Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

airborne82

SONY DHC ZX50 MD - naprawa? Czy kupno innych rozwiązań.

Rekomendowane odpowiedzi

Po latach dzielnego użytkowania uszkodziła mi się wieża Sony DHC ZX50 MD.

Wieże mam podłączoną poprzez kabel "aux-mini-jack-3-5-2rca-cinch" do karty dżwiękowej w komputerze, czyli filmy i muzyke słucham poprzez wieże.

Oglądam sobie film i nagle syk i cisza,na początku myślałem że sterownik w systemie Windows mi siadł.

Wieża sama w sobie działa, włącza się, wyłącza, da się zmieniać funkcje, ale głosu nie daje, ani z głośników ani ze słuchawek... Co tam mogło paść że ani na głośnikach ( tych od wieży ) ani na sluchawkach podpiętych do wieży nie daje dzwieku? Zadnego ani z funkcji video ( podłaczenie do PC ) ani z funkcji fm ( radio z wiezy ). Czy mozna mniej więcej na podstawie tego opisu usterki wywnioskowac co tam poszło i jaki może być koszt?

Oraz czy oplaca się naprawiać tak wiekową wieże?

 

Napisałem już do kilku serwisów audio z moim mieście i dotychczas jeden odpisał że " Koszt naprawy wieży to 80-120zł+części

Na odległość nie jestem w stanie dokonać wyceny. "

 

W związku z tym rozważam kilka możliwości:

 

1. Naprawe tej wieży w tej kwocie, mam nadzieje że nie wyjdzie więcej niż 150 zł.

2. Olanie jej naprawy i kupna używanej innej wieży nawet bez głośników skoro głośniki mam z wieży ( o ile to ma sens ) miałbym spokojnie w kwocie 200-300 zł ( tylko nie wiem czy to będzie lepsza wieża od tej co mam ( nie mam porównania do innych wież, i cięzko mi określić jakość i " dżwięk " z mojej )

3. Kupić np nową: LG CJ44 lub Panasonic SC-AKX200E-K ( wpadły w oko wizualnie, nie wiem jak brzmienie, czy lepsze od mojej )

 

Dlaczego mi potrzeba? Otóż jestem po operacji ucha ( 1.5 roku temu, przewlekłe zapalenie ucha ) stąd pogorszył mi się ciutke słuch i wygodniej jest mi oglądać filmy w słuchawkach, a podpięte do wieży miały lepszą jakość i głośność niż podpięte tylko do integry w płycie głównej ( Realtek ALC1150 ), były lepsze basy, lepsza jakość mowy aktorów ( słuchane np dousznych Creative - nie znam dokładnie modelu )

 

W nawiązaniu z powyższym jakikolwiek wybór ma mi dać podobna " jakość " jak w przypadku tego co dotychczas użytkowałem i słyszałem, albo i lepszej jakosci.

Rozważam tez kupno:

A. Solo 6C - wymiarowo wejdą w sam raz na miejsce głośników od wieży, pod warunkiem że Solo 6C ma możliwość podpięcia słuchawek i ma odpowiedni " wzmacniacz " w sobie który poprrawi głośność słuchawek.

B. Kupno FiiO E10K Olympus 2 - i tutaj kilka wątpliwości... jako wzmacniacz od słuchawek się lepiej sprawdzi? Mozna do tego DACa podłączyć moje głosniki Edifier CX2D? Bo jak mniemam głosników od wieży nie podłączę bo są one " pasywne "?

 

Co zrobić, masa wątpliwości że aż sam nie wiem co robić.

Wiadomo wolałbym wydać jak najmniej, bo w przypadku wydania większej sumy 500-700 zł musiałbym zakup odłożyć na 2-3 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Rozumiem, że zależy Ci na możliwie nie najgorszej jakości dźwięku, jak gra ta wieża tego nie wiem. Jeżeli naprawdę dźwięk jaki wydaje z siebie akurat ten model to możesz postarać się wysłać ją do naprawy.

Z 2 strony możesz spróbować też czegoś nowego i się przekonać jaka prezentacja Tobie się najbardziej podoba, w najgorszym wypadku używane Solo 6c/ R2600 można odsprzedać prawie bez strat.

