Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iCrX

NAS - centrum multimedialne vs moje potrzeby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chciałbym prosić o poradę który serwer NAS wybrać, gdyż od dłuższego czasu rozglądam się nad rozwiązaniem potrzeb mojej rodzinki i nie bardzo jestem w stanie podjąć decyzję.

Potrzebuję w końcu uporządkować zdjęcia i filmy (z kamerki również) na oddzielnym dysku zewnętrznym tak aby móc oglądać multimedia na TV. Dysk ma być podłączony z komputerem i TV.

Chcę go również podłączyć (opcjonalnie) jako biblioteka plików FLAC do odtwarzania przez Auralic Aries Mini.

Również udostępnianie zdjęć rodzicom/dziadkom aby mogli je przejrzeć i ściągnąć byłoby super.

Fajnie byłoby, aby dysk zewnętrzny/NAS mógł ściągać pliki z serwisów hostingowych (jdownloader ??) samodzielnie. Wiem, że kiedyś dyski synology miały taką funkcję.

Reszta funkcji: serwer poczty nie jest konieczny aczkolwiek byłby na +.

Serwera strony internetowej nie będę robić.

Interesuje mnie również w miarę łatwa obsługa, gdyż nie jestem informatykiem. Wolę przegrać zdjęcia, wstawić album, odpalić prezentację z albumu na TV i mieć z tego fun.

 

Zastanawiam się nad synology ds218+ jednak nie wiem, czy nie jest to zbyt skomplikowane i mające zbyt wiele możliwości urządzenie, jak na moje potrzeby.

Na razie chcę kupić urządzenie dwudyskowe a potem je w miarę potrzeb rozszerzyć (synology dx 1517).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich dość praktycznych i ładnie wyglądających a przy tym wydajnych to polecam QNap HS-251+.

Żeby nie było DX1517 jest wypaśny, ale pytanie czy potrzebujesz takiej maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jest wypaśny. Na razie będą 2 dyski potem zrobię rozbudowę, jeśli zajdzie potrzeba.

Pytanie przede wszystkim do użytkowników synology: czy ds218+ jest ok czy jednak zbyt skomplikowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było DX1517 jest wypaśny, ale pytanie czy potrzebujesz takiej maszyny.

 

DX1517 to nie jest samodzielna jednostka więc sugestia jest trochę bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:

Stawiąjąc Synology ds218+ i posiadając już zgrane filmy, filmy z kamer, zdjęcia.

Jak to odtworzyć na TV ???

 

Mam stare już nie używane apple TV 3d gen. Kiedyś próbowałem używać PLEX z laptopa - czasem wychodziło a czasem nie...

 

Czy potrzebuję jeszcze jakieś inne urządzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja DX to jest wersja rozszerzająca NAS o następne dyski, DS 1517 to jest wersja samodzielna.

DS 218 ?? Zbyt skomplikowany na co??

 

Zerknij sobie tutaj i uruchom

https://demo.synology.com/pl-pl/dsm?utm_source=feature&utm_medium=dsm62

Jaki masz TV?

TV Sony kdl 55w905A

Oglądam różne tutoriale na yt i mam zagadkę: jak to wszystko teraz wyświetlić na TV.

Synology chyba nie ma połączenia z TV i wygląda na to, że potrzebuję jeszcze jedno urządzenie, które zassie dane z DS-a i przerzuci obraz na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tv masz dlna nie powinno być problemów z odtwarzaniem filmów i zdjęć, to samo możesz oglądać z USB.

Zależy jaka wersja Synka są takie które mają HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dodaję multimedia do programów DS Video, Photo Station i innych.

TV sam to wszystko jest w stanie odnaleźć po podłączeniu go do sieci??

Jak na razie mam zamiar kupić ds218+ wraz z narazie jednym dyskiem 4TB lub 6TB. W późniejszym terminie dokupić drugi w Raid1.

W dalszej kolejności, jeśli będzie to konieczne dokupić rozszerzenie dx517.

 

ps. Czy może ktoś wskazać tutorial, jak ustawić takiego NASa od początku do końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki bardzo za linka.

Niestety z tego co widzę jednostka rozszerzająca dx517/dx513 nie działa z modelem ds218+... Od ds718+ wzwyż.

To daje trochę do zastanowienia się nad kupnem wyższych modeli, może od razu 4-dyskowych.

Różnica w cenie między ds718+ a ds918+ to 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba jak od razu weźmiesz 4 dyskowy 918+ ewentualnie 418Play (jest bardzo podobny). Co do wcześniejszego pytania o odtwarzanie to możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to aplikacja VideoStation, którą uruchamiasz przez przeglądarkę/telefon - z niej możesz odtworzyć film i ustawić na czym ma być odtwarzany (TV/komputer itp). Druga metoda to przeglądanie zasobów NAS po SMB z poziomu telewizora. W praktyce pierwsza metoda działa znacznie lepiej - jest mniej kłopotów z napisami, różnymi ścieżkami dźwiękowymi, kodekami itp. Jest też aplikacja DS Video dla niektórych telewizorów - ale chyba tylko dla Samsungów o ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX1517 to nie jest samodzielna jednostka więc sugestia jest trochę bez sensu.

Ah, przeczytałem DS1517 ;)

 

Ogólnie z NASów to bym brał wyłącznie te na x86, komfort dużo większy.

Rodzicom kupiłem DS713+ już ileś lat temu i śmiga bardzo przyzwoicie jako rodzinny nas na zdjęcia i backup. (jeszcze ma dodatkowy backup cykliczny na dysk podłączony eSata)

 

Do domu pod TV to brałbym jednak Qnapa HS. Ładnie wygląda, ma funkcje multimedialne i jest niedrogi. Cztery dyski w domu moim zdaniem to trochę overkill ( w sensie w NASie bo tak to na backupy można wykorzystać wszytko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...