Forum PCLab.pl: Szukam walizki do samolotu - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Szukam walizki do samolotu Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   sowekel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 16 Listopad 2018 - 23:10

Cześć, Szukam walizki do samolotu ale nie wiem jaki wymiar wybrać. Niedługo będę miał kilka lotów kilkudniowych. Na pewno będzie to klasa ekonomiczna.
Jaki wymiar będzie najlepszy, i jaką firmę możecie polecić.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Szczurek1992 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Listopad 2018 - 23:25

co do wymiarów walizki, chyba będzie najlepiej skontaktować się z biurem obsługi linii lotniczych, tam dostaniesz info z pierwszej ręki.
Jak już będziesz miał te wymiary to wtedy się zastanawiaj nad doborem już konkretnej walizki .

#3 Użytkownik jest niedostępny   ShadowMan 

• Nie uzależniony od niczego
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Listopad 2018 - 23:45

A co do firmy, to walizki takie do 400-500 zł, to praktycznie wszystko jedna i ta sama chińszczyzna, różniąca się tylko znaczkiem firmy, która nakleiła swoje logo na tą chińszczyznę. ;)

#4 Użytkownik jest niedostępny   adashi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Listopad 2018 - 23:53

Firma bez znaczenia przy niskim budżecie. Co do rozmiarów - wszystko zależy od tego jakimi liniami lecisz i czy optymalizujesz koszty czy masz to gdzieś. To ma być podręczny bagaż czy rejestrowany?

#5 Użytkownik jest dostępny   .PaVLo. 

• n_inżynier
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 03:10

Przewoźnicy podają na stronie wymiary i wagę bagażów i jakie można zabrać w cenie najtańszego biletu. Co do walizki to bierz jak najlżejszą, wtedy więcej rzeczy możesz zabrać. Jak kupiłem jakąś z materiału o wadze około 1.5 kg i miałem 8.5 kg do wykorzystania na swoje rzeczy (Ryanair).

#6 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 07:31

Jeżeli to bagaż podręczny, to musisz sprawdzić wymiary takiego na stronach linii lotniczych - u różnych wymiary dopuszczalne mogą się różnić.
Jeżeli to jest bagaż rejestrowany, to wymiary prawie że bez znaczenia, zaś marka...prawie bez znaczenia. Kluczowe punkty jednak to kółka i (wysuwana) rączka.
Warto mieć walizkę wyglądającą inaczej od typowych, dla odróżnienia na karuzeli.

#7 Użytkownik jest niedostępny   kNoq 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 09:05

ja mam dwie takie https://vip-collecti...-nevada-20.html nie jestem pewien tylko czy 20'' czy troche mniejsze ale polecam
swoja droga dostalem za free do karty kredytowej w bgz :E

#8 Użytkownik jest niedostępny   Kpc21 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 15:14

Zobacz postjagular, o 17 Listopad 2018 - 07:31, napisał(a):

Jeżeli to jest bagaż rejestrowany, to wymiary prawie że bez znaczenia, zaś marka...prawie bez znaczenia.

Nie za drogą i raczej materiałową, niż plastikową. Obsługa lotniska rzuca bagażami i nie raz bywa, że walizki przychodzą z uszkodzeniami.

#9 Użytkownik jest niedostępny   kasja20 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 17 Listopad 2018 - 16:00

Fajnie w końcu się uaktywnić na tym forum, witam Was serdecznie

#10 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 16:27

Zobacz postKpc21, o 17 Listopad 2018 - 14:14, napisał(a):

Nie za drogą i raczej materiałową, niż plastikową. Obsługa lotniska rzuca bagażami i nie raz bywa, że walizki przychodzą z uszkodzeniami.

Od lat w zasadzie jedynymi uszkodzeniami, jakie widzę to urwane elementy odstające: od kółek przez wszelkie paski, uchwyty, itd.
Walka o pancerność samych walizek to chyba walka napędzana przez strach...

...no chyba że ktoś przewozi drogi, delikatny sprzęt, który nie toleruje zgniatania, ściskania. Widziałem niedawno informację o rowerach szosowych zawodników, którzy polecieli na Wyspy na jakiś lokalny wyścig. Kilkadziesiąt tysięcy € pozgniatane i pogięte. Ale to specyficzny przypadek.

Ten post był edytowany przez jagular dnia: 17 Listopad 2018 - 16:28

#11 Użytkownik jest niedostępny   dario27 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 16:29

Zobacz postsowekel, o 16 Listopad 2018 - 17:10, napisał(a):

Cześć, Szukam walizki do samolotu ale nie wiem jaki wymiar wybrać. Niedługo będę miał kilka lotów kilkudniowych. Na pewno będzie to klasa ekonomiczna.
Jaki wymiar będzie najlepszy, i jaką firmę możecie polecić.

jako ze sporo latam to sie wypowiem:)szukaj wymniarow i wagi na stronie linii lotniczych

#12 Użytkownik jest dostępny   .PaVLo. 

