Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tishikori

Opłaca się podkręcać?

Rekomendowane odpowiedzi

Moje kostki z sygnatury po podkręceniu do 1866MHz zmieniły opóźnienie na CL11, przy ręcznym wymuszeniu CL9 bios nie odpala.

 

Co z tym zrobić? Bawić się w podwyższanie napięcia, czy nie ma sensu? Jak ma się ten ram do reszty zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz może pójdą wyżej u mnie np 1600 2x4gb i 1866 2x4 gb (1600 cl9 1866 cl9) poszły na 1900 oc przez blck tez na tamingach 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz może pójdą wyżej u mnie np 1600 2x4gb i 1866 2x4 gb (1600 cl9 1866 cl9) poszły na 1900 oc przez blck tez na tamingach 11

 

Spróbuję je wykręcić wyżej, właśnie odniosłem wrażenie, że po upgrade reszty platformy te kości zaczęły trochę odstawać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że warto spróbować, moje 2 x 4gb 1600mhz i 2 x 4gb 1866mhz poszły na 2133mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 MHz to ich maks. Żal trochę, bo aż miło patrzeć, jak wyniki benchmarków rosną. Chętnie bym je wbił na 2133MHz, ale napięciem się nigdy nie bawiłem :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam płytę przeznaczoną typowo pod OC, ale jeden klik podnosi napięcie o jakieś śmieszne wartości, bodaj z 1,500V na 1,501V. To co, jeśli pójdą stabilnie na 1,6V, to muszę 100 razy resetować kompa? :E

 

O ile maksymalnie mogę podwyższać jednorazowo, żeby nie przekroczyć granicy z "nie wybuchnie" na "wybuchnie"? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś kazał podnosić wszystko o tylko jedną wartość? :P

Wpisz ile chcesz z klawiatury i tyle będzie. Takie 1.65V to standardowe napięcie dla pamięci 2133/2400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś kazał podnosić wszystko o tylko jedną wartość? :P

Wpisz ile chcesz z klawiatury i tyle będzie. Takie 1.65V to standardowe napięcie dla pamięci 2133/2400MHz.

 

Jak kręcę zegary to bez spiny, jak coś, to po prostu bios nie odpali, ale manipulowanie napięciem już mi się kojarzy ze smrodem spalenizny wydobywającym się z obudowy :E

 

Ale do tego 1.65V spróbuję dobić, podnosząc o 0.05, zwłaszcza że zdaniem porównywarki niektórzy z tych kości wycisnęli dużo więcej

 

Bez-tytu-u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do tego 1.65V spróbuję dobić, podnosząc o 0.05

Ale po co to marnowanie czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...