Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ContadorPL

Smartfon do 700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

muszę wymienić telefon, do tej pory używałem Xiaomi Redmi 3 PRO i w pełni mi wystarczał.

 

Moje wymagania:

 

- cena do 700złotych na allegro (chce wziaz na raty)

 

- płatność NFC

 

- dobry aparat

 

- wytrzymały

 

Nie zależy mi aż tak bardzo na baterii ponieważ pracuję w domu.

 

W oficjalnym sklepie Sony na Allegro Xperia XA1 jest w promocji za 699, czy to dobry wybór czy znajdę coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , ta xperia to złom

 

Polecam Motorole G5S Plus LINK

 

Ma wszystko co potrzebujesz , chociaż za 700zł nie licz że dobry aparat to będzie powalający jak w telefonach za 2k-3k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motka lub jakiś Xiao ;)

Nie chcę być nieuprzejmy, ale w innym wątku kolega fliper zaproponował Ci bardzo fajną rzecz - nie udzielaj się w wątkach, gdzie nie bardzo wiesz co piszesz, bo wychodzi, że tylko nabijasz sobie posty, a uwierz mi, do niczego Ci się to nie przyda. Żebyś wiedział dlaczego się czepiam, to zerknij jeszcze raz na wymagania autora (punkt o NFC) i poszukaj telefonu xiaomi w tej cenie, który ma ten moduł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być nieuprzejmy, ale w innym wątku kolega fliper zaproponował Ci bardzo fajną rzecz - nie udzielaj się w wątkach, gdzie nie bardzo wiesz co piszesz, bo wychodzi, że tylko nabijasz sobie posty, a uwierz mi, do niczego Ci się to nie przyda. Żebyś wiedział dlaczego się czepiam, to zerknij jeszcze raz na wymagania autora (punkt o NFC) i poszukaj telefonu xiaomi w tej cenie, który ma ten moduł...

Byłem wręcz pewny, że go posiada, mój błąd w takim razie, no ale co ja wiem, w końcu ze mnie zwykły fanboj aifona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wręcz pewny, że go posiada, mój błąd w takim razie, no ale co ja wiem, w końcu ze mnie zwykły fanboj aifona :)

jedną z wielu wad xiaomi jest właśnie to, że NFC trafisz w zaledwie kilku najdroższych modelach (Mi5, Mi6, Mi8, Mix 2S itp.), a wszystkie tańsze, z pół-flagowcem Poco F1 włącznie, nie posiadają tego modułu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedną z wielu wad xiaomi jest właśnie to, że NFC trafisz w zaledwie kilku najdroższych modelach (Mi5, Mi6, Mi8, Mix 2S itp.), a wszystkie tańsze, z pół-flagowcem Poco F1 włącznie, nie posiadają tego modułu...

Właśnie poczytałem trochę o tym, że tak jest, i zastanawia mnie dlaczego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w chinach nie używa się NFC, jadą chyba na kodach QR, czy innym sposobie płatności.

Z drugiej strony to żadne tłumaczenie. Z trzeciej strony, jak żyję tak nie widziałem nikogo używającego telefonu do płacenia. No ale polska b, tu technologia jeszcze nie dotarła. Patrząc na to, jak dobrze się u nas ksjajomi sprzedają - mam wrażenie, że o NFC płacze kilkunastu malkontentów w internecie, reszta ma to gdzieś.

 

Ostatnio cena HTC U11 Life spadła do 749zł. Nie wiem, jak tam aparat, ale można go rozważyć jak alternatywę dla Motki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że o NFC płacze kilkunastu malkontentów w internecie, reszta ma to gdzieś.

bardzo się mylisz albo mieszkasz gdzieś, gdzie nie dotarła "cywilizacja" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio cena HTC U11 Life spadła do 749zł. Nie wiem, jak tam aparat, ale można go rozważyć jak alternatywę dla Motki.

 

W tej cenie świetny wybór, biorąc pod uwagę akceptację baterii, która swoją drogą zła nie jest aż tak, jakby się wydawało z jej pojemności (patrz przykład zenfone 3).

Wydajny jak na cenę procesor, akrylowa obudowa zamiast szklanej co imo jest plusem, zapewnione dwie aktualizacje czystego systemu i bardzo dobry aparat w swojej klasie, czyli fonow z pułapu 1500zl srp.

Mając u11 szczerze polecam. To nie są takie niewypały jak lite od huaweia ;)

 

Wystarczy poczytać recenzje dostępne w sieci, poniżej pierwsza z brzegu

http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/htc-u11-life-test-i-recenzja.html

 

Acha, przy pracy w domu z leżącym telefonem czytnik palca z przodu to zaleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto G5S Plus znajdziesz poniżej 700 zł, jest lepsza pod każdym względem od XA1, z wyglądem (subiektywnie) włączając...

