Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Markus_Krak

czy wymieniać na i9 9900k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bebechy jak w stopce. Ponieważ jestem leciwym już hobbystą ale ciągle dbam o to aby sprzęt był w topce, zastanawiam się nad zmianą procka na i9. Starego (sic!) sprzedam bez problemu z zyskiem na gwarancji. Kasa nie gra roli więc zastanawiam się na wymaksowaniem mojego zestawu. Pytanie czy warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wykrecisz z 8700k 5200Ghz to nie ma sensu zmiany , po pierwsze zazwyczaj to 8700k ma lepsze IMC , po drugie da sie schłodzić , po trzecie daje rade, zainwestuj w 2080Ti i popchnij RAM wyżej i ciaśniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie uważam żebyś wykonywał czynności które sprawiają że 8700K jest niewystarczającym CPU (A tak w ogóle to czym się zajmujesz że masz tak wypasiony sprzęt ) ??? . Z drugiej strony jeśli nie liczysz się z kasą to jaki sens ma pytanie czy warto ? Oczywiście że nie warto :lol2: to tak z punktu widzenia biedaka :) a jeśli nie musiałbym się liczyć z groszem to już dawno bym przytulił 9900K do swojego serduszka a moja by byłą zazdrosna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, to nie kwestia tego czym się zajmuję. W pracy na co dzień mam 6 monitorów fhd ale to nie jest istotne. Po prostu lubię mieć sprzęt dobrej klasy. Moi koledzy kupują rowery po 30 tys. sztuka, więc ja mam inne hobby. Moi 2 synowie mają configi których nie powstydziłby się niejeden z forumowiczów. Myślę raczej o tym jak utrzymać poziom mojej aktualnej platformy, żeby zbyt dużo nie tracić na odsprzedaży aktualnych podzespołów, a być w ciągu.

Co do wykręcenia 5200 na i7-mce to mam w Kraku gościa znanego, który dobrze robi delid. Może to lepsze niż przepłacanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę główna też przydałoby się zmienić, jeżeli nie chcesz mieć piekarnika po OC i9 9900k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj że na płycie ża ponad 1000zł nie można 9900k podkręcić, trochę Cię poniosło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, to nie kwestia tego czym się zajmuję. W pracy na co dzień mam 6 monitorów fhd ale to nie jest istotne. Po prostu lubię mieć sprzęt dobrej klasy. Moi koledzy kupują rowery po 30 tys. sztuka, więc ja mam inne hobby. Moi 2 synowie mają configi których nie powstydziłby się niejeden z forumowiczów. Myślę raczej o tym jak utrzymać poziom mojej aktualnej platformy, żeby zbyt dużo nie tracić na odsprzedaży aktualnych podzespołów, a być w ciągu.

Co do wykręcenia 5200 na i7-mce to mam w Kraku gościa znanego, który dobrze robi delid. Może to lepsze niż przepłacanie...

zanim zrobisz krok w kierunku Delid upewnij się ze Procesor jest podatny na OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz sobie i9 9900k to nie zapomnij o pirometrze.

 

No bez jaj że na płycie ża ponad 1000zł nie można 9900k podkręcić, trochę Cię poniosło

 

Czasami warto wiedzieć z czym ma się do czynienia.

 

power-2.png

 

power-oc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu ktoś okrył tą stronę i wszyscy się nią podniecają. Ja tam nie widzę żeby jakaś inna płyta była wyraźnie lepsza od tej pod względem zasilania

 

tutaj na słabszej płycie ( to co wynika z Twojej tabelki) człowiek zrobił 5.2ghz na 9900k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 Wat potrafi łyknąć Prime 95 z ustawieniami "custom" i7 8700 non k przy 1.2 Vcore

Żyć babcyna blachą obita :lol2:

 

Gdzie ta poprawa z... lepiej od Ryża ?

 

Cholerny Intel... dalej ma monopol na gry.

 

Dla czego AMD nie potrafi dać na rdzeń 1/1 względem Intela ?