Nic nie wiemy jaką masz akustykę pomieszczenia, opisał byś gdzie stoją kolumny, jak daleko od ścian, gdzie masz miejsce odsłuchowe, być może coś idzie jeszcze poprawić by dźwięk był lepszy dzięki akustyce?

Najtańsze porządne zestawy z używanych kolumn i wzmacniacza można szukać tak od 500-700zł, dużo zależy kto jakiego dźwięku oczekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Rozumiem, że zależy Ci na możliwie nie najgorszej jakości dźwięku, jak gra ta wieża tego nie wiem. Jeżeli naprawdę dźwięk jaki wydaje z siebie akurat ten model to możesz postarać się wysłać ją do naprawy.

Z 2 strony możesz spróbować też czegoś nowego i się przekonać jaka prezentacja Tobie się najbardziej podoba, w najgorszym wypadku używane Solo 6c/ R2600 można odsprzedać prawie bez strat.

Nic nie wiemy jaką masz akustykę pomieszczenia, opisał byś gdzie stoją kolumny, jak daleko od ścian, gdzie masz miejsce odsłuchowe, być może coś idzie jeszcze poprawić by dźwięk był lepszy dzięki akustyce?

Najtańsze porządne zestawy z używanych kolumn i wzmacniacza można szukać tak od 500-700zł, dużo zależy kto jakiego dźwięku oczekuje.

 

Najbardziej mi zależy na głośności i " basach " na słuchawkach.

A to dlatego że wieczorami wolę oglądać na nich filmy.

Do muzyki mam Edifiery, które spełniają w pełni swoją role.

Jeśli chodzi o akustyke... tutaj mam zdjecia w artykule.

 

https://redactionpc.pl/2018/08/01/gaming-room-by-airborne82-remont-i-pierwsze-ledy-czesc-1/

 

https://redactionpc.pl/2018/11/14/gaming-room-by-airborne82-ledy-za-monitorem-kolejne-zmiany-czesc-2/

 

W tej wieży o której mowa ( Sony ) po podłączeniu do niej słuchawek jest lepsza jakość i głośność, w porównaniu z podłączeniem ich do integry na płycie albo nawet do Edifiera ( ale o tym akurat wiedziałem bo czytałem że słuchawki podłączone do Edifierów ciszej grają ).

 

Żeby wytłumaczyć to ujmę to tak: Normalnie w dzień kiedy nie zakłócam spokoju domownikom włączone są Edifiery, zaś wieczorem i w nocy słucham muszę już słuchać na słuchawkach.

Więc miałem dwa a nawet trzy żródła dżwięku ( Edifiery w dzień, wieża dzień w dzień jeśli chciałem jeszcze wiecej powera przy muzyce- ale zdarzało się juz mało skoro miałem nie gorsze Edifiery, oraz słuchawki, podłączone non stop poprzez przedłużacz jack do wieży )

 

Ogólnie na jakość dżwieku z Edifiera nie narzekam, zostaną jaką główne głośniki przy komputerze, są akurat też blisko stanowiska, zaraz koło monitora.

Poprostu potrzebuję coś co znowu wydobędzie mi tego powera ze słuchawek ( Creative, douszne, nie znam dokładnego modelu ) przy oglądaniu filmów czy słuchania w nocy muzyki.

Czy to byłaby wieża, czy FiiO to nie ważne, ważne by było znowu tak jak trzeba, dzień minął a mi juz zle się ogląda filmy z komputera :(

 

Co do Solo 6C - one mają możliwość podłączenia słuchawek? I działa to lepiej i głośniej niż by się je podłączyło do integry?

Wiadomo zależy to od słuchawek i " wzmacniacza " w danym żródle... Np w Edifier nie ma róznicy czy się podłączy słuchawki do nich czy do integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew może kupić tylko słuchawki?

Np ISK HD9999 - o ile przy filmach będą głośniejsze od SL HD 681 przy podpieciu do integry? Bo nie wiem czy by mnie było jeszcze stać na DACa.

Jeśli chodzi o Creative na których ogladam filmy ze względu na to że są głośniejsze ( to jest to model podobny do Creative EP 480 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz podobne słuchawki do EP480 to straszna padaka jakościowa.