1. dałeś w porównaniu xa1 a nie xa1 ULTRA - > która to była na tej wyprzedaży

2. pod którym każdym wzgledem?

xa1 ma +1gb ramu

moto ma 71% aspekt ekranu xa1u ma 76%

xa1u ma lepsze OBA aparaty

gorilla glass 4vs3

 

USB-C --> jak można jeszcze tel brać z mikro??? ;/!!!!!

 

 

zalety motoroli:

ma skaner papilarny

lte cat 7 vs 6 - tylko ciekawe kto to odczuje korzystajac z neta w PL ;d

snapdragon? raczej zaleta, helip p20 to ta sama wydajnośc trochę gorsza energooszczędność

 

Gdzie jest ten POD KAŻDYM WZGLEDEM

 

u11 to dobry wybór też,

co nie zmienia faktu, że jak ktoś smie narzekać na ramki w sony to ten u11 ma 68% display to body ratio xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.

No i 5.2 cala a ledwo 1cm mniejszy, porażka.

No i jak ktoś narzeka na baterię w sony 2700.... to tutaj masz 2600 -> pełne life XDDD

A pod wzgledem sprzetu i oprogramowania to baaardzo ok -> wersja 4GB ramu ofc.

 

ogólnie wniosek jest taki:

telefon wybierasz pod siebie, lubisz selfie -> weź xperie, lubisz duzy ekran wez costam a nie sluchasz ludzi w necie bo kupujesz to co ktoś lubi i tyle.

Wydajnościowo motorola = xa1u i life odrobine wydajniej

kamery xa1u ------------121km dalej------- u11 g5s

ekran? subiektywne sam poczytaj

i dochodzisz do swoich wniosków i wybierasz to czego oczekujesz.

Brak komromisów = flagowiec za 3000 a nie 700zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to autor pisał o zwykłej XA1 ... Ale ok Ultra widze też jest na wyprzedaży ale za 800zł . Fajnie ma 4 GB ramu , ale procek Mediateka i totalnie lipna bateria . Ale co mnie odrzuciło dodatkowo na starcie to rozmiar 165 × 79 × 8,1 mm , przecież to ogromna cegła.

 

Za 800zł jest motorola X4 , najlepsza ze wszystkich pod praktycznie każdym względem.

 

do 700zł nadal uważam że jak ma być NFC to Moto G5S plus to dobra propozycja. Aha no i ten HTC U11 Life też fajny , może nie ma wielkiej baterii ale ma oszczędny procesor i nie ma ogromnego ekranu więc powinnien 1 dzień wytrzymać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola 4x fajna ale ma fatalny aku, koledze trzyma połowe tego co redmi note 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 800zł jest motorola X4 , najlepsza ze wszystkich pod praktycznie każdym względem.

Linkuj, bo nigdzie nie ma takich ofert. Nawet kontrowersyjna bestcena ma go po 880zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola 4x fajna ale ma fatalny aku, koledze trzyma połowe tego co redmi note 5.

Mam u siebie w magazynku redmi note 5 , moto x4 i huawei p20 teraz .

 

Redmi note 5 normalne użytkowanie - 2 dni

Moto X4 - 1,5 dnia  , nigdy nie rozładowała się przed końcem dnia .

 

Fakt Redmi ma lepsza baterie ale autor chce telefon z NFC . Do tego motorola ładuje sie błyskawicznie wystarczy ją dać rano podczas robienia kanapek na chwile do ładowania i już ma się 20-30% więcej .

 

Ostatnio była w morele po 810zł (30 sztuk), ale z tego co widzę poszła szybko. W takim razie najtaniej 880zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to autor pisał o zwykłej XA1 ... Ale ok Ultra widze też jest na wyprzedaży ale za 800zł . Fajnie ma 4 GB ramu , ale procek Mediateka i totalnie lipna bateria . Ale co mnie odrzuciło dodatkowo na starcie to rozmiar 165 × 79 × 8,1 mm , przecież to ogromna cegła.

 

Za 800zł jest motorola X4 , najlepsza ze wszystkich pod praktycznie każdym względem.

 

do 700zł nadal uważam że jak ma być NFC to Moto G5S plus to dobra propozycja. Aha no i ten HTC U11 Life też fajny , może nie ma wielkiej baterii ale ma oszczędny procesor i nie ma ogromnego ekranu więc powinnien 1 dzień wytrzymać ;)

xa1u była za 700 wczoraj -> i za tyle jak to był opłacalny zakup;)

już nie ma, teraz powyżej 1300zł najtańsze nowe = totalnie nieopłacalny telefon znów

 

helip p20 to nie jest lipny proc przy snapie 430/625

lipna bateria? polecacie htc u11 on ma baterie 2600 xD. (PISZESZ ZE HTC U11 FAJNY WTF a z większa baterią w sony narzekasz ZE BATERIA MALA??)

moto 5gs ma 3000, całe 10% wieksza ;e

 

Mówisz cegła ? moto 5gs polecana jest 1cm krótsza ale i grubsza a na szerokość taka sama ;e i display ratio ssie. 1cm to już cegłe robi na długości? 1cm grubości nie przeraża w moto?

