Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

max-bit

InPost przed świąteczny .... Uwaga !

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę ostrzeć przed korzystaniem z inpostu aktualnie szczególnie z Paczkomatów.

Mamy połowę listopada a Inpost sobie już nie radzi .... zaczyna się prawdziwa zgroza.

Z mego podwórka (a jest to miasto Kraków czyli miasto matczyne Inpostu)

jest naprawdę tragedia już po prostu nie dostarczają paczek do paczkomatów

Porobili sobie punkty (widać zrobione na prędce) gdzie dostarczają paczki (na ogół w dużej odległości od paczkomatu (do 5km w linii prostej) co moze byc ...

I tu zaczyna się prawdziwa tragedia ....

Olbrzymia sterta paczek jedna osoba która w tej stercie szuka paczek co na ogół zajmuje od kilku do kilkunastu minut .... kolejka kilkadziesiąt osób .... co to oznacza ?

Stoimy nawet godzinę (albo więcej) !!! i czekamy na paczkę to jest tragedia !!!

Jak napisałem jest dziś 16 listopada a jest już OLBRZYMI problem nie wiem co będzie w grudniu ale myśle ze wtedy zacznie się prawdziwa szopka ....

 

Dlatego jeśli nie MUSISZ nie korzystaj z INPOSTU bo to oznacza problem i kupa zmarnowanego czasu ...

 

Acha jak jeszcze parę miesiecy temu dostarczali paczki do paczkomatów również w soboty to teraz NIE co oczywiście tylko jeszcze bardziej pogorszy SYTUACJE !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest tragedia, Paczkomaty mam w Lesku albo Ustrzykach dolnych , do tych miejscowości mam ponad 50 km, w 2 strony ponad 100 km, a po paczkę musiałem do Sanoka jechać PONAD 70 kilometrów. Ponad 140 kilosów żeby paczkę odebrać i przywieźć ją do Wetliny

 

ile bym dał żeby w promieniu 20 kilometrów mieć paczkomat :) do 5km w linii prostej to masz cudownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert84MK

Chcę ostrzeć przed korzystaniem z inpostu aktualnie szczególnie z Paczkomatów.

Mamy połowę listopada a Inpost sobie już nie radzi .... zaczyna się prawdziwa zgroza.

Z mego podwórka (a jest to miasto Kraków czyli miasto matczyne Inpostu)

jest naprawdę tragedia już po prostu nie dostarczają paczek do paczkomatów

Porobili sobie punkty (widać zrobione na prędce) gdzie dostarczają paczki (na ogół w dużej odległości od paczkomatu (do 5km w linii prostej) co moze byc ...

I tu zaczyna się prawdziwa tragedia ....

Olbrzymia sterta paczek jedna osoba która w tej stercie szuka paczek co na ogół zajmuje od kilku do kilkunastu minut .... kolejka kilkadziesiąt osób .... co to oznacza ?

Stoimy nawet godzinę (albo więcej) !!! i czekamy na paczkę to jest tragedia !!!

Jak napisałem jest dziś 16 listopada a jest już OLBRZYMI problem nie wiem co będzie w grudniu ale myśle ze wtedy zacznie się prawdziwa szopka ....

 

Dlatego jeśli nie MUSISZ nie korzystaj z INPOSTU bo to oznacza problem i kupa zmarnowanego czasu ...

 

Acha jak jeszcze parę miesiecy temu dostarczali paczki do paczkomatów również w soboty to teraz NIE co oczywiście tylko jeszcze bardziej pogorszy SYTUACJE !!!

 

Ale Intpost ma prawo przekierować przesyłkę do innego paczkomatu lub punktu odbioru jeśli wybrany paczkomat jest przepełniony.

 

Efekt Allegro smart.

 

Nie efekt Allegro SMART tylko efekt ludzi którym nie chce się lub nie mogą odbierać paczek w ciągu 6/12h tylko zwlekają do ostatniej chwili przez co blokują paczkomaty.

