Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sowekel

Szukam walizki do samolotu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Szukam walizki do samolotu ale nie wiem jaki wymiar wybrać. Niedługo będę miał kilka lotów kilkudniowych. Na pewno będzie to klasa ekonomiczna.

Jaki wymiar będzie najlepszy, i jaką firmę możecie polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wymiarów walizki, chyba będzie najlepiej skontaktować się z biurem obsługi linii lotniczych, tam dostaniesz info z pierwszej ręki.

Jak już będziesz miał te wymiary to wtedy się zastanawiaj nad doborem już konkretnej walizki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do firmy, to walizki takie do 400-500 zł, to praktycznie wszystko jedna i ta sama chińszczyzna, różniąca się tylko znaczkiem firmy, która nakleiła swoje logo na tą chińszczyznę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma bez znaczenia przy niskim budżecie. Co do rozmiarów - wszystko zależy od tego jakimi liniami lecisz i czy optymalizujesz koszty czy masz to gdzieś. To ma być podręczny bagaż czy rejestrowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewoźnicy podają na stronie wymiary i wagę bagażów i jakie można zabrać w cenie najtańszego biletu. Co do walizki to bierz jak najlżejszą, wtedy więcej rzeczy możesz zabrać. Jak kupiłem jakąś z materiału o wadze około 1.5 kg i miałem 8.5 kg do wykorzystania na swoje rzeczy (Ryanair).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to bagaż podręczny, to musisz sprawdzić wymiary takiego na stronach linii lotniczych - u różnych wymiary dopuszczalne mogą się różnić.

Jeżeli to jest bagaż rejestrowany, to wymiary prawie że bez znaczenia, zaś marka...prawie bez znaczenia. Kluczowe punkty jednak to kółka i (wysuwana) rączka.

Warto mieć walizkę wyglądającą inaczej od typowych, dla odróżnienia na karuzeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest bagaż rejestrowany, to wymiary prawie że bez znaczenia, zaś marka...prawie bez znaczenia.

Nie za drogą i raczej materiałową, niż plastikową. Obsługa lotniska rzuca bagażami i nie raz bywa, że walizki przychodzą z uszkodzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie w końcu się uaktywnić na tym forum, witam Was serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za drogą i raczej materiałową, niż plastikową. Obsługa lotniska rzuca bagażami i nie raz bywa, że walizki przychodzą z uszkodzeniami.

Od lat w zasadzie jedynymi uszkodzeniami, jakie widzę to urwane elementy odstające: od kółek przez wszelkie paski, uchwyty, itd.

Walka o pancerność samych walizek to chyba walka napędzana przez strach...

 

...no chyba że ktoś przewozi drogi, delikatny sprzęt, który nie toleruje zgniatania, ściskania. Widziałem niedawno informację o rowerach szosowych zawodników, którzy polecieli na Wyspy na jakiś lokalny wyścig. Kilkadziesiąt tysięcy € pozgniatane i pogięte. Ale to specyficzny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Szukam walizki do samolotu ale nie wiem jaki wymiar wybrać. Niedługo będę miał kilka lotów kilkudniowych. Na pewno będzie to klasa ekonomiczna.

Jaki wymiar będzie najlepszy, i jaką firmę możecie polecić.

 

 

jako ze sporo latam to sie wypowiem:)szukaj wymniarow i wagi na stronie linii lotniczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no chyba że ktoś przewozi drogi, delikatny sprzęt, który nie toleruje zgniatania, ściskania. Widziałem niedawno informację o rowerach szosowych zawodników, którzy polecieli na Wyspy na jakiś lokalny wyścig. Kilkadziesiąt tysięcy € pozgniatane i pogięte. Ale to specyficzny przypadek.

W tym roku transportowaliśmy rowery na Majorkę. Wszystkie spakowaliśmy w kartony, które dostaliśmy w sklepach rowerowych. Mój dotarł lekko rozerwany, widocznie od przesuwania, ale reszta była ok, i rowery szosowe (karbonowe) dotarły bez żadnych uszkodzeń. Rower w środku kartonu, wypchałem ciuchami i innymi rzeczami, aby zmieścić się w 30kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś fuksa. Co jak co, ale wyngla, który to nie znosi dobrze ściskania, w zwykłym kartonie transportować to jest ryzyko.

Jeżeli dobrze pamiętam, to te chłopaki miały połamane sztyce, zgniecione rury ram, itp uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto wykupić ubezpieczenie, które obejmie między innymi właśnie sprzęt sportowy, ja takie coś miałem na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, jasne. Ja mam na cały rok (z akceptowalnym limitem ilości pokrywanych podróży).

Podróże poza kraj zamieszkania bez ubezpieczenia to czasami tylko ryzyko, a czasami czysta głupota.

 

Ubezpieczenie pokrywa straty...do jakiejś wysokości. Z trickiem często/zawsze obecnym: kwota to najczęściej kwota łączna. Ochrona jednej sztuki utraconego mienia bywa niższa. W przypadku większości podróżujących standardowe polisy (no, może co najwyżej wersję premium/gold) powinny wystarczyć, ale w przypadku o którym pisałem (rowery zawodnicze na węglu, z Campą EPS) mogłoby być już trudno pokryć stratę.

No i ostatnia sprawa: jesteś kryty, ale dalej nie masz uszkodzonego przedmiotu. W przypadku roweru lecącego na Majorkę nie powinno być strasznie źle (wypożyczenie jest możliwe, problem nie rujnuje totalnie urlopu), ale czasami problem jest bardziej dokuczliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być bagaż rejestrowany dla klasy ekonomicznej. Z tego co sprawdziłem to wymiary takiego bagażu dla LOT'u i Rannyair to 55x40x20cm.

Tu jest niezła promocja:

https://allegro.pl/walizka-mala-kolka-podrozna-lekka-bagia-20-x-kolor-i6830433939.html

Warto ją kupić. Tak jak planuję będę miał dwa loty, a później to zapewne będzie leżała w szafie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup byle co na dwa loty nie ma sensu kombinować i tak w końcu któreś lotnisko walizkę zniszczy o ile nie będziesz jej miał w pokrowcu. Jedyne co mogę polecić to kupić sobie taki pas obejmujący tą walizkę, żeby się nie otworzyła jakby zamek zawiódł.

 

Akurat ta co podałeś ma jakiś dziwny opływowy kształt.. w wyścigach toreb raczej nie będziesz brał udziału więc kup bardziej klockowatą będzie więcej miejsca w środku.

 

Poza tym te wymiary co podałeś to chyba dla bagażu podręcznego, nie rejestrowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to podręczny. W przypadku Ryanaira trzeba uważać na ich politykę dotyczącą bagażu - niedawno znowu się zmieniła.

 

Walizka, jak walizka. Jakość połączeń i zamka wyjdzie w czasie. Jej wadą może być sztywność i masa. Jeżeli pójdzie do luku, to może to być też i zaleta.

Promocja/okazja to na pewno nie jest ;)

 

Acha. W przypadku LOTu wygląda na to, że trzeba mieć jakieś pieniądze ze sobą na wypadek naprawy samolotu :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem walizkę z allegro firmy Baggia. Wszystko z nią byłoby w porządku gdyby nie to że czuć zapach chińskiego plastiku. Czym to usunąć? Próbowałem już ją myć w ciepłej wodzie z proszkiem. używałem wody toaletowej ale nic nie pomaga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...