Bez żadnego problemu kupić lepsze słuchawki w zależności czy chcesz douszne/dokanałowe czy wokóluszne ?

Każdy ma inne preferencje ale najbardziej naturalny dźwięk może być w wokołousznych konstrukcjach.

Od siebie polecił bym Ci używane HyperX Cloud, ale tak naprawdę takie czy podobne słuchawki mają sie nijak do Twoich Creative, to całkiem inna konstrukcja, dużo lepszy dźwięk.

pod integrą powinny głośno grać bez zabawy w wzmacniacze słuchawkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz podobne słuchawki do EP480 to straszna padaka jakościowa.

Bez żadnego problemu kupić lepsze słuchawki w zależności czy chcesz douszne/dokanałowe czy wokóluszne ?

Każdy ma inne preferencje ale najbardziej naturalny dźwięk może być w wokołousznych konstrukcjach.

Od siebie polecił bym Ci używane HyperX Cloud, ale tak naprawdę takie czy podobne słuchawki mają sie nijak do Twoich Creative, to całkiem inna konstrukcja, dużo lepszy dźwięk.

pod integrą powinny głośno grać bez zabawy w wzmacniacze słuchawkowe.

 

 

Inaczej... EP480 grają głośniej od Superlux HD681 które też mam, gdzie w sumie HD681 były często polecane.

Czy HyperX Cloud są głośniejsze od SL? Żeby znowu nie było ze wydam 200 zł na słuchawki i wyjdzie to samo z głośnością jak na SL.

Chyba że lepsze by były ISK HD9999? W sensie chodzi tez o głośność, nie tyle jakość dźwięku i jego czystość.

Przy takim FiiO E10K Olympus 2 myślę że i Superlux HD681 by głośniej zagrały. A zawsze bym miał dobrego DACa ze wzmacniaczem na przyszłość gdybym zechciał i mieć kiedyś lepsze słuchawki.

Ew. innego DACa do którego można by podłączyć i słuchawki i głośniki aktywne.

Koszt wymienionego FiiO to koszt słuchawek przy których nie mam pewności jak będzie z głośnością ( moja integra jest cichsza od SB0090, ale lepsza jeśli chodzi o jakość, czystość, bo na SoundBlasterze miałem nieraz szmery i szumy, dlatego wyrzuciłem SB0090 mimo że grało to głośniej.

Wracając do być moze kupna DACa, jest sens? Powinno dać mi to w sumie lepszą głośność, nie pogorszy jakości, a do tego dzięki temu mógłbym sobie kiedyś pozwolić na lepsze słuchawki.

Ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz chwila. Ty możesz kupić wewnętrzną karte?

Skoro miałeś kartę pod slot PCI to może wewnętrzna wchodzi w gre?

Kupno dobrego źródła ma sens, lecz przy obecnych słuchawkach nie bedzie efektu wow, jedynie wyższa głośność.

Dziwne to jest że HD681 graly u Cb zbyt cicho? Ja je mialem i było mega głośno na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz chwila. Ty możesz kupić wewnętrzną karte?

Skoro miałeś kartę pod slot PCI to może wewnętrzna wchodzi w gre?

Kupno dobrego źródła ma sens, lecz przy obecnych słuchawkach nie bedzie efektu wow, jedynie wyższa głośność.

Dziwne to jest że HD681 graly u Cb zbyt cicho? Ja je mialem i było mega głośno na integrze.

 

Nie chcę wewnętrznej bo wolę by w środku było jak najmniej zbędnych rzeczy.

HD 681 grają głośno, ale pod warunkiem że osoba ma " zdrowe " uszy, a ja nie mam, stąd własnie zaskoczenie ze te Creative grają głośniej mimo że są to tylko douszne.

W innym wypadku nawet by nie było tematu bo tak to z HD 681 jestem zadowolony jeśli chodzi o jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poczytaj o fx audio DAC x3. Powinien być bardzo skuteczny dla małych słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poczytaj o fx audio DAC x3. Powinien być bardzo skuteczny dla małych słuchawek.

 

Poczytam zerkne :)

A mozna też do tego podłączyć głosniki ktore mam w sygnaturce?