 

 

 

PS:

 

Według mnie paczkomat powinien trzymać paczkę 24h lub max 36h a później powinna trafić do punktu odbioru bo 48h to zdecydowanie za długo w szczególności w okresie przedświątecznym ale i tak jest lepiej niż jak to było przed 2017 gdzie paczkomaty potrafiły być blokowane 72h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest tragedia, Paczkomaty mam w Lesku albo Ustrzykach dolnych , do tych miejscowości mam ponad 50 km, w 2 strony ponad 100 km, a po paczkę musiałem do Sanoka jechać PONAD 70 kilometrów. Ponad 140 kilosów żeby paczkę odebrać i przywieźć ją do Wetliny

 

ile bym dał żeby w promieniu 20 kilometrów mieć paczkomat :) do 5km w linii prostej to masz cudownie

Przecież patrzę na mapę i ta miejscowośc to jest dosłownie jedna ulica i trzy domy i tak przez kilometry, dziwisz się, że tam paczkomatu nie ma, serio? :E Cieszyłbym się, że tam prąd jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miał prawo ?

A gdzie tak stoi ?

Po za tym a co mnie to interesuje ....

Problem z paczkomatami się nasila od dawna nie powstają nowe SMART nie smart ... OK, ale jeśli jest coraz gorzej ... to stawiamy kolejne.

Jak mam dymać po połowie Krakowa a ten Pan 70km to sobie wezmę PP pewnie też nie cudo ale z tym co wyprawia inpost to i tak o niebo lepiej ...

FAKT jest jeden JEST ŹLE !!!

 

Co do przetrzymywania w paczkomacie to masz racje powinno być w okresie trudnym skrócone to się zgodzę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miał prawo ?

A gdzie tak stoi ?

Po za tym a co mnie to interesuje ....

Zapewne w ich regulaminie, jak się nie podoba to korzystaj z poczty polskiej, też odstoisz w kolejce po paczkę, ale przynajmniej pod dachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko efekt programu SMART bo ten już od jakiegoś czasu funkcjonuje, tylko faktu, że już teraz zamawiane są prezenty na Święta. Dopiero co dzisiaj czytałem wpis, że gość jest z lekka spłukany bo zakupił już prezenty świąteczne. Przez tę końcówkę listopada i grudzień może być problem z paczkomatami jeszcze większy.

 

Co do punktów, to wszystko zależy od tego gdzie kto mieszka, jeden będzie miał 1.5km do przejścia, drugi 10km.

 

Z kurierami lepiej nie jest, jak z DHLa był z przesyłką i nie mogłem odebrać to zaczął coś gadać, że trafi do siedziby do odbioru (12km!), poprosiłem go żeby zapukał do sąsiadów wyżej czy są i tam zostawił, na szczęście ktoś był, ale ja już wolę iśc nawet do punktu inPost 2km ode mnie niż z kurierami się użerać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert84MK

Jak miał prawo ?

A gdzie tak stoi ?

Po za tym a co mnie to interesuje ....

Problem z paczkomatami się nasila od dawna nie powstają nowe SMART nie smart ... OK, ale jeśli jest coraz gorzej ... to stawiamy kolejne.

Jak mam dymać po połowie Krakowa a ten Pan 70km to sobie wezmę PP pewnie też nie cudo ale z tym co wyprawia inpost to i tak o niebo lepiej ...

FAKT jest jeden JEST ŹLE !!!

 

Co do przetrzymywania w paczkomacie to masz racje powinno być w okresie trudnym skrócone to się zgodzę ...

 

Regulamin się kłania. Jeśli nie ma miejsca w paczkomacie to dostajesz @mail i masz bodajże 1h lub 3h na odpowiedź czy wyrażasz zgodę na zmianę paczkomatu czy jednak wolisz czekać aż się zwolni miejsce, jeśli nie dasz odpowiedzi to jest zmieniany paczkomat/punk odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą ze reg ale nic takiego nie ma w reg.

To raz

Dwa żadne maile o przekierowanie nie przychodzą

Trzy oni mają to wiadomo gdzie .... zamiast sie szaprać i jeździc po paczkoamtach sruuu do punktu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie paczkomat powinien trzymać paczkę 24h lub max 36h a później powinna trafić do punktu odbioru bo 48h to zdecydowanie za długo w szczególności w okresie przedświątecznym ale i tak jest lepiej niż jak to było przed 2017 gdzie paczkomaty potrafiły być blokowane 72h.

Swego czasu wysylali info, ze skracja czas oczekiwania paczki w paczkomacie z 72h do 48h bo klientom i tak to wystarczy :E Jest zupelnie odwrotnie. Tzn jezeli klienci by tak szybko odbierali paczki to by dali info, ze u nich mozna po paczke przyjsc nawet za miesiac. Inpost w manipulacji, kombinatorstwie ich kurierow, infolinii itp juz daaaawno wzbil sie na wyzyny i przescignal innych. Moim zdaniem to najgorsza firma kurierska w PL.

