Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arth1987

Gmail powoduje zawieszenie google chrome

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pojawił się dzisiaj (tj. 15.11) u mnie dziwny problem. Otóż po zalogowaniu się do mojej skrzynki pocztowej na gmailu chrome zaczyna się wieszać. Używa 2 procesory na 100% (po 25% każdy - z 4 procesorów). Do tego częściowo jest przerwana łączność z internetem, częściowo ponieważ nie ma informacji ani monitu, ikonka połączenia nie zmienia się, natomiast nie jestem w stanie wejść na żadną stronę. Strzałka ładowania strony (dla każdej strony na jaką chcę wejść) kręci się w kółko i nic się nie dzieje bez względu na czas oczekiwania. Wylogować się z gmaila także nie mogę. Gdy chcę wyłączyć przeglądarkę chrome, przenosi mnie na kartę gmaila i pojawia się pytanie czy chcę opuścić stronę ponieważ są jakieś niezapisane zmiany. Po kliknięciu "tak" chrome wyłącza się. Po ponownym włączeniu wszystko działa normalnie... aż do włączenia gmaila. Wtedy dzieje się to co powyżej.

 

P.S właśnie zauważyłem pewną prawidłowość - przy chodzeniu po zakładce "Główne" w gmailu wszystko działa poprawnie. Pozostałe strony ładują się, mogę się bez problemu wylogować z gmaila. Natomiast kliknięcie na którąś z zakładek "Społeczności" lub "Oferty" momentalnie powoduje problem.

 

Nadmienię, że problem pojawił się mniej więcej w momencie gdy próbowałem na laptopie narzeczonej około godz 19:00, programem MagicDisc zrobić obraz .iso z pewnej płyty DVD (mam komputer bez czytnika CD/DVD stąd korzystam czasem z Jej laptopa). Po zrobieniu .iso chciałem zgrać .iso na pendrive'a a później na mój komputer. Niestety narzeczona ma problem z laptopem i nie można tam wgrać programu MagicDisc (o czym okazyjnie zapominam) - wgranie go zawsze powoduje dziwne i w zasadzie te same efekty:

 

1. nie można zainstalować sterownika dysku wirtualnego

2. przy restarcie, lub wyłączeniu laptopa nie da się go już ponownie uruchomić, F8 nie pokazuje trybu awaryjnego a jedynie tryb normalny lub naprawa (przywrócenie systemu, co czynię gdy zapominam o tym, żeby MagicDisc'a u niej nie instalować...)

 

A więc dzisiaj w okresie pomiędzy błędem instalacji sterownika dysku wirtualnego a restartem laptopa nie wykrywało u Niej pendrive'a. A więc po restarcie i przywróceniu u niej systemu (dodatkowo Avast wyłączył osłony www i nic się nie dało zrobić, cały czas wyskakiwały błędy UI. Pomógł dopiero instalator (napraw) Avast z menu Dodaj/Usuń programy) pendrive'a już wykrywało więc zgrałem na niego obraz .iso i podłączylem pendrive'a do mojego komputera. Mniej więcej w tym momencie zauważyłem problemy z gmailem... To tyle z chronologii zdarzeń - mam nadzieję, że te informacje będą przydatne.

 

Co do programu FRST to niestety nie działa. Wpada w pętlę w której informuje mnie o aktualizacji. Wyłącza się i włącza w kółko cały czas informując, iż szuka aktualizacji, aktualizuje, znowu wyłącza i włącza - cały czas aktualizuje do wersji 15.11.2018...

 

P.S 2 uruchomiłem skan przy starcie systemu w laptopie narzeczonej, niestety wstyd przyznać ale nie wiem gdzie Avast zapisuje logi z tego skanu...?

 

P.S 3 używam przeglądarki chrome + rozszerzenia adblock i adblock plus, system to Win7 64bit.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć logi S.M.A.R.T. z zakładki Health programu HD Tune.

 

Nie da się też wykluczyć że prościej będzie w tym przypadku postawić system od początku, ale wykluczmy dysk, a także Internet - podłącz się po WiFi do hotspotu z telefonu, i zobacz czy to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobię format to od razu pójdę za ciosem - zrobię na swoim komputerze i na laptopie narzeczonej. Jak wrócę z pracy to wrzucę logi S.M.A.R.T z HD Tune. Co do WI-FI to leciałem po taniości i kupiłem płytę główną bez Wi-Fi więc nie da rady - jadę cały czas na kablu. Sam internet działa normalnie bo sprawdzałem na laptopie narzeczonej i pytałem współlokatora. Sprawdziłem też czy u nich jest taki problem z gmailem - oczywiście nie. W pracy też zalogowałem się do mojego gmail'a i normalnie wszystko działa (każda z 3 zakładek: Główne, Społeczności, Oferty).

