Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Majki11

Problem z blue screenem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co może się dziać, komputer dopiero złożony.

Problem polega na zaskakującym blue screenie po uruchomieniu. Próbuje przeskanować kompyter lub uruchomić płytę z płyty głównej żeby zagrały nowe sterowniki.

Jak mogę pozbyć się tego błędu?

 

R5 2600

Płyta b450m ds3r od gigabyte.

Ramy 2x4 patriot viper 4 3000mhz które powinny działać na 2993, a pracują na 2111, również nie wiem czemu.

Dysk z systemem jest przełożony bez formatowania ze starego pc'ta.

 

Błąd:

0x0000007B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd to brak dostępu do nośnika bootowalnego, czyli do dysku z systemem.

 

Zaktualizuj BIOS, ustaw go na "failsafe defaults", korzystaj. Problem powinien być usunięty.

Nie piszesz niestety nic o nośnikach, na których instalujesz system, a to by pomogło w diagnostyce problemu.

 

Co do ramu, witamy w świecie AMD :) Na wszystkich testach ramy wyżyłowane, a w praktyce jest z tym trochę gorzej.

W biosie powinieneś mieć możliwość ręcznego ustawienia parametrów. Ustaw ręcznie na parametry sugerowane przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios powinien być zaktualizowany pod r5 2600, w końcu jest kompatybilny.

 

Windows 7 system byl zainstalowany już na dysku przed przełożeniem , a dysk to Wd green tylko nie pamiętam dokładnego modelu, taki troszke starszy lecz 4h temu wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomaga, jak próbuje naprawić system (zalecane) to po chwili odcina mi myszke i klawiaturę.

 

Próbuje już zmieniać port podłączenia i w dalszym ciągu nic z tego. Prosił bym o pomoc bo naprawdę wolał bym pominąć próbę formatu gdyż mam sporo ważnych danych.

 

 

Zbudowałem win7 na pendriva, lecz wszystko co robię, uruchamiam go, naprawianie systemu to wywala mi myszke, klawiaturę i nie mogę nic robić.

 

Czy może być to problem z samym systemem , że win7 po prostu nie wspiera tak jak powinien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Windows 7 system byl zainstalowany już na dysku przed przełożeniem

Miałeś w7 na starym komputerze, wyciągnąłeś z niego dysk i przełożyłeś do nowego komputera?

Ostro :E

Zainstaluj system na nowo. Usuń starego windowsa. Żadne odzyskiwanie czy naprawianie nie pomoże.

A najlepiej idź w W10. W7 jest umiarkowanie kompatybilny z nowoczesnym sprzętem. Mówiąc po ludzku, to staroć. Nie warto go trzymać z sentymentu tym bardziej, że na allegro kupisz oryginalny system (tzn. faktura+aktywacja) za śmieszne pieniądze.

 

Co do aktualizacji biosu, zawsze warto mieć najnowszą wersję przy nowoczesnym sprzęcie. Nie zdziwiłbym się, gdyby ta płyta miała już z 5 wersji biosu obsługującego ten model procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki ze starego sprzętu pogryzły się z nowym sprzętem dlatego powinno się instalować nowy system po zmianach platformy bo to praktycznie rzadko kiedy działa... inaczej jak byś np. wymieniał samą płytę główną lub sam procesor czy grafikę wtedy może działać ( u mnie rekord to 3 płyty różne i jeszcze wymiana procka - działało ale wszystko było w ramach AM3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, bez formata się nie obyło.

 

Platforma pogryzla się nie tylko z sterownikiem ale z całym win7.

 

Win10 bez problemu pozwolił na format, a przed win7 wzbraniał wywalając zasialnie w myszcze, klawiaturze.

 

Do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...