Bardzo wyrozumialy jestes dla tych paczkomatow. Mi 2 razy paczka wrocila do punktu odbioru w wyniku jakiegos ich bledu i zwyczajnie zrezygnowalem z zamowienia. Nie bede nadrabiac kilometrow kiedy paczkomat mam pod nosem i dlatego czasem do niego zamawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie idea Paczkomatów jest OK ale to jak zwykle w naszym Polskim "wydaniu" zostało to wypaczone do skraju niekompetencji.

 

To co ludzie piszą na innych forach zaczyna przypominać tragedię ....

 

Wiec Lepiej przez najbliższe 2 mies unikać paczkomatów szkoda czasu kasy i nerwów nawet za free....

 

Jak pisałem to co ostatnio wyprawiają jest straszne ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert84MK

Swego czasu wysylali info, ze skracja czas oczekiwania paczki w paczkomacie z 72h do 48h bo klientom i tak to wystarczy :E Jest zupelnie odwrotnie. Tzn jezeli klienci by tak szybko odbierali paczki to by dali info, ze u nich mozna po paczke przyjsc nawet za miesiac. Inpost w manipulacji, kombinatorstwie ich kurierow, infolinii itp juz daaaawno wzbil sie na wyzyny i przescignal innych. Moim zdaniem to najgorsza firma kurierska w PL.

Bardzo wyrozumialy jestes dla tych paczkomatow. Mi 2 razy paczka wrocila do punktu odbioru w wyniku jakiegos ich bledu i zwyczajnie zrezygnowalem z zamowienia. Nie bede nadrabiac kilometrow kiedy paczkomat mam pod nosem i dlatego czasem do niego zamawiam.

 

U mnie w Bydgoszczy Intpos działa idealnie i do paczkomatów (tak mam kilka w pobliżu) i punktu odbioru mam bardzo blisko. A co do najgorszej firmy kurierskiej to DPD to podróbka firmy kurierskiej.

 

part1

 

part2

 

Ogólnie idea Paczkomatów jest OK ale to jak zwykle w naszym Polskim "wydaniu" zostało to wypaczone do skraju niekompetencji.

 

To co ludzie piszą na innych forach zaczyna przypominać tragedię ....

 

Wiec Lepiej przez najbliższe 2 mies unikać paczkomatów szkoda czasu kasy i nerwów nawet za free....

 

Jak pisałem to co ostatnio wyprawiają jest straszne ....

 

Ja zarówno z Poczty Polskiej jestem zadowolony jak i z Paczkomatów Intpostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jest jeszcze loteria Mój link, oprócz przedświątecznych zakupów. U mnie jakiś czas temu montowali większy piczkomat i od tej pory ani razu nie było cyrków, a wcześniej w sumie tylko raz mi się zdarzyło, że nie mogłem nadać, bo był zajęty. Miejscowość 6000, 1 punkt, na szczęście kolejne są 10-15 dalej jakby co. W przyszłym tygodniu przyjdzie kilka paczek to się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty myslisz ze w inposcie to jest tam jak ....

Ładnie kładą ... tak ...

Tak ja też jestem zadowlony .... tylko ze to wszystko ...

Jedno wielkie

Nie masz co ich bronic nic z tego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnieliscie mi że mam nie korzystać z paczkomatów w grudniu .. co roku ta sama masakra ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to w ogóle wolę piczkomaty niż odbiór przesyłki z programu Smart na poczcie - u mnie na poczcie b często jest spora kolejka no i dopiero o 9.00 otwierają, a ja piczkomat załatwiam zawsze z rana, jak dzieciaki wiozę, ok 7.00.

 

Natomiast powieszę wszystkie psy świata na ich usłudze kurierskiej - dno totalne, 2 razy na 2 przypadki zaliczyli wtopę, nigdy więcej ich kurierów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu jeszcze nic nie zamawiałem, ale rok temu w grudniu (prawie połowa grudnia) zamawiałem kilka rzeczy na prezent do paczkomatów właśnie i było wszystko w porządku. Do tej pory na paczkomaty nie mogę narzekać, co innego przesyłki do rąk własnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w tym miesiącu z 3 przesyłek 2 przekierowali do punktu odbioru zlokalizowanego w biurze podróży ;) Wcześniej nigdy nie miałem takiej sytuacji, czasem wydawali z samochodu obok Paczkomatu.

