to teraz powinien on się bić z kurierem a Tobie oddać kasę.

 

Wymiana chłodzenia to pikus ale jak karta uszkodzona to nikt Ci jej nie naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro stwierdził że uszkodzona to po co przyjmował? Skoro przyjął to teraz powinien on się bić z kurierem a Tobie oddać kasę.

 

Wymiana chłodzenia to pikus ale jak karta uszkodzona to nikt Ci jej nie naprawi.

Spisał protokół i przyjął, już to przerabiałem nic z tym nie zrobię, mogę się sądzić co najwyżej i pewnie bym to wygrał, ale to będzie trwało i kosztowało, a nie mam nawet ochoty prowadzić dalej tej batalii bo próbowałem coś z allegro zdziałać i ch**a pomogli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż tą uszkodzoną kartę do kompa i zobacz czy naprawdę się nie uruchamia. Być może uszkodzone jest tylko samo chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż tą uszkodzoną kartę do kompa i zobacz czy naprawdę się nie uruchamia. Być może uszkodzone jest tylko samo chłodzenie.

To rozumiem, że jak karta w ogole nie bedzie reagowala to raczej nie do odratowania jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak coś się uszkodziło na samej płytce PCB, to już raczej jej nie odratujesz. Jak uszkodzone jest samo chłodzenie, to można poszukać gdzieś np na Allegro podobnej popsutej karty, grunt żeby miała chłodzenie takie samo i po prostu podmienić samo chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że jak karta w ogole nie bedzie reagowala to raczej nie do odratowania jest?

Zależy co tam padło, mogą być tylko uszkodzone luty przy wtyczce z zasilaniem to sam sobie naprawisz.. możemy tylko gdybać. Jak padło tylko chłodzenie to masz dobrą kartę za 200 zł, chłodzenie można kupić inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie szukam kogos kto moglby mniej wiecej stwierdzic co jest nie tak z karta, samemu ciezko mi bedzie to stwierdzic bo sie po prostu na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż ją do komputera. odpal go i opisz tutaj co się dzieje, albo nakręć z tego filmik telefonem i rzuć tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie szukam kogos kto moglby mniej wiecej stwierdzic co jest nie tak z karta, samemu ciezko mi bedzie to stwierdzic bo sie po prostu na tym nie znam.

Jeżeli jest to uszkodzenie, które widać to sam zobaczysz speca nie trzeba.

 

Jakby to były uszkodzone wtyki od zasilania to karta by się odpalila.

Jak była wygięta to w laminacie zapewne coś pękło i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...