Bo jak warto to mogę tez poszukać DACa który nie tylko napedzi słuchawki ( w sensie głośność ) ale i poradzi sobie z głośnikami ( chodzi o jakość i głośność ) a także jak myśleć przyszłościowo to i mozna by kiedyś do niego podłączyć sporo lepsze słuchawki ( nie wykluczam w przyszłości takowych zakupić )

 

Mógłbyś wymienić kilka propozycji w kilku widełkach cenowych?

 

200 zł to ten FX Audio DAC X3.

250-300 zł to?

300-350 zł to?

350-400 zł to?

tak mniej więcej własnie max do 400 zł.

 

Bo w tej chwili pocczytałem ( od kilku dni nad tym siedzę ) o FiiO E10K oraz Prodigy Cube BE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up.

Jeśli narazie rozważę DAC.

Z powodów finansowych i w sumie zakupu na przyszłość ( przyda się gdybym miał kiedyś sporo lepsze słuchawki ).

To czy ten FX Audio DAC X3 lub FiiO E10K mają tez możliwość podłączenia głośników? Tak żeby były i słuchawki podłączone i głośniki.

Czy warto dołożyć te 60-70 zł do FiiO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX DAC X3 ma wyjście słuchawkowe i 2x RCA dla wzmacniacza/wieży/kolumn aktywnych/cokolwiek. Fiio ma słuchawkowe i jack lineout, ogólnie można osiągnąć ten sam efekt tylko innym kablem.

 

Ja bym zastanowił się nad całym tematem od początku. Nie wiem w jakiej technologii jest wykonana ta wieża, ale mogły pójść końcówki mocy, kondensatory, selektor źródeł... Tak naprawdę cokolwiek. Moim zdaniem powinieneś sprzedać wszystko co masz, określić ile masz pieniędzy, kupić jakiś DAC, dobre słuchawki i głośniki. Teraz kupiłbyś DAC/AMP do słuchawek, ale słuchawki masz bardzo przeciętne, głośniki to samo, kupisz droższe słuchawki to znowu będziesz odsłuchiwał z karty zintegrowanej, nie wystarczy też na głośniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupiłbyś DAC/AMP do słuchawek, ale słuchawki masz bardzo przeciętne, głośniki to samo, kupisz droższe słuchawki to znowu będziesz odsłuchiwał z karty zintegrowanej, nie wystarczy też na głośniki...

 

Edifier przeciętne? No nie wiem czy takie przeciętne. I tak nie stać mnie na wypas głośników za 1000 zł więc sprzedaż ich odpada.

Zresztą i tak w miejscu w którym mam te Edifiery to i tak nie wejdą sporo masywniejsze lepsze głośniki typu Solo 6/7.

 

 

 

Ja bym zastanowił się nad całym tematem od początku. Nie wiem w jakiej technologii jest wykonana ta wieża, ale mogły pójść końcówki mocy, kondensatory, selektor źródeł... Tak naprawdę cokolwiek.

 

 

Co do wieży to niestety juz wiem że koszt naprawy będzie zbyt wysoki by to sie oplacało ( końcówka mocy czy jakas tam część to koszt 40 zł _ robocizna to wyjdzie ponad 150 zł, a niestety nie mam tak technicznych mozliwości by to samemu robić )

 

FX DAC X3 ma wyjście słuchawkowe i 2x RCA dla wzmacniacza/wieży/kolumn aktywnych/cokolwiek. Fiio ma słuchawkowe i jack lineout, ogólnie można osiągnąć ten sam efekt tylko innym kablem.

 

 

 

 

Czyli do FiiO mogłbym z przodu normalnie słuchawki, a z tyłu do Line Out głośniki? Własnie poprzez jacka bo tak samo jest do integry podłączone.

 

Moim zdaniem powinieneś sprzedać wszystko co masz, określić ile masz pieniędzy, kupić jakiś DAC, dobre słuchawki i głośniki. Teraz kupiłbyś DAC/AMP do słuchawek, ale słuchawki masz bardzo przeciętne, głośniki to samo, kupisz droższe słuchawki to znowu będziesz odsłuchiwał z karty zintegrowanej, nie wystarczy też na głośniki...