 

Dzień wcześniej tj. 14.11 zostawiłem komputer "na noc" bo próbuję robić instalator Win7 z najnowszymi sterownikami (o ile dobrze pamiętam to za pomocą Windows Update Installer - gdzieś tutaj na forum był temat o instalacji Win7 pod "nowsze" laptopy), żeby postawić system Win7 tymczasowo na laptopie kuzynki, dopóki nie kupi sobie innego systemu. Ma już tam i5 8 generacji i instalacja Win7 w mojej wersji (podstawowa Ultimate bez SP1 i innych updateów) wywala BSOD. Nie wyszło bo rano nie widziałem żadnego pliku .iso z Win7 - w logach widziałem, że po prostu nie znalazł oryginalnego .iso który miał być updateowany (nie mam takiego, z płyty z Win7 po prostu skopiowałem zawartość na dysk - dlatego 15.11 stwierdziłem, że jednak zrobię z tej płyty win7.iso na laptopie narzeczonej...). Podczas procesu ściągania aktualizacji żeby stworzyć instalację Win7 ze wszystkimi update'ami nie dało się pracować na komputerze (mam i5, 8Gb RAM, GF960GT - zużycie proc i pamięci było małe więc zapewne przez dysk - stąd zostawiłem komputer "na noc" żeby w spokoju ściągał i włączył aktualizacje do instalki Win7...).

 

Jak już wspomniałem, zaraz jak wrócę z pracy wstawię logi z HD Tune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź z tym Internetem dla całkowitej pewności. Jak nie masz WiFi, to podłącz telefon przez USB i połącz się jako modem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podłączyłem internet przez USB w telefonie. Efekt ten sam, po kliknięciu w "Oferty" lub "Społeczności" nie ładują się strony. Zamieszczam zdjęcie z task managera jak wyglądają procesy chrome'a:

 

https://zapodaj.net/9064fa045e1e4.png.html

 

Zrobiłem też skany HD Tune (na wszelki wypadek zamieszczam zdjęcia z 3 zakładek: benchmark/info, health, error scan:

 

benchmark/info:

https://zapodaj.net/413ffe0a85e91.png.html

 

health:

https://zapodaj.net/61ba54c7f6e14.png.html

 

error scan:

https://zapodaj.net/449000cfc83ee.png.html

 

Generalnie nic nie wykryło, wszystko na zielono więc to nie dysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na innej przeglądarce jest dobrze, to odinstaluj Chrome i zainstaluj ponownie.

Jeśli nadal to samo, zrób to jeszcze raz, i usuń dane profilu przeglądarki ręcznie z appdata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, po reinstalacji Chrome'a problem zniknął (wcześniej sprawdziłem na Firefoxie i problemu nie było). Jednak coś spowodowało problem stąd moje pytanie czy jest możliwość żeby ktoś sprawdził mi logi systemowe (niestety FRST nie działa) z jakiegoś innego programu?

Na ten moment zrobiłem skan adwcleaner - nic nie wykrył, TDSSKiller - także nic, Malwarebytes Anti-Malware - także nic, usunałem śmieci CCleanerem i ATF Cleanerem, sprawdziłem błędy rejestru (usunął tylko śmieci po poprzednich programach już odinstalowanych), jeszcze zrobię skan Avastem (także przy rozruchu - sprawdzę raport).

 

Czy założyć nowy temat odnośnie sprawdzenia logów z mojego komputera i laptopa narzeczonej?

Jakie są najlepsze programy do sprawdzenia pamięci flash/usb? Próbowalem USBfix (przeczytałem tutaj na forum) jednak 2 instalki które ściągnałem (1 bodajże z dobreprogamy.pl) zostały zablokowane przez Avast (FileRepMalware) i przeniesione do kwarantanny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj może nowego.

Napisz PW do naszego speca od logów z linkiem do tematu:

klik

 

Miałem tak na prawdę podobny problem w Gmail na Chrome PC, i jedyne co trzeba było zrobić przed wejściem na felerną zakładkę, to naciśnięcie CTR+R. Wtedy cache przeglądarki dla danej strony się resetuje (przydatne jak zawartość danej strony często się zmienia, i nie od razu np. widać wszystkie zmiany, tylko przeglądarka bierze dane z cache.)

 

Możliwe że nawet z komputerem jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...