Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

baszek

klawiatura nożycowa - Scissor-switch jaka ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wlaśnie zalałem moją klawiature A4Tech KV-300H - jest już dead.

Czy możecie polecić coś podobnego - tj. prosta konstrukcja slim i mechanizm nożycowy (niski skok) - Scissor-switch.

Ma być na kabel i nie kosztować majątku. Sam przeglądam i w sumie nic ciekawego nie znalazłem - zastanawiam się czy nie kupić tej samej.

Dell KB216 - nie ma chyba mechanizmu nożycowego - zwyczajna memebranowa

Znalazłem jeszcze Cherry KC 6000 - ale tylko na Amazon.de widzę za ~180zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli pracowałeś na takiej klawiaturze, masz wszystko sprawdzone to najlepiej kupić to samo.

Przesiadka na inną nawet podobną klawiaturę będzie wiązała się z lekkim dyskomfortem przez okres potrzebny do przyzwyczajenia się do nowej klawiatury :)

 

Miałem tak gdy przesiałem się z Microsoft Wireles keyboard 600 na bezprzewodową Microsoft wireles keyboard 800, niby prawie to samo, proste membranówki ale coś nie do końca i trzeba było się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli pracowałeś na takiej klawiaturze, masz wszystko sprawdzone to najlepiej kupić to samo.

Przesiadka na inną nawet podobną klawiaturę będzie wiązała się z lekkim dyskomfortem przez okres potrzebny do przyzwyczajenia się do nowej klawiatury :)

 

Miałem tak gdy przesiałem się z Microsoft Wireles keyboard 600 na bezprzewodową Microsoft wireles keyboard 800, niby prawie to samo, proste membranówki ale coś nie do końca i trzeba było się przyzwyczaić.

Chciałem jednak rozważyć też inne klawiatury scissor switch - co do przesiadki na inną to przeważnie jeden dzień u mnie wystarczy żeby się przyzwyczaić do nowej klawiatury (teraz też pisze z inne - membranowej z wysokim skokiem - tragedia, jednak najgorzej jest przeskoczyć na klawiatury, który mają większe odstępy między klawiszami.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też preferuję klawiatury nożycowe ale nie ma już nic ciekawego na rynku, chyba jedynie Cougar 200k, za to Modecom Volcano Blade jest godnym następcą, polecam, Sharkoon PureWriter wygląda na klona, więc pewnie też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też preferuję klawiatury nożycowe ale nie ma już nic ciekawego na rynku, chyba jedynie Cougar 200k, za to Modecom Volcano Blade jest godnym następcą, polecam, Sharkoon PureWriter wygląda na klona, więc pewnie też jest ok.

Nie lubie klawiatur mechanicznych - ale właśnie doczytałem, że jest coś takiego jak klawiatury mechaniczne low profile (nie wydają głośnego klikania i skok klawisza jest mniejszy). Tylko te klawiatury trochę więcej $ kosztują i pewnie jak wyleje mi się coś znowu to też przestaną działać (żadko się to zdaża, ale jednak).

Co do low profile mechanicznych to oprócz Modecom Volcano Blade znalazłem właśnie Sharkoon TKL i Havita HV-KB395L.

Chyba pozostane przy A4 Tech X-Slim KV-300H = 80zł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie toleruję zwykłych mechanicznych klawiatur ale jak mój Gigabyte Force K7 padnie to biorę tego Modecoma na przełącznikach Red, testowałem ją w MediaMarkt i pisze się na niej lepiej niż na mojej nożycowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie toleruję zwykłych mechanicznych klawiatur ale jak mój Gigabyte Force K7 padnie to biorę tego Modecoma na przełącznikach Red, testowałem ją w MediaMarkt i pisze się na niej lepiej niż na mojej nożycowej.

Mówisz o Modecom Volcano Blade ? Chyba są 3 wersja na czerwonych, niebieskich i brązowych (podobno brązowe są takie uniwersalne, niebieskie to klikacze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować poszukać Logitech-a K740. Już starszy model, ale bdb, może na allegro się coś znajdzie. Sam używam bodaj od trzech lat, swego czasu była to dość droga klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K740 jest w morelach za 300 zł, kiedyś ją chyba gdzieś miałem i ... wybrałbym chyba jednak mojego mechanika za te same pieniądze.

 

Z zalaniem powinno być mimo wszystko lepiej :E - przełączniki są zamknięte, pomiędzy nimi a krawędziami otworów w płycie aluminiowej nie ma właściwie szpar, więc albo musiałby na powierzchni długo zalegać płyn, albo dostać się dziurkami na bolce/szczelinami wokół samej ruchomej części przełącznika, więc trzeba zalać konkretnie i nie suszyć... Takie odnoszę wrażenie.

 

Jeśli chodzi o ciszę to wiadomo, że do nożycówek mimo wszystko startu nie ma, ale o po prostu poziom zwykłej membrany, dlatego ja zaakceptowałem taką zmianę. Też przesiadłem się z genialnej K7, bo potrzebowałem TKL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...