 

 

Sprzedać wszystko co mam - to nic nie da bo i tak nie mam za dużo co by można dobrze sprzedać.

Chcę narazie wydać nie więcej niż te 300 zł Więc na DACa starczy ( FiiO E10K Olympus 2, FX Audio DAC X3, FX-Audio D302 PRO ew. używke prodigy Cube Black o ile by było warto )

DACa miałbym przynajmniej na przyszłość gdybym chciał np za pół roku, rok dokupić lepsze słuchawki ( 300-500 zł ) O ile będzie sens.

 

I tak ucho nie ozdrowieje więc po tej operacji co miałem nie będę od nagle potrafił rozróżnić droższych konstrukcji od tych co mam teraz ( mowa o głośnikach )

 

I druga sprawa, wiem że nie będzie na początku poprawy jakości ( zwłaszcza na słuchawkach które mam ), na głośniakach prędzej coś tam jeszcze się poprawi... Ale przez to ze mam ucho takie jakie mam teraz, to dzięki wzmacniaczowi DAC będzie głośniej na słuchawkach, tak jak miałem poprzez wieże miałem.

I na tym mi zależy, nie na super poprawie jakości, bo na jakość nie narzekam, nie ma szumów czy innych takich. A zawsze DAC może co nieco poprawić w tym względzie ( wydobyć dodatkowe szczegóły, podbić głośność ) i dla słuchawek ( głośność ) i dla głośników ( głośność i wydobycie być może jeszcze szczegółów )

 

kupisz droższe słuchawki to znowu będziesz odsłuchiwał z karty zintegrowanej, nie wystarczy też na głośniki...

 

Dlatego narazie nie kupuję ani droższych słuchawek ani głośników. Oddżwięk ma być ten sam co teraz jest, chodzi o "wspomaganie" go.

W tej chwili słuchawki mam podłączone pod front panel ( jest głośniej niż jakby były z tyłu, ale gorsza jakość - wyczuwam to, a bez porównania gorzej niż na wieży bo tam na wieży to i bass na słuchawkach był, mały ale był, co było przyjemne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli wiemy jak to wygląda. Możesz sprzedać wieżę na jakimś OLX i zaznaczyć co konkretnie poszło, może pójdzie za parę dych, zawsze coś. Myślę, że w twoim przypadku dopłacanie do Fiio nie ma większego sensu, FX DAC X3 powinien Ci wystarczać, na pewno będzie lepiej niż na integrze. Z tego co czytam to ma wymienny opamp, czyli dość niewielkim kosztem możesz uzyskać brzmienie lepsze i bardziej dopasowane pod twoje wymagania czy też słuchawki. Do HD681 są różne ciekawe modyfikacje, tutaj chyba najbardziej popularna:

https://pokazywarka.pl/hd681_mod/

Możesz się trochę pobawić i zyskać ciekawsze, lepsze brzmienie.

 

Przy okazji możesz pobawić się aplikacją Equalizer APO, działa na wszystkim tj na układach zintegrowanych, na DAC'ach itp. Pomoże Ci wyrównać brzmienie sprzętu lub ewentualnie dopasować do własnych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak wyżej wspominałem polece fx Audio DAC x3, do niego dołączysz słuchawki i głośniki.

Głośność napewno będzie wyższa na słuchawkach względem Fiio czy Prodigy Cube.

Za 400zl nic ciekawszego nie kupi, jedynie co to inny sprzęt. Jedyne wewnętrzne karty mogą zaoferować lepszą jakość dźwięku w tych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak wyżej wspominałem polece fx Audio DAC x3, do niego dołączysz słuchawki i głośniki.

Głośność napewno będzie wyższa na słuchawkach względem Fiio czy Prodigy Cube.

Za 400zl nic ciekawszego nie kupi, jedynie co to inny sprzęt. Jedyne wewnętrzne karty mogą zaoferować lepszą jakość dźwięku w tych cenach.

 

No i o to mi chodziło... własnie tez o głośność chodzi. I możliwość podłączenia i słuchawek i głośników ( musem są słuchawki ale jak i głośniki mozna to czemu by nie )

Głośniki w FX-Audio DAC-X3 podłączamy pod LineOut poprzez Cinche?

