Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrPNess

Zapytanie (gpu i cpu od AMD)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem nowego kompa ale pochopnie połaczyłem gpu i cpu od AMD ( nie wiedziałem, że ponoć nie powinno sie tak robić). Czy to naprawde robi jakis problem? Jeśli tak to czy bedzie to bardzo odczuwalne i odesłać karte?

Mój zestaw to:

AMD AMD Ryzen 5 2600 /3.4GHz, AM4, BOX/

Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ 8GB GDDR5

Corsair Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

Gigabyte Gigabyte B450M DS3H /AMD B450, DDR4, AM4/

Patriot Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper

Asus Asus GeForce GTX1050Ti Cerberus Advanced 4GB DDR5 128bit

SilentiumPC SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

Toshiba Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E nie ma co panikować, obczaj sobie testy, u konkurencji na purepc są RX 580 / GTX 1060 z i5 8400 / R5 2600. Nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi to napisał i spanikowałem. Jestem raczej typowym użytkownikiem bez żadnych podkrecan itp. Bedzie to dla mnie jakis dyskomfort jesli w ogole jakis bedzie? Dowiedziałem sie, że "bedzie narzut sterownika na CPU". Zielony jestem wiec spanikowałem i już nawet myslałem o odesłaniu karty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie będzie tragedii. Po prostu w niektórych grach (głównie sandboxy Ubisoftu które mocno katują procesor) przy połączeniu Ryzen + RX 480 będziesz miał trochę mniej klatek w miejscach procesorowych niż na Ryzen + GTX 1060. Ale to nie jest jakaś wielka strata by takie połączenie nazywać tragicznym. Jak już masz kartę, to zostaw i graj a nie się przejmujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stracisz kilka fps w paru grach w innych będziesz na granicy błędu pomiarowego a w innych zyskasz... największy uzysk w grach DX12 czyli w tych nowych i tych co dopiero wyjdą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...