 

Na golgocie (Szczyrk) wypierdzieliłem się aż do bólu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim zrobisz krok w kierunku Delid upewnij się ze Procesor jest podatny na OC

 

Mógłbyś opisać jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij do tematu delid na wesolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu ktoś okrył tą stronę i wszyscy się nią podniecają. Ja tam nie widzę żeby jakaś inna płyta była wyraźnie lepsza od tej pod względem zasilania

 

tutaj na słabszej płycie ( to co wynika z Twojej tabelki) człowiek zrobił 5.2ghz na 9900k

 

Bo żeby coś zrozumieć, trzeba się wgłębić w szczegóły z czego tak naprawdę zbudowana jest sekcja zasilania i jak ona działa. :E

 

Łap tu rozpracowaną płytę z genialną sekcją zasilania

i płytę cenioną
:lol2: Jeszcze coś budżetowego ASUS Strix Z370-G Gaming
:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij do tematu delid na wesolo

 

Klasyka forum :D. Jakaś konkretna strona czy polecasz lekturę 169 stron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie sobiście zakupiłem 9900k zobacze co to za cymes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odpowiadając na: "czy wymieniać na 9900k"

 

Tak. Będzie TOP.

 

Dziękuję

 

Żegnam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niedługo będę sprzedawał:D i sobie w końcu na Ryśka wskoczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka forum :D. Jakaś konkretna strona czy polecasz lekturę 169 stron?

no wlasnie klasyka Forum ciagle odpowiadac na te same pytania :

 

Podatny= Ile procesor osiąga GHz na danym Vcore , powiedzmy Limit jest 1.45V po skalpie , bylo kilkaset razy wspominane na forum ze z Glutem to max 1.3v da sie przecisnac przez LINXa czy Prime by zweryfikowac stabilnosc do Vcore,

 

5GHZ 1.20-1.25V jak najbardziej skalpować i powalczyć o x53

5GHz 1.25-1.30V jak najbardziej skalpować i powalczyć o x52

5Ghz 1.30-1.35V można oskalpować i powalczyć o x51

5Ghz 1.35-1.4v można oskalpować by poprawić samopoczucie

5Ghz 1.4+ tez takie są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie klasyka Forum ciagle odpowiadac na te same pytania :

 

Podatny= Ile procesor osiąga GHz na danym Vcore , powiedzmy Limit jest 1.45V po skalpie , bylo kilkaset razy wspominane na forum ze z Glutem to max 1.3v da sie przecisnac przez LINXa czy Prime by zweryfikowac stabilnosc do Vcore,

 

5GHZ 1.20-1.25V jak najbardziej skalpować i powalczyć o x53

5GHz 1.25-1.30V jak najbardziej skalpować i powalczyć o x52

5Ghz 1.30-1.35V można oskalpować i powalczyć o x51

5Ghz 1.35-1.4v można oskalpować by poprawić samopoczucie

5Ghz 1.4+ tez takie są

 

Nie chcę nic mówić ani przesadnie się czepiać, ale to trochę sensu nie ma 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty to byś chciał wszystko skalpować nawet te 1.4+ :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widać że nie zrozumiałeś tych kolorków co dołożyłem 8:E

 

Oczywiście że bym oskalpował, jeżeli ktoś by się taki wpakował bez możliwości zwrotu do skalp jest jedynym rozwiązaniem aby taki złom przestał się gotować ;) Oczywiście ja cały czas nawiązuje do gluta bo 9900k to tylko szlifierka kątowa z tarczą do szlifu pomoże :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nie rozumiem tych kolorków ,

1.300-1350 to całkiem fajny V dla 5Ghz , no jest jeszcze kwestia jak skonfiguruje sie HW do weryfikacji V , bo jeżeli weźmiemy pod uwagę ze Proc na Kosicach 2133 i cache x43 potrzebuje 1.4v do 5Ghz stable to faktycznie porażka , ba to już 1.35V jest porażka bo do wysokiego cache i RAM 4k+ i to jeszcze 16czy 32GB robi różnice to trzeba tak z 0.030 dodać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...