Bo w FiiO chyba podłącza się poprzez jacka do tylniego LineOut? Tak jak w sumie do integry.

Sporo wyższa będzie głośność miedzy DAC X3 a FiiO? Bo róznice cenowe to 50-60 zł, więcej trzeba do Prodigy Cube dolożyć.

No i jak rozumiem poprawi też odgłos ( jakość ) względem integry? czy nie koniecznie? ( mowa o DAC X3 )

 

Dobra, czyli wiemy jak to wygląda. Możesz sprzedać wieżę na jakimś OLX i zaznaczyć co konkretnie poszło, może pójdzie za parę dych, zawsze coś. Myślę, że w twoim przypadku dopłacanie do Fiio nie ma większego sensu, FX DAC X3 powinien Ci wystarczać, na pewno będzie lepiej niż na integrze. Z tego co czytam to ma wymienny opamp, czyli dość niewielkim kosztem możesz uzyskać brzmienie lepsze i bardziej dopasowane pod twoje wymagania czy też słuchawki. Do HD681 są różne ciekawe modyfikacje, tutaj chyba najbardziej popularna:

https://pokazywarka.pl/hd681_mod/

Możesz się trochę pobawić i zyskać ciekawsze, lepsze brzmienie.

 

Przy okazji możesz pobawić się aplikacją Equalizer APO, działa na wszystkim tj na układach zintegrowanych, na DAC'ach itp. Pomoże Ci wyrównać brzmienie sprzętu lub ewentualnie dopasować do własnych preferencji.

 

Jestem w stanie doplacić do FiiO, 50-60 zł to spoko różnica cenowa.

Wieży nie sprzedaję, może kiedyś uda mi się z nią zrobić u ojca znajomego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawi i jakość i głośność. O to drugie się nie martw, pewnie nie odkręcisz na więcej niż 20-30% potencjometru :P W FX głośniki chinchami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawi i jakość i głośność. O to drugie się nie martw, pewnie nie odkręcisz na więcej niż 20-30% potencjometru :P W FX głośniki chinchami.

 

Hehe no kto tam wie :P

 

Ktoś mi na grupie technicznej komputerowej na FB podesłal to ...

 

https://www.abcav.pl/sms-sap-ii.html

 

W sensie ten ktoś to tam admin grupki.

I nie wiem co mysleć, czy trzymac się X3 i FiiO czy tego SMSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX kosztuje 200zł, Fiio 300, SMSL 400. Czy jakość zwiększy się 1.5 czy 2 krotnie jeśli dopłacisz do Fiio/SMSL? Raczej nie, będą to co najwyżej niuanse. A FX'a można bardzo łatwo i tanio stuningować, wkładając inny opamp. Kwestia tego, że te sprzęty grają w trochę inny sposób, ale z każdego będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX kosztuje 200zł, Fiio 300, SMSL 400. Czy jakość zwiększy się 1.5 czy 2 krotnie jeśli dopłacisz do Fiio/SMSL? Raczej nie, będą to co najwyżej niuanse. A FX'a można bardzo łatwo i tanio stuningować, wkładając inny opamp. Kwestia tego, że te sprzęty grają w trochę inny sposób, ale z każdego będziesz zadowolony.

No tak... W sensie chodzi o to że osoba która podesłała mi tego SMSL napisała że potrzeba mi wzmiacniacz słuchawkowy a nie DAC.

Ale X3 i FiiO są wzmacniaczem i DACiem w jednym, tak samo jak SMSL. Więc skoro i SMSL się nada do wzmocnienia głośności słuchawek to i X3 i FiiO też.

 

Tutaj niby w wadach :

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fx-audio-dac-x3/

Wspomniane że:

Wady:niezbyt mocny układ wzmacniacza słuchawkowego.

 

Tylko wlaśnie... na przykładzie czego? na przykladzie Integry vs X3, czy X3 vs droższe konstrukcje?

Więc serio mi ciężko zdecydować. I fakt re 400 zł już troszku boli.

Co do tuningowania, to nie wiem czy bym to robił ... X3 podobno ma plombe i zerwanie jej równa się utratą gwarancji?

