Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kalafonia

Dostępne tylko 5GB RAM zamiast ośmiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zauważyłem, że w menadżerze urządzeń jest napisane użycie RAM na poziomie 90% kiedy używam go około 3,5GB zdziwiłem się bo mam przecież 8GB(specyfikacja poniżej) w "Informacjach o systemie" jest napisane tak:

 

Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM) 8,00 GB

Całkowita pamięć fizyczna 7,46 GB

Dostępna pamięć fizyczna 4,99 GB

Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej 13,5 GB

Dostępna pamięć wirtualna 8,30 GB

Obszar pliku stronicowania 6,00 GB

 

Wklejam wszystko bo nie wiem co może mieć znaczenie. Dostępnej pamięci było około 4GB ale w konfiguracji systemu zmieniłem na maksymalne użycie pamięci czyli na 8192MB ale po restarcie z 4GB zrobiło się 5GB. CPU-Z pokazuje, że jest 8GB pamięci. Miałem również nadzieję że tak tylko jest napisane więc zrobiłem taki test, odpaliłem DOOM 2016 i około 100 zakładek po 30 w trzech oknach google chrome zużycie RAM było takie, że google chrome zżerało 3GB a DOOM tylko 700MB(a normalnie sam zjada ze 3,6GB) w każdym razie zużycie pamięci nigdy nie przekroczyło około 4,5GB. Menadżer zadań pokazuję, Dostępna pamięć 8GB wykorzystanie pamięci 7,5GB Dostępna 4,9GB. Pamięci w dobrych slotach w drugim i czwartym od strony procesora. Diagnostyka pamięci windows nic nie znalazła. Co robić, jak to naprawić?

 

Windows 10 64 bit

Ryzen 5 2600

MSI B350M PRO-VDH (BIOS z datą 07.07.2018)

Patriot Viper 4 DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL16

RX 580 8GB

 

W BIOS ustawiłem profil na XMP 2 bo tylko wtedy taktowanie pamięci to 2933MHz. Nic nigdy nie podkręcałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawienia domyślne w konfiguracji systemu, bo to często nie działa tak, że wpiszesz jakąś wartość i ona będzie wynosić tyle ile ustawiłeś, jak to zrobisz to sprawdź w menadżerze zadań tylko jak się zachowuje RAM. Z tą dostępnością chodzi o to, chyba że część pamięci jest zarezerwowana dla systemu, zanim zacząłeś grzebać było dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odznaczyłem maksymalną pamięć w konfiguracji systemu i teraz menadżer pokazuję, że jest dostępne 6,2GB pamięci. To jak to zrobić żeby znowu było dobrze? Resetować całego windowsa do ustawień fabrycznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ręcznie 8gb w msconfig (start > uruchom > rozruch > zaawansowane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniaj, tak ma być. Jam mam 16gb i pokazuje dostępne 13GB.

 

A w msconfig ta opcja ma być odznaczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Co to za pierdoły, absolutnie nie mam problemów z każdą grą, przykleiliście mi tutaj taką łatkę i tyle w tym temacie. Pierwsze z brzegu - Battlefield 2042, Hogwarts Legacy, Ghostwire Tokyo, Resident Evil 4 Remake, Metro Exodus EE, Mafia 1 Remake, Lies of P, Assassin's Creed Mirage, Star Wars Jedi Survivor to tylko niektóre z gier jakie ostatnimi czasy ograłem i nie miałem z nimi problemów. Wziąłem się kilka dni temu za Assassin's Creed Unity i tam również zero problemów ale pamiętam, że kiedyś jak ogrywałem pierwszy raz po wszystkich poprawkach też nie miałem tam kłopotów. Tak wspomnę nawet oplute serdecznie za premierowy stan techniczny The Last Of Us ukończyłem niedawno ponownie bez żadnych problemów jak spięli dupy i połatali, dzięki optymalizacjom VRAM można było wreszcie podbić detale na ultra mając kartę 8GB.
    • To nie roSSja, gdzie na froncie zostaje się albo do zwycięstwa albo do śmierci. Ukraina rotuje żołnierzy - po spędzeniu x czasu  na froncie odsyłają, jak w cywilizowanym świecie, do domu - wiec oprócz strat bojowych potrzeba żołnierzy na wymianę, tych, którzy już są "zmęczeni". Więcej debilnych emotek wrzucaj - to podkreśla inteligencję autora.
    • Za to również jest odpowiedzialny Obajtek, który to zrobił za przyzwoleniem kolegów z PiS-u z Morawieckim na czele. A teraz można czytać, że ludzie są Obajtkowi wdzięczni, bo płacili godne ceny za paliwa . Takie słowa z ust PiS-iorów, to trzeba mieć tupet, żeby takie coś gadać. Nie tylko Konfederaci z łatwością łykają ruską propagandę, ale również to łykają bardzo łatwo wyborcy PiS-u. Do Konfy ten gość ma wiele punktów wspólnych, ale tak naprawdę jemu najbliżej jest do PiS-u rzecz jasna. 
    • 16 tysięcy i myśliwce.    
    • To jak Vram potrafi wpływać na żywotność karty doskonale widać po tym materiale i teście w HFW 1080TI - 7 letnia karta i można grać bo dzięki temu że ma 11GB Vram i szerszą szynę  przy okazji no i nie korzysta z mesh shaders więc nie ma jak w Alan WakeII że już sobie nie pogramy bo karta nie obsługuje
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...