Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mumiak

Monitor 23" - 24", AOC I2490VXQ vs ASUS VP239H vs ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam porady odnośnie wyboru monitora 23"-24" (~500zł) - główne przeznaczenie do różnych gier tj. od RPG po sportowe itd. ale i również do excela czy przeglądania internetu. Najbardziej przypadły mi do gustu 2 modele:

https://www.x-kom.pl/p/310448-monitor-led-22-239-asus-vp239h-czarny.html#Opinie

oraz

https://www.x-kom.pl/p/372192-monitor-led-22-239-aoc-i2490vxq-srebrny.html

z tym, że wolałbym ten pierwszy ze względu na cenę (dobrze byłoby zmieścić się w 500zł, ale czy warto oszczędzić te kilkadziesiąt zł?)

Moje pytanie jest takie czy różnica pomiędzy tymi dwoma modelami jest znaczna, który jest lepszy? Czy może w podobnej cenie znajdzie się coś lepszego?

 

EDIT: Znalazłem jeszcze coś takiego:

https://www.x-kom.pl/p/386285-monitor-led-24-269-acer-sa240ybid-czarny.html

Tak więc który z tych 3 modeli byłby najlepszy? (o ile można to stwierdzić :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC jest generalnie minimalnie lepszy, ale no 1MS reakcji chyba aż tak dużej różnicy Ci nie zrobi a jednak jest taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest przetestowany/polecany https://www.x-kom.pl/p/429646-monitor-led-22-239-aoc-24v2q-czarny.html

 

https://wavepc.pl/aoc-24v2q-recenzja/

 

https://www.windowscentral.com/aoc-24v2q-review

 

Sam go zamówiłem to jeszcze coś napiszę na początku tygodnia, muszę jednak zostać na 1080p i 24" jest to optymalna rozdziałka i wielkość monitora, optymalny wybór do mojego konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałem, że jeszcze poczekam z tydzień, może akurat trafi się jakaś dobra okazja, a jak nie to wybór padnie raczej na AOC 24V2Q chociaż nie na rękę mi aż tak wysoka nóżka :hmm: Albo "zaryzykuję" i wezmę tego Acera SA240YBID, opinie na jego temat są również bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z używek na co można polować do tych magicznych 500zł?

Może szukać lepiej jakiegoś Dell 2415 czy 2417?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarny piątek w tym tygodniu :P to można poczekać! AOC 24V2Q super też polecam lub ten drugi Acer Nitro VG240YBMIIX https://www.x-kom.pl...iix-czarny.html z 75hz i ekranem IPS tylko dodatkowo ma czas reakcji 1 ms :)! AOC ma 5 ms

 

Ach ten marketing :)

 

1ms (MPRT) cytuję "Jednak dokładniejsze spojrzenie na dane techniczne ujawnia, że przy tej 1 ms pojawia się dopisek MPRT (ang. Moving Picture / Pattern Response Time). Nie mamy więc do czynienia z tak krótkim realnym czasem reakcji matrycy (nawet mierzonym w standardzie grey to grey), ale z szacowanym subiektywnym efektem działania systemu wykorzystującego migotanie podświetlenia ekranu do zminimalizowania zjawiska rozmycia obrazu"

Realnie 5-6ms, ale ładnie wygląda w specyfikacji :)

 

PS. Miałeś/masz tego acera? bo nie idzie znaleźć żadnych testów, też się nad nim zastanawiałem ale dostałem odpowiedź na forum że lepszy AOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam go zamówiłem to jeszcze coś napiszę na początku tygodnia, muszę jednak zostać na 1080p i 24" jest to optymalna rozdziałka i wielkość monitora, optymalny wybór do mojego konfigu.

Moim zdaniem do gier singlowych lepszy wybór to 24-25" 1440p w 35-40 FPS -> wystarczająca płynność, optymalna wielkość, obraz żyleta, np. Dell P2418D, Lenovo P24H/P24Q, Philips 242B7QPTEB/00, AOC Q2577PWQ, Dell U2518D, BenQ PD2500Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Dla mnie 23,8" z fhd jest optymalny, kompromis między wielkością/jakością/wydajnością, co do fps po kilku latach w stałych 60fps i ultra lub prawie ultra, strasznie ciężko przenieść się na 35-40fps bez v-sync i wybieram zdecydowanie opcję 60fps stałe w fhd (często z zapasem fps)

 

Mam lapka 15,6" fhd i wszystko jest za małe :/ a skalowanie to półśrodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15.6" i FHD to 141 PPI, 25" i 1440p to 117 PPI, więc wszystko jest sporo większe, 1440p ale na 21" wyglądałoby podobnie do Twojego laptopa.

Ja mam 23" w 1080p, co daje 95 PPI i wolałbym ostrzejszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Wiadomo im więcej tym lepiej, najlepiej kupić monitor 4k 32" :) tylko ciągnie to za sobą kupno karty rtx 2080ti żeby to miało ręce i nogi, a to jak dla mnie za duże koszta jeśli chodzi o komputer na którym czasami gram.

 

Zawsze wybieram opcje optymalne lub cena/jakość/wydajność z najlepszym stosunkiem, stąd muszę się pożegnać z 2k przy obecnym sprzęcie, może kiedyś jak mi się znudzi obecny sprzęt.

 

Dodatkowo wyskoczył jeden bad pixel więc i tak do zwrotu, druga sprawa to jakość materiałów na yt, filmy ripy itp, najwięcej fhd, a często jeszcze 720p, 2k raczej rzadko się pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli tak będzie to trochę bez sensu czekać z zakupem. Spodziewałem się po zapowiedziach że przyrosty będą znaczne.... A zapadła decyzja o zbieraniu drobnych żeby za rok (chwilę po debiucie 50xx jak już ceny się unormują) zrobić przesiadkę na coś nowszego. 
    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...