 

 

moto x4 ok telefon, ale też bateria 3000 ledwo i 3gb ramu no i 900zł prawie za takie coś XDD??

 

Za 750zł jest też xiaomi a2 lite -> bateria 4000, snap 625 itp -> najlepsza z propozycji wszystkich jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczcie sie czytać . MA BYĆ NFC !!!!

 

Bateria 2600mAh przy ekranie 6 cali a przy ekranie 5.2 cala czy 5.5 to też różnica . Wątpię również że helio p20 będzie bardziej energooszczędny od SD625. Już nie wspominam o tym że jest słabszy ,szczególnie jeśli chodzi o GPU.

 

Motorola może nie ma super parametrów ale nawet przy 3GB działa tak samo dobrze jak nie jeden telefon z 4GB. Soft jest mocno dopracowany.

 

HTC U11 albo Motorola , nic innego ciekawego z NFC i tymi wymogami się nie znajdzie.

 

Jak ma być wytrzymały to Moto X4 ma IP68 , można robić zdjęcia pod wodą , są filmiki na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a że takpozwolę się podpiąć do tematu coś w podobnych pieniądzach (i mniejszych najlepiej) do 5' powyżej jest już dla mnie za duże.(siostra ma X5a i wielkie toto jak nie wiem co). Dla mnie ważna jest bateria i zasięgi(zdjęcia byle lepsza ostrość jak w obecnym X4a z którego jestem mega zadowolony ale zaczyna łapać zwiechy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a że takpozwolę się podpiąć do tematu coś w podobnych pieniądzach (i mniejszych najlepiej) do 5' powyżej jest już dla mnie za duże.(siostra ma X5a i wielkie toto jak nie wiem co). Dla mnie ważna jest bateria i zasięgi(zdjęcia byle lepsza ostrość jak w obecnym X4a z którego jestem mega zadowolony ale zaczyna łapać zwiechy)

 

wyżej wspomniane telefony czyli Motorola X4 , HTC U11 life . Motorola X4 ma bardzo dobre anteny , lepiej łapie sygnał od Xioami w tej cenie. Z małych telefonów jeszcze masz Huawei Nova , bardzo fajny fon.

 

Omijaj w tej kwestii Honora 8 , niestety on słabo łapie zasięg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczcie sie czytać . MA BYĆ NFC !!!!

 

Bateria 2600mAh przy ekranie 6 cali a przy ekranie 5.2 cala czy 5.5 to też różnica . Wątpię również że helio p20 będzie bardziej energooszczędny od SD625. Już nie wspominam o tym że jest słabszy ,szczególnie jeśli chodzi o GPU.

 

Motorola może nie ma super parametrów ale nawet przy 3GB działa tak samo dobrze jak nie jeden telefon z 4GB. Soft jest mocno dopracowany.

 

HTC U11 albo Motorola , nic innego ciekawego z NFC i tymi wymogami się nie znajdzie.

 

Jak ma być wytrzymały to Moto X4 ma IP68 , można robić zdjęcia pod wodą , są filmiki na YT.

ps. mediatek helio p20 = sd625 +/- 10% zależy od testu. raz szybszy raz wolniejszy. Oba są na corex a53

taaaaaa różnica między 5.5 a 6 ...

jak to jest, że bateria nie przeszkadza w niektórych z mniejsza a w innych już tak nawet jak większa :o. To jest dopiero hipokryzja ze tak powiem.

Taaa soft dopracowany na bank, telefony z 6BG ramu to minimum w segmencie ~1400zł+ już, apki jak kobyły sam messenger 700mb potrafi brać.

3/32 to jest już minimum w telefonach po 350zł typu oukitel/dogee/verne itp z aliexpress z wysyłką z polski/niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. mediatek helio p20 = sd625 +/- 10% zależy od testu. raz szybszy raz wolniejszy. Oba są na corex a53

taaaaaa różnica między 5.5 a 6 ...

jak to jest, że bateria nie przeszkadza w niektórych z mniejsza a w innych już tak nawet jak większa :o. To jest dopiero hipokryzja ze tak powiem.

Taaa soft dopracowany na bank, telefony z 6BG ramu to minimum w segmencie ~1400zł+ już, apki jak kobyły sam messenger 700mb potrafi brać.

3/32 to jest już minimum w telefonach po 350zł typu oukitel/dogee/verne itp z aliexpress z wysyłką z polski/niemiec.

 

to co w koncu polecisz z NFC w tej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię również że helio p20 będzie bardziej energooszczędny od SD625.

Trochę poza tematem.

Sporo zależy od oprogramowania. Xperia XA1 to był/jest jeden z najbardziej energooszczędnych smartfonów Link klik. Według pomiarów, Moto G5S Plus średnio w spoczynku wciąga o 126% więcej energii. Pod obciążeniem 52%.

 

Sam chipset jest oszczędny. Producenci rzadko potrafią to wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...