Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Luxius

Problem z zestawem komputerowym, coś nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ryzen 5 2600

Gigabyte GTX 1070

2x8 G.skill ripjaws 3200

SilentiumPC Vero L2 500

MSI B450 A pro

SSD Goodrama + Toshibe 1TB HDD

 

Wyżej wymieniony zestaw jest akurat kumpla, mój zestaw jest praktycznie taki sam tylko ja mam inne dyski i 1x8 ADATA 3000 8GB RAM

 

Podczas podłączenia karty graficznej(ona działa w moim komputerze) włączamy kompa zaczyna swiecic sie dioda VGA na Mobasku. Po odlaczeniu zasilania z GPU na monitorze jest komunikat żeby podłączyć zasilanie do GPU, restart CMOS nie pomaga.

 

Czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?? Podłączam pod swojego kompa to GPU a różni sie tyko ramami ale mi działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas podłączenia karty graficznej(ona działa w moim komputerze) włączamy kompa zaczyna swiecic sie dioda VGA na Mobasku. Po odlaczeniu zasilania z GPU na monitorze jest komunikat żeby podłączyć zasilanie do GPU, restart CMOS nie pomaga.

 

Czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?? Podłączam pod swojego kompa to GPU a różni sie tyko ramami ale mi działa

To co komu nie działa? :) Monitor podłączony do karty graficznej, czy wyjścia na panelu tylnym płyty głównej? Komputera nie należy włączać (podłączać do zasilania) podczas podłączania karty graficznej (ani innych podzespołów). Najpierw podłączasz kartę, dopiero potem włączasz komputer. Tak samo nie odłączamy zasilania od GPU na włączonej maszynie.

Może po prostu nieskładnie opisałeś czynności...? Opisz je lepiej, abyśmy zrozumieli co się właściwie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ok już wyjasniam

 

Sa dwa kompy

Ryzen 5 2600

2x8 G.skill ripjaws 3200

SilentiumPC Vero L2 500

MSI B450 A pro

SSD Goodrama + Toshibe 1TB HDD

 

ORAZ

 

Ryzen 5 2600

Gigabyte GTX 1070

1x8 ADATA 3200

SilentiumPC Vero L2 500

MSI B450 A pro

SSD Goodrama + SSD Microna

 

Przy Komputerze nr2 wszystko dziala ideolo

Przy komputerze nr1 jak wsadziliśmy GPU z nr2 po włączeniu komputera zapaliła się na biało dioda VGA na mobo i byly jakieś dziwne dzwięki z mobo (pikanie)

Wyłączyliśmy komputer całkiem z prądu zasilania i wyciagnelismy bateryjke na 1-2min

Na powrót podłączyliśmy wszystko i dalej działo się to samo

Wyłączyliśmy komputer znowu i odpielismy zasilanie GPU

Wlaczylismy komputer i wyskoczyl na ekranie komunikat zeby podpiac zasilanie do GPU, pikanie i swiecenie tez wystepowalo

Wylaczylismy komputer i podpielismy, Ekran czarny i nic ma i swieci sie VGA na bialo i pika mobo

Wylaczylismy kompa

Podpielismy do mojego nr2 i dzialalo wszystko no problem

 

Dlaczego więc nie działa w zestawie nr 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment. Ryzeny 5 2600 nie mają zintegrowanej GPU więc kabel z monitora należy podłączyć do karty graficznej. gtx 1070 z tego co kojarzę nie miał VGA tylko DVI, HDMI i DP więc jeśli podłączacie do VGA na płycie głównej to nie ma co się dziwić że nie ma obrazu.

Zasilanie GPU to wtyczki 6PIN/8PIN jeśli ich nie podłączyliście to też może być brak obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś inną kartę VGA w tym zestawie co piszczy?

 

Może RAM w złych slotach - spróbuj 2 i 4 lub 1 i 3

 

Ewentualnie może RAM nie jest kompatybilny z tą płytą - spróbuj ze swoim RAMem i VGA.

 

Ryzen 2600 nie ma właśnie grafiki zintegrowanej - musi być monitor podłączony do 1070 - może nie tam kabel wpinacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel odebrał dziś swoja 1080 i działa :D

 

Nie wiem o co chodzi

 

Kabel wpinamy do GPU od monitora

 

RAM w dobrych sklotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...