Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

McLab

RAM do Ryzen 2700x

Rekomendowane odpowiedzi

Będę w najbliższym czasie kupować nowy komputer.

 

MOBO - prawdopodobnie ASUS PRIME X470-PRO (chyba, że macie inne propozycje).

 

Zależy mi na 32 GB, nie mniej, nie więcej. Najlepiej B-Die, 3200MHz (kwestia dookreślenia czy to dobry wybór).

 

Jakie Ramy polecacie do 2700x? Co będzie lepsze - 4x8GB czy 2x16GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w najbliższym czasie kupować nowy komputer.

 

MOBO - prawdopodobnie ASUS PRIME X470-PRO (chyba, że macie inne propozycje).

 

Zależy mi na 32 GB, nie mniej, nie więcej. Najlepiej B-Die, 3200MHz (kwestia dookreślenia czy to dobry wybór).

 

Jakie Ramy polecacie do 2700x? Co będzie lepsze - 4x8GB czy 2x16GB?

2x16GB jeśli dostaniesz. Ryzeny radzą sobie gorzej z 4 kostkami (trudniej osiągnąć wysokie taktowania na 4 kościach). Nie powiem jakie dokładnie pamięci bo x470 i Ryzen 2xxx zachowują się inaczej od moich x370 i 1700x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x16GB jeśli dostaniesz. Ryzeny radzą sobie gorzej z 4 kostkami (trudniej osiągnąć wysokie taktowania na 4 kościach). Nie powiem jakie dokładnie pamięci bo x470 i Ryzen 2xxx zachowują się inaczej od moich x370 i 1700x.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie 2x16gb, np. ten zestaw:https://www.x-kom.pl/p/337055-pamiec-ram-ddr4-gskill-32gb-3200mhz-trident-z-cl14-2x16gb.htmlale nie ma gwarancji, że będzie stabilnie na 3200mhz ;)

 

A jest jakiś sposób żeby to prawdopodobieństwo zwiększyć?

Ech, kiedyś nie było takich problemów. Wsadzało się RAM i działał. Teraz to trzeba czytać fora, ustawiać profile, a gwarancji, że będzie to działać brak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

A jest jakiś sposób żeby to prawdopodobieństwo zwiększyć?

Ech, kiedyś nie było takich problemów. Wsadzało się RAM i działał. Teraz to trzeba czytać fora, ustawiać profile, a gwarancji, że będzie to działać brak :D

 

Kwestia czy chcesz wydawać 2k na te tridenty bo p otyle znalzlem najtaniej dostepne. Ja mam Ryzena 2700x i do niego 4x8GB https://www.morele.net/pamiec-g-skill-sniper-x-ddr4-4x8gb-3600mhz-cl19-f4-3600c19q-32gsxwb-4596130/

Bez wiekszej spiny ustawione na 3000Mhz, o 3600 raczej mozna zapomnieć chociaż szczerze to poświęciłem może godzinę na podkręcanie cpu i ramu. Pytanie do czego składasz kompa, ja mam pod edycję wideo i rendering oraz przede wszystkim kompilację pod linuchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

 

 

A jest jakiś sposób żeby to prawdopodobieństwo zwiększyć?

Ech, kiedyś nie było takich problemów. Wsadzało się RAM i działał. Teraz to trzeba czytać fora, ustawiać profile, a gwarancji, że będzie to działać brak :D

Masz po prostu wysokie wymagania, chcesz możesz kupić nawet 64gb RAMu o taktowaniu 2133mhz i będzie śmigać bez cudownia ;) 32gb +3200mhz to spore oczekwiania, nawet nie tylko względem Ryzena. Większości użytkownikom wystarcza 8/16gb RAMu.

Jak zwiększyć takie prawdopodobieństwo? :E Kupujesz dobrą płytę i RAM, możesz jeszcze najwyżej poszukać jakiegoś selekta 2700x o ile ktoś sprzedaje takie procesory, ale wydaje mi się to nieracjonalne, poczekałbym najpierw na to, jak zaiskrzy twój zestaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić 2x16GB oraz 4x8GB i po prostu oddać do sklepu zestaw który się nie sprawdzi. :E

Ja mogę z doświadczenia powiedzieć że u mnie 4x8GB śmiga bez problemów na 3600 po lekkim podbiciu napięcia "dla zdrowotności", ale oczywiście minimalnie bo nie będę walił 1.5V tylko po to żeby sobie samopoczucie podbić, różnica w wydajności pomijalna..

Natomiast 3466 wchodzi od strzała i żadnych cudów nie wymaga.

Każda płyta jest inna a pamięci pomimo podobnych nazw też potrafią się różnić, także nikt Ci nie zagwarantuje działania takiego combo, musisz po prostu sam spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy chcesz wydawać 2k na te tridenty bo p otyle znalzlem najtaniej dostepne. Ja mam Ryzena 2700x i do niego 4x8GB https://www.morele.net/pamiec-g-skill-sniper-x-ddr4-4x8gb-3600mhz-cl19-f4-3600c19q-32gsxwb-4596130/

Bez wiekszej spiny ustawione na 3000Mhz, o 3600 raczej mozna zapomnieć chociaż szczerze to poświęciłem może godzinę na podkręcanie cpu i ramu. Pytanie do czego składasz kompa, ja mam pod edycję wideo i rendering oraz przede wszystkim kompilację pod linuchem.

 

Liczę na promocje z okazji Black Friday na Amazonie ;)

Komputer składam głównie do programowania, gier i wirtualizacji. Zależy mi na modułach po 16GB ponieważ w przyszłości chciałbym rozbudować setup do 64GB.

 

Masz po prostu wysokie wymagania, chcesz możesz kupić nawet 64gb RAMu o taktowaniu 2133mhz i będzie śmigać bez cudownia ;) 32gb +3200mhz to spore oczekwiania, nawet nie tylko względem Ryzena. Większości użytkownikom wystarcza 8/16gb RAMu.

Jak zwiększyć takie prawdopodobieństwo? :E Kupujesz dobrą płytę i RAM, możesz jeszcze najwyżej poszukać jakiegoś selekta 2700x o ile ktoś sprzedaje takie procesory, ale wydaje mi się to nieracjonalne, poczekałbym najpierw na to, jak zaiskrzy twój zestaw ;)

 

Dzięki za opinię.

 

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić 2x16GB oraz 4x8GB i po prostu oddać do sklepu zestaw który się nie sprawdzi. :E

Ja mogę z doświadczenia powiedzieć że u mnie 4x8GB śmiga bez problemów na 3600 po lekkim podbiciu napięcia "dla zdrowotności", ale oczywiście minimalnie bo nie będę walił 1.5V tylko po to żeby sobie samopoczucie podbić, różnica w wydajności pomijalna..

Natomiast 3466 wchodzi od strzała i żadnych cudów nie wymaga.

Każda płyta jest inna a pamięci pomimo podobnych nazw też potrafią się różnić, także nikt Ci nie zagwarantuje działania takiego combo, musisz po prostu sam spróbować.

 

3200 mi wystarczy, byleby działało. W przyszłości chciałbym rozbudować setup do 64GB dlatego wolałbym kości po 16GB.

Wygląda na to, że będę musiał zaryzykować i ewentualnie pobawić się bardziej z ustawieniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...