Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

El Sajmono

Philips 436M6VBPAB bądź inny

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Poszukuję jakiegoś w miarę dobrego monitora, głównie do:

 

a) rozrywka:

- konsola xbox one x oraz przyszła generacja konsol (aby można było w pełni wykorzystać ich potencjał)

- oglądanie filmów

- w przyszłości może dobry PC, który udźwignie gry w 4K

 

b) praca (podpięty pod laptopa):

- przeglądanie wielu pdf na raz

- programowanie

- internet

 

 

Wstępnie myślałem o Philips 436M6VBPAB, ale nie ukrywam, że jest to maksimum jakie jestem w stanie wydać. Trochę przeraża mnie też jego wielkość.

Może warto poczekać na Philips 328P6VUBREB aż będzie dostępny. Nie jest aż taki duży oraz jest z trzy stówki tańszy.

 

Może jakiś inny?

 

Zależy mi na efekcie "WOW". Jak najlepszy monitor powiedzmy do tych max. 3k. Zależy mi na dobrej jakości obrazu oraz na dobrym HDR.

 

Monitor ma służyć na lata, więc wolałbym aby był to dobry i świadomy wybór. Prosiłbym o doradzenie.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@El Sajmono: Niestety nie pomogę Ci za mocno w wyborze ale sam "czaję się" na Philipsa 328P6VUBREB. Na PCMonitors.info pojawiła się pierwsza recenzja - nie jest to monitor idealny ale na pewno ciekawy... Obawiam się, że 436M6VBPAB byłby lepszy do rozrywki (jeśli masz na niego miejsce), za to 328P6VUBREB byłby lepszy do pracy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@El Sajmono: Niestety nie pomogę Ci za mocno w wyborze ale sam "czaję się" na Philipsa 328P6VUBREB. Na PCMonitors.info pojawiła się pierwsza recenzja - nie jest to monitor idealny ale na pewno ciekawy... Obawiam się, że 436M6VBPAB byłby lepszy do rozrywki (jeśli masz na niego miejsce), za to 328P6VUBREB byłby lepszy do pracy :E

Narobiłeś mi nadziei, ale input lag na poziomie 28.85ms to już trochę dużo :E . Chociaż taki TV sony xf9005 ma 40-24ms i ludzie żyją.

Szkoda że dopiero teraz ma premierę... W promocji za ~2000 zł bym go kupił zamiast 436m6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narobiłeś mi nadziei, ale input lag na poziomie 28.85ms to już trochę dużo :E . Chociaż taki TV sony xf9005 ma 40-24ms i ludzie żyją.

Szkoda że dopiero teraz ma premierę... W promocji za ~2000 zł bym go kupił zamiast 436m6.

 

Ja mam tak stary monitor (LG M2762D), że nawet nie mogę nigdzie znaleźć jakiego ma input laga :D Przypuszczam że może być jeszcze gorszy niż tego Philipsa... W przypadku telewizorów wszystko poniżej 30ms jest oceniane jako niski input lag, w monitorach pewnie jest trochę inaczej.

 

Sam nie wiem na co się zdecydować. Czy kupić droższego Philipsa 328P6VUBREB (4K, VA, HDR), z załóżeniem że poużywam go dłuższy czas, czy pójść w opcję budżetową, tzn. bardzo polecany AOC Q3279VWFD8 (1440p, IPS, FreeSync, 75Hz) z nastawieniem na używanie go przez 2-3 lata.

 

Decyzje, decyzje, decyzje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luqart: Ten Benq jest jedną z alternatyw które mam zanotowane :) Jak się sprawuje? Czy przy 32 calach matryca VA nie jest uciążliwa, np. pod względem kątów widzenia?

 

W sumie EW3270U jest bardzo ciekawy, chociaż chyba jak każdy model, nie pozbawiony wad... Z tego co czytałem, to HDR w nim jest dosyć symboliczny (maksymalna jasność to 350 cd/m2). W porównaniu do Philipsa, ma też dużo mniejszy zakres regulacji podstawki i nie ma huba USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

Rozumiem, że w cenie 436M6VBPAB nie znajdę porównywalnego bądź lepszego TV zarówno pod względem jakości obrazu jak i HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jestem już bardzo bliski kupna tego 436M6VBPAB, ale chciałbym mieć pewność, że w tym budżecie (do 3k) nie znajdę na pewno nic lepszego? Również jeżeli chodzi o segment TV?

