Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gilfons

Zestaw komputerowy - cisza+wydajność+kompaktowość = da się to połączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W związku z tym, że mój 8 letni syn coraz częściej zasiada przed laptopem do gierek, rozważam przesiadkę na komputer stacjonarny.

Obecny laptop, mimo, że nie jest taki najgorszy (GTX960, i7-6700HQ) jest za gorący, za głośny pomimo podkładki i półotwartego spodu.

 

W komputerach stacjonarnych nie siedzę od wielu lat, więc chciałbym poprosić Was o fachowe wsparcie wiedzą.

Marzy mi się możliwie mała obudowa z podzespołami, które na dzień dzisiejszy/jutrzejszy uciągną World of Tanks, War Thunder, gry przeglądarkowe w technologii flash w możliwie jak najmniejszym hałasie. Obecnie laptop potrafi w nocy uniemożliwić zaśnięcie podczas gry przeglądarkowej, czy przeglądania internetu.

 

Nie jestem typem gamera. Gram jedynie w powyższe trzy pozycje, głównie nocą, gdy syn śpi i chciałbym aby był możliwie jak najmniej słyszalny.

 

Czy da się coś zbudować powiedzmy w kwocie ok. 4000 PLN + monitor?

 

Pomoglibyście coś złożyć, co pogodzi płynność z ciszą? Taką naprawdę cichą ciszą :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, coś takiego:

 

https://www.x-kom.pl/lista/c3s7xsygf

 

6-rdzeniowy procek, ciche chłodzenie na niego, dysk 500 GB SSD (chyba ci starczy 500 GB pod te zastosowania, co?), RX 580 4GB z bardzo dobrym chłodzeniem, fabrycznie wyciszona obudowa, cichy i świetny zasilacz (przez większość czasu wentyl nie będzie w ogóle chodzić), 16 GB RAM.

 

Sam zestaw powinien być praktycznie niesłyszalny nawet pod obciążeniem.

 

Do tego monitor z FreeSync - https://www.x-kom.pl/p/429646-monitor-led-22-239-aoc-24v2q-czarny.html

 

Przy zamawianiu karty dostaniesz gry, przeczytaj sobie w opisie jak je zdobyć ;)

 

Swoją drogą to w lapku polecam wymienić pastę na jakąś lepszą na CPU i GPU, bo to fabryczna od Lenovo to dramat. Ja przesmarowałem kiedyś Y520 to temperatury poleciały 25 stopni w dół, w przypadku obecnego Y910 proc dochodził na fabrycznej pod 98 stopni, teraz po smarowaniu i undervoltingu jest koło 84 max przy i7 i GTX 1070 więc fajno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaale ładny zestawik :)

 

To teraz tylko trzymać w koszyku i czekać, czy w black friday coś zostanie obniżone :)

 

Odnośnie pasty na chłodzeniu laptopa, to muszę sprawdzić, czy skończyła się gwarancja i dam komuś do zmiany.

 

Dziękuję za propozycję zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie jeszcze, że zapytam o te dwie karty:

 

MSI Radeon RX 580 ARMOR OC 8GB GDDR5 - 1099 PLN

 

Sapphire Radeon RX 580 PULSE 4GB GDDR5 - 968 PLN

 

Różnica 100 złotych polskich za dodatkowe 4 GB pamięci, to sprawa warta zachodu? Chyba, że zyskam pamięć, a na przykład stracę na cichości/głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armor będzie sporo głośniejsza i cieplejsza, więc przy twoich wymaganiach to nie warto. Do tych gier co wymieniłeś 4GB zresztą w zupełności wystarczy, a i jakby cię naszło pograć w jakieś nowsze gry to też nie będzie źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...