 

Mam do niego nawet bliżej niż do Paczkomatu, ale minusem jest to, że czynny jest do 18, a do Paczkomatu można podejść całodobowo.

Jeśli chodzi o powiadomienie mailowe, to można wyrazić zgodę na przekierowanie do innego Paczkomatu albo punktu odbioru, ale chyba nie ma się wyboru którego, jest narzucony najbliższy wg. ich systemu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą ze reg ale nic takiego nie ma w reg.

To raz

Dwa żadne maile o przekierowanie nie przychodzą

Trzy oni mają to wiadomo gdzie .... zamiast sie szaprać i jeździc po paczkoamtach sruuu do punktu ....

Jest par. 9 pkt 16-19, ale z tego co mówisz to sami go nie przestrzegają bo ma być nie dalej niż 2km w linii prostej od docelowego paczkomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. W którymś sklepie jak zamawiałem to pamiętam, że wybierałem Paczkomat, ale też Paczkomat zastępczy, do którego przesyłka ma trafić jakby ten pierwszy był przepełniony. Nie widziałem podobnej opcji później zamawiając coś w innych miejscach, a tamtego sklepu już nie pamiętam. Nie wiem nawet czy faktycznie to w ten sposób by zadziałało, czy to taki pic na wodę, może się ktoś z tym spotkał zamawiając w danym sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież patrzę na mapę i ta miejscowośc to jest dosłownie jedna ulica i trzy domy i tak przez kilometry, dziwisz się, że tam paczkomatu nie ma, serio? :E Cieszyłbym się, że tam prąd jest :E

 

No ale kiedyś była i poczta na miejscu i paczkomat nawet tydzień stał pod nadleśnictwem, ale nadleśnictwo zlikwidowali to i razem z paczkomatem, a potem poczta się zawaliła to i poczty już na miejscu nie ma i należy do Cisnej jeździć :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, coś w tym jest.

Oświęcim, dzisiaj.

Odbierałem dla znajomego przesyłkę i stał kurier w jakimś Renault Traffic czy tym podobniej na chodniku przed maszyną. Przede mną 3 osoby jeszcze czekały na odbiór.

SMSem wynikało, że będzie tam do 20:00 a miał dość trochę tych przesyłek na pace. Ciekawe jak sytuacja wyglądała wcześniej, ile tego musiało być że prosto z samochodu wydają.

 

Wieczorem zamawiałem kilka rzeczy i też wybrałem paczkomat. Mam nadzieję, że nie będę miał żadnych problemów z odbiorem. W końcu nie po to wybieram maszynę by kwitnąć pod furgonem w kolejce gdy na zewnątrz jak w Kieleckim.

 

Przypomniało mi się, że w zeszłym roku przekierowali mi przesyłkę do punktu, a później odesłali do nadawcy. Nawet powiadomienia nie dostałem to nie mogłem wiedzieć. Przypomniałem sobie o niej dopiero gdy już była w drodze powrotnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu póki co działa ok. Paczkomatów wszędzie pełno, w niektórych miejscach kilkadziesiąt-kilkaset metrów jeden od drugiego, do tego jakiś czas temu sporo paczkomatów powymieniali na znacznie większe, a punkt odbioru w razie czego też mam 200 metrów od mojej bramy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie jak kilkalat temu postawili Paczkomat to teraz jest zastój ...

Paczkomatów nie ma dużo z reguły jeden na 2-3 osiedla/ulice.... w śródmieściu jest jeszcze gorzej bo jest ich bardzo mało

Stąd widać ze w swej kolebce inpost ma duże problemy ...

 

Problemy z dostawą występują już nie tylko w okresach przed światechnych ten problem już występuje od około 2 lat (jak stało sie to popularne przez alledrogo)

I nic z tym nie zrobili a problem ewidentnie narastał widać że mamy teraz apogeum problemu.

 

WIEC NIE UŻYWAJCIE PACZKOMARTÓW....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli tak będzie to trochę bez sensu czekać z zakupem. Spodziewałem się po zapowiedziach że przyrosty będą znaczne.... A zapadła decyzja o zbieraniu drobnych żeby za rok (chwilę po debiucie 50xx jak już ceny się unormują) zrobić przesiadkę na coś nowszego. 
    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...