Zależy mi na jakości obrazu, 4K i jak najlepszym HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jestem już bardzo bliski kupna tego 436M6VBPAB, ale chciałbym mieć pewność, że w tym budżecie (do 3k) nie znajdę na pewno nic lepszego? Również jeżeli chodzi o segment TV?

Zależy mi na jakości obrazu, 4K i jak najlepszym HDR.

 

Nic z lepszym HDR w 4k raczej w tej chwili nie ma. Jeśli chciałbyś TV lepszy od niego to musiałbyś kupić xf9005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od niedawna i jest naprawdę wart swojej ceny, aktualnie 2700.

 

edit.

HDR to ciekawy bajer daje naprawdę fajny efekt, monitor zachwyca kontrastem, kolorami i czernią VA robi swoje, mam porównanie z IPSem który stoi obok. Z ciekawości pograłem nawet w coś szybszego- CSa i bardzo pozytywne odczucia co do czasu reakcji i smużenia którego tak naprawdę nie widziałem. W windows używam skalowania 100% które najbardziej mi przypasowało, wyraźne czcionki, nieco mniejsze niż na 27 fullHD. Oczywiście pierwsza reakcja po wyjęciu z pudełka i postawieniu na biurko to chyba dużo za duży ale po kilku dniach człowiek się przyzwyczaił i cieszy się z masy miejsca do pracy oraz doznań podczas gry czy oglądania filmów przy których też się świetnie sprawdza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poprzednika bez HDR Philips BDM4350UC. Wiec o tej funkcji niewiele powiem.

Za to moge cos powiedziec o obrazie, wielkosci i ogolnych wrazeniach jako ze rozmiar ten sam :-)

Po pierwsze jest to naprawde wielki monitor :-) I jest potrzebne calkiem spore biurko. ja mam naprawde duze, ale i tak czasami musialem ruszac glowa zeby ogarnac caly ekran.

Plusy mojego monitora - fabrycznie kalibrowane kolory. nie jest to wprawdzie poziom super profesjonalny dla grafikow, ale moim zdaniem naprawde przyzwoity.

60Hz przy 4K naprawde pomaga oczom.

Ogromna powierzchnia robocza. ja nigdy nie uzywalem programow w trybie full screen, nie ma takiej potrzeby. za to naprawde komfortowo mozna bylo uzywac co najmniej 3 roznych okien bez straty szczegolow (ja osobiscie nie skalowalem pulpitu jak to Windows proponowal do 300%, tylko mialem ustawione natwywne 100%)

Wnioski ogolne.

Jak dla mnie do pracy rewelacja. Do grania juz nie :-)

Ten monitor pomimo tego co pisza jest dosyc wolny GtG, i to widac szczegolnie w dynamicznych grach.

Wszystko zalezy oczywiscie od preferencji, ale czasami jest ciezko ogarnac cala akcje poniewaz w moim przypadku siedzac za biurkiem krawedzie ekranu byly juz mniej widoczne i musialem ruszyc glowa. to kwestia odleglosci od monitora, u mnie do grania byla za mala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zastanawiam się nad zakupem monitora UHD 43cale

Mam do wyboru

1. Philips BDM4350UC cena około 2000zł

2. Philips 436M6VBPAB/00 cena około 2700zł

3. LG 43UD79-B cena 2500zł

 

Który z tych 3 monitorów byście polecili?

Zastosowanie

-praca

-internet

-filmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem na Philips 436M6VBPAB/00

Ponieważ od reszty odróżnia go matryca VA zamiast IPS, czyli świetna czerń i kontrast - filmy ogląda się mega przyjemnie ;) do tego mamy HDR1000 freesync, DTS i ambiglow :P

Ogólnie brałbym Philips'a 1 lub 2 w zależności od tego z ilu PLN chcesz wyskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za monitorem Philips BDM4350UC przemawia duża ilość wejść wideo

2 x HDMI 2.0

2 x DP

1x D-sub

 

Ma ktoś inna propozycję poza tymi trzema monitorami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Acer ET430K ale to w zasadzie dokladnie ta sama matryca co w Philipsie BDM4350UC. I chyba nawet podobna elektronika.

Zgada sie ten Philips ma duzo wejsc. Fajnym rozwiazaniem jest rowniej PiP z dwoch roznych wejsc.

Mozna podzielic obraz na pol albo skorzystac tylko z okienka.

Zdarzalo mi sie dosyc czesto z tego korzystac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...