• n_inżynier
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 16:53

Zobacz postjagular, o 17 Listopad 2018 - 16:27, napisał(a):

...no chyba że ktoś przewozi drogi, delikatny sprzęt, który nie toleruje zgniatania, ściskania. Widziałem niedawno informację o rowerach szosowych zawodników, którzy polecieli na Wyspy na jakiś lokalny wyścig. Kilkadziesiąt tysięcy € pozgniatane i pogięte. Ale to specyficzny przypadek.

W tym roku transportowaliśmy rowery na Majorkę. Wszystkie spakowaliśmy w kartony, które dostaliśmy w sklepach rowerowych. Mój dotarł lekko rozerwany, widocznie od przesuwania, ale reszta była ok, i rowery szosowe (karbonowe) dotarły bez żadnych uszkodzeń. Rower w środku kartonu, wypchałem ciuchami i innymi rzeczami, aby zmieścić się w 30kg.

#13 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 17:03

No to miałeś fuksa. Co jak co, ale wyngla, który to nie znosi dobrze ściskania, w zwykłym kartonie transportować to jest ryzyko.
Jeżeli dobrze pamiętam, to te chłopaki miały połamane sztyce, zgniecione rury ram, itp uszkodzenia.

#14 Użytkownik jest dostępny   .PaVLo. 

• n_inżynier
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Listopad 2018 - 17:16

Dlatego warto wykupić ubezpieczenie, które obejmie między innymi właśnie sprzęt sportowy, ja takie coś miałem na miesiąc.

#15 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2018 - 04:12

Oj, jasne. Ja mam na cały rok (z akceptowalnym limitem ilości pokrywanych podróży).
Podróże poza kraj zamieszkania bez ubezpieczenia to czasami tylko ryzyko, a czasami czysta głupota.

Ubezpieczenie pokrywa straty...do jakiejś wysokości. Z trickiem często/zawsze obecnym: kwota to najczęściej kwota łączna. Ochrona jednej sztuki utraconego mienia bywa niższa. W przypadku większości podróżujących standardowe polisy (no, może co najwyżej wersję premium/gold) powinny wystarczyć, ale w przypadku o którym pisałem (rowery zawodnicze na węglu, z Campą EPS) mogłoby być już trudno pokryć stratę.
No i ostatnia sprawa: jesteś kryty, ale dalej nie masz uszkodzonego przedmiotu. W przypadku roweru lecącego na Majorkę nie powinno być strasznie źle (wypożyczenie jest możliwe, problem nie rujnuje totalnie urlopu), ale czasami problem jest bardziej dokuczliwy.

#16 Użytkownik jest niedostępny   sowekel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2018 - 21:23

To ma być bagaż rejestrowany dla klasy ekonomicznej. Z tego co sprawdziłem to wymiary takiego bagażu dla LOT'u i Rannyair to 55x40x20cm.
Tu jest niezła promocja:
https://allegro.pl/w...6830433939.html
Warto ją kupić. Tak jak planuję będę miał dwa loty, a później to zapewne będzie leżała w szafie. :)

#17 Użytkownik jest niedostępny   Ford 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Listopad 2018 - 21:32

Kup byle co na dwa loty nie ma sensu kombinować i tak w końcu któreś lotnisko walizkę zniszczy o ile nie będziesz jej miał w pokrowcu. Jedyne co mogę polecić to kupić sobie taki pas obejmujący tą walizkę, żeby się nie otworzyła jakby zamek zawiódł.

Akurat ta co podałeś ma jakiś dziwny opływowy kształt.. w wyścigach toreb raczej nie będziesz brał udziału więc kup bardziej klockowatą będzie więcej miejsca w środku.

Poza tym te wymiary co podałeś to chyba dla bagażu podręcznego, nie rejestrowanego.

Ten post był edytowany przez Ford dnia: 18 Listopad 2018 - 21:34

#18 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Listopad 2018 - 04:09

Tak, to podręczny. W przypadku Ryanaira trzeba uważać na ich politykę dotyczącą bagażu - niedawno znowu się zmieniła.

Walizka, jak walizka. Jakość połączeń i zamka wyjdzie w czasie. Jej wadą może być sztywność i masa. Jeżeli pójdzie do luku, to może to być też i zaleta.
Promocja/okazja to na pewno nie jest ;)

Acha. W przypadku LOTu wygląda na to, że trzeba mieć jakieś pieniądze ze sobą na wypadek naprawy samolotu :rotfl:

#19 Użytkownik jest niedostępny   sowekel 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Kwiecień 2019 - 13:18

Cześć, kupiłem walizkę z allegro firmy Baggia. Wszystko z nią byłoby w porządku gdyby nie to że czuć zapach chińskiego plastiku. Czym to usunąć? Próbowałem już ją myć w ciepłej wodzie z proszkiem. używałem wody toaletowej ale nic nie pomaga :(

#20 Użytkownik jest dostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Kwiecień 2019 - 20:34

Na balkon niech się wietrzy.

Strona 1 z 1