Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Żerkoluk

Upgrade FHD->WQHD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zastanawiam się nad upgrade'em swojej maszyny. Obecnie grywam w FHD jednak chciałem się powoli przesiadać na WQHD.

Obecnie posiadam:

 

CPU: Ryzen 1600

MOBO: Asus Prime B350-PLUS

RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8GB@2933 MHz

GPU: MSI Radeon RX 580 GAMING X 8GB

SSD/HDD: GoodRam Iridium Pro 240GB + WD Blue 1TB

PSU: Thermaltake Smart SE 630W

MONITOR: LG 24MP59G-P 1080@75Hz

 

Gry: Wiedźmin 3, zmodyfikowany Skyrim, ESO, GTA V, Fallout 4, Kingdom Come.

Zależy mi na stałych 60FPS w WQHD. Nie gram w CS:GO czy inne gry wymagające nie wiadomo ile klatek. Nie zależy mi też na suwakach przesuniętych na Ultra - jak coś będzie na High to też będzie nieźle.

 

Dzisiaj udało mi się złożyć zamówienie na MSI RTX2070 ARMOR. Jeżeli faktycznie zamówienie zostanie przyjęte i zrealizowane, to chyba największe zmartwienie miałbym z głowy.

Jeżeli zamówienie zostanie zrealizowane, następny na liście jest monitor (okolice 1500 zł, WQHD albo 4K jak będzie promocja, IPS, min 27 cali).

 

Wątpliwości mam takie:

Czy powinienem zrobić upgrade zasilacza przy zmianie karty czy "wystarczy"?

Czy R5 1600 też "wystarczy"? Chciałem przejść na i5 8600K (w przyszłości) tylko pytanie czy będzie aż taka "różnica", że warto inwestować? Bo jak obecny Ryzen wyciągnie 60FPS to nie widzę sensu wymiany.

Czy warto do tego dokupić dysk SSD M.2? Na tym się zupełnie nie znam ale przy okazji upgrade'u mógłbym zakupić taki dysk np wyłącznie pod Win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wystarczy. Ryzen też da radę, ale warto by go podkręcić. Wymiana na i5 8600k nie ma sensu - wyższa rozdzielczość oznacza większe obciążenie ale głównie grafiki, o proca nie ma się co martwić. Wymiana na 8600k miałaby w zasadzie sens tylko przy monitorze 144 Hz gdzie liczy się każde kilka klatek.

 

Jak już wymieniać CPU to czekaj na Zen 2, albo jak Intel puści coś 8-rdzeniowego w bardziej ludzkiej cenie (czyli nieprędko). Przesiadka na Zen 2 według pierwszych plotek na temat wydajności powinna mieć spory sens, więc możesz śledzić temat w przyszłym roku.

 

M.2, no niby można ale jak masz już SSD na SATA to wielkiej różnicy nie zobaczysz. Chyba, że chcesz ten SATA dać osobo na dane / gry, to weź sobie np. ADATA SX8200 / Samsung 970 EVO i postaw na nim system.

 

Monitora 4K nie kupuj, bez sensu taka rozdziałka na 24 calach. Lepiej dobre 1440p do grania wziąć, niż 4K, gdzie RTX 2070 jakoś super radzić to sobie nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wątpliwości mam takie:

Czy powinienem zrobić upgrade zasilacza przy zmianie karty czy "wystarczy"?

Czy R5 1600 też "wystarczy"? Chciałem przejść na i5 8600K (w przyszłości) tylko pytanie czy będzie aż taka "różnica", że warto inwestować? Bo jak obecny Ryzen wyciągnie 60FPS to nie widzę sensu wymiany.

Czy warto do tego dokupić dysk SSD M.2? Na tym się zupełnie nie znam ale przy okazji upgrade'u mógłbym zakupić taki dysk np wyłącznie pod Win10.

 

Starczy.

W wyższej rozdzielczości gdzie dostaje grafika różnica będzie niewielka.

Warto :) ale różnica od zwykłego ssd nie będzie aż tak zauważalna jak przy wymianie z hdd na ssd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...