Nawet nie wiem czy bym ogarnął bo nigdy takimi rzeczami sie nie zajmowałem.

 

Kwestia tego, że te sprzęty grają w trochę inny sposób, ale z każdego będziesz zadowolony.

 

Czyli jak? każdy z nich ma inną charakterystyke dżwieku?

Filmy + rock,metal + gry - ale to zwykłe gry, nie jakieś CS gdzie trzeba wiedzieć w ktorym kierunku odglosy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt mocny w porównaniu do konkurencji. Właściwie przy niskoomowych słuchawkach jest dobrze, powiedzmy do 60 Ohm podaje sporo mocy, przy 150 Ohm jest to już 25mW, jednak to wcale nie jest tak bardzo mało. Nie zmienia to faktu, że bez problemu obsłuży większość słuchawek do kilkuset złotych jeśli nie będziesz szukał czegoś dziwnego typu 600 ohmowe beyery. FX i Cube grają neutralnie z lekką jasnością, ale oba mają wymienne opampy, Fiio gra z trochę mocniejszym basem, SMSL w większości grają nieco średnicowo, ale tego modelu nie znam. Nie są to w każdym bądź razie ogromne różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt mocny w porównaniu do konkurencji. Właściwie przy niskoomowych słuchawkach jest dobrze, powiedzmy do 60 Ohm podaje sporo mocy, przy 150 Ohm jest to już 25mW, jednak to wcale nie jest tak bardzo mało. Nie zmienia to faktu, że bez problemu obsłuży większość słuchawek do kilkuset złotych jeśli nie będziesz szukał czegoś dziwnego typu 600 ohmowe beyery. FX i Cube grają neutralnie z lekką jasnością, ale oba mają wymienne opampy, Fiio gra z trochę mocniejszym basem, SMSL w większości grają nieco średnicowo, ale tego modelu nie znam. Nie są to w każdym bądź razie ogromne różnice.

 

 

Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie.

Jeszcze muszę sobie na spokojnie zerknąć czy wszystkie sie podłacza do USB ( chodzi o dostarczenie energii ). Czy jednak ktoreś ma osobne zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak już to ja zrobiłem błąd... Chodziło mi o fx Audio DAC X6 który można kupić za około 350zl a mocy to ma od groma.

Wszystko chyba zasługa bardzo mocnego opampa.

Autorze poczytaj o X6, nic lepszego tu nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak już to ja zrobiłem błąd... Chodziło mi o fx Audio DAC X6 który można kupić za około 350zl a mocy to ma od groma.

Wszystko chyba zasługa bardzo mocnego opampa.

Autorze poczytaj o X6, nic lepszego tu nie znajdziesz.

 

A to jednak nie brać X3 tylko X6?

Ok poczytam, bo do zakupu mam jeszcze czas.

I o tym SMSL tez poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX'y mają własne zasilanie, więc można dodatkowo podnieść jakość stosując lepszy zasilacz, oba mają też wymienne opampy. Pytanie czy dołożenie do X6 ma sens, według mnie lepiej dołożyć do słuchawek czy głośników, ale to już bardzo indywidualna sprawa.

 

Jeśli brałbyś któregoś z FX'ów to oba mają według mnie mocno przeciętne opampy, X3 przychodzi na NE5532 który jest jednym z najtańszych i najpopularniejszych opampów, po wymianie na cokolwiek dobrego można spodziewać się lepszej dynamiki, precyzji, więcej szczegółów. X6 ma OPA2134 który gra jasno, ostro, do słuchawek o brzmieniu HD681 może być za ostro i za sucho. Oczywiście brzmienie DAC/AMPa to nie tylko opamp, ale to on nadaje sporą część charakteru, szlif. Nie zmienia to faktu, że oba urządzenia są rewelacyjne i że w obu opampy można zmienić i dużo na tym zyskać, dodatkowo zasilanie sieciowe a nie USB jest zauważalnie lepsze.

 

Cube czy Fiio będą lepsze jeśli nie chcesz dodatkowego grata w postaci zasilacza. Cube także ma wymienne opampy, więc Fiio z tej czwórki to sprzęt najbardziej w stylu plug and play, samemu nic ciekawego z nim nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...