Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

--B@rTT--

Nagłośnienie do TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje porady co wybrać do TV , głównie do słuchania muzyki i filmów, przejrzałem rynek i zastanawiam sie nad tymi sprzętami:

 

1. Edifier R2730DB

2. Edifier R2600

3. Edifier R1850DB

4. Miniwieża Panasonic SC-PMX80

5. Miniwieża Denon RCD-M40

6. Soundbar Yamaha YAS-107

 

Dodam że ma to grać w salonie 20m2 w mieszkaniu w bloku.

 

Co byście wybrali ?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za propozycje , domyślam sie że zagra to lepiej ale niestety miejsce jest bardzo ograniczone,

 

może zmieściłbym jakiś ampli albo wzmacniacz + 2 kolumny na szafce rtv, szafka ma 180cm, TV 50" wiszący także jest troche miejsca pod nim a na kolumny zostaje po 30-35 cm,

 

poniżej układ pomieszczenia i zaznaczone miejsce na kolumny :

post-85443-15424933924052_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz możliwość przemeblowania autorze ?

Mimo nawet takich warunków zdecydowanie wolał bym kolumny + wzmacniacz niż aktywne Edifiery czy soundbary.

Przed tym napisz ile masz pieniędzy do wydania, jaki dźwięk szukasz, opisz dokładnie a lepiej Ci doradzimy.

Opisz dokładniej ile miejsca od ścian bocznych jak i tylnej będzie na kolumny. Najlepiej gdy byś zamieścił fotkę z miejsca gdzie stoi szafka rtv i gdzie mają być umiejscowione kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemeblowanie by się przydało kolumny powinny byc jak najdalej od wszystkich ścian jak masz mało miejsca to jakieś monitory sobie spraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że kolumny powinny stać szerzej i na pewno nie w rogu, to w obecnej konfiguracji na pewno potrzebujesz portu bass-reflex z przodu. Takie coś zapewnią Ci np. Monitor Audio BR2/BX2, akurat są jedne w dobrej cenie na OLX:

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-monitor-audio-bronze-br2-CID99-IDxmd02.html#186c7fac2d

Są też Focal Chorus 705 lub większe 706. Modeli jest sporo, ale znikają i pojawiają się na rynku wtórnym.

Gdybyś do tego poświęcił 300-400zł na wzmacniacz (to takie minimum za dobry, ale używany sprzęt) to miałbyś bardzo dobry zestaw, pytanie co będzie źródłem do muzyki? Jeśli wszystko chcesz puszczać z telewizora to warto dokupić jakiś DAC np. Fiio d03k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemeblowanie nie wchodzi w gre, tam gdzie na rysunku są meble to meble kuchenne nie do ruszenia, obok nich jest jeszcze stół, to jest taki mini salon z aneksem kuchennym .

 

Nie mam narazie możliwości dołączenia zdjęcia, narysowałem szafke która jest pod tv , stoi ona w rogu tak jak na rysunku, dosunięta do ścian. TV wisi na uchwycie ruchomym, od tv do szafki jest 25 cm , a na głośniki na szerokość zostaje po jakieś 30cm, głębokość szafki tez nieduża bo 34cm. Także jak widzicie miejsca mało i co tu wybrać ??

post-85443-15425478621812_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, jaką wysokość ma ta szafka? Nie wziąłem pod uwagę, że szafki pod TV są raczej niskie. W takim wypadku, biorąc pod uwagę wymiary twojego pomieszczenia można by wziąć jakieś małe kolumny podłogowe. Do podstawkowych przydały by się właśnie podstawki, jeśli chciałbyś zachować dość poprawne warunki odsłuchu. Pytanie czy faktycznie muzyka jest dla Ciebie istotna, korzystasz z plików dobrej jakości etc. czy po prostu coś ma brzęczeć w tle. Jeśli ma to po prostu grać to możesz pójść po najmniejszej linii oporu i kupić jakieś gotowce typu Edifier, Microlab czy jakąś mini wieżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zmieścić w kwocie do 1200 zł za wszystko, max 1500 jeśli warto dołożyć.

 

Muzyka słuchana bardzo różna, muzyka gitarowa akustyczna,np. Eric Clapton, Dire Straits, Everlast, łagodniejsze kawałki Metallica, reggae, troche rapu hiphopu po muzyke elektroniczną minimal, techhouse, progresive,łagodne techno itp. ;)

 

Zależy mi na ciepłym brzmieniu, bas tez musi być ale bez przesady, nie chce żeby mocno dudniło itd, ale żeby ładnie czysto grało. Początkowo myślałem nad zestawem z subem ale narazie odpuszczam, chce zobaczyć jak zagra zestaw bez niego a w przyszłości moze bym go dokupił, także dobrze by było żeby sprzęt miał dodatkowe wejście na sub.

 

Dodam ze chciałbym mieć pilota w zestawie oraz BT aby można było włączyć muzyke np. z telefonu. Mile widziane wejście USB do odtwarzania mp3/FLAC z pendrivea.

 

Przeglądałem też monitory ale gdzieś wyczytałem ze one są dobre do bliskiego odsłuchu z około 1,5-2 m , także nie wiem jak u mnie by sie sprawdziły gdzie odległość z narożnika będzie około 3,5 m i czy dobrze spiszą sie przy oglądaniu filmów ?

 

Tak jak pisze TrueFaith bass-reflex raczej z przodu.

 

Źródłem muzyki na początek TV YouTube, odtwarzacz cd audio/mp3, przyszłosciowo FLAC, Spotify lub Tidal. Do filmów np. Netflix.

 

Co myślicie ?

 

Jeszcze jedno pytanie, jaką wysokość ma ta szafka? Nie wziąłem pod uwagę, że szafki pod TV są raczej niskie. W takim wypadku, biorąc pod uwagę wymiary twojego pomieszczenia można by wziąć jakieś małe kolumny podłogowe. Do podstawkowych przydały by się właśnie podstawki, jeśli chciałbyś zachować dość poprawne warunki odsłuchu. Pytanie czy faktycznie muzyka jest dla Ciebie istotna, korzystasz z plików dobrej jakości etc. czy po prostu coś ma brzęczeć w tle. Jeśli ma to po prostu grać to możesz pójść po najmniejszej linii oporu i kupić jakieś gotowce typu Edifier, Microlab czy jakąś mini wieżę.

 

Wysokość szafki to 40cm. Sam juz nie wiem moze tak jak piszesz pójść po najmniejszej linii oporu i kupić jakieś gotowce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś gotowce: z jednej strony Edifier z bass reflexem z przodu, za to niskie kolumny i subiektywnie gorsze. Z drugiej strony Microlab Solo 7C, większe, bardziej odpowiednie do twojego pomieszczenia, natomiast BR z tyłu który u Ciebie byłby praktycznie przy samej ścianie... Sam nie wiem co jest lepszą opcją i czy w ogóle jest to sensowne wyjście z sytuacji.

 

Z bezprzewodowym połączeniem nie będzie większego problemu, możesz dokupić Chromecast Audio który podaje dźwięk bardzo dobrej jakości kosztując przy tym niewiele ponad 100zł. Oczywiście można też szukać wzmacniacza/ kolumn aktywnych z bluetoothem, ale moim zdaniem to rozwiązanie droższe, gorsze jakościowo i utrudniające znalezienie sprzętu.

 

Masz właściwie dwie opcje jeśli chcesz porządniejszy sprzęt, albo kolumny podstawkowe + ustawienie ich na odpowiednich podstawkach (też dodatkowy koszt) oczywiście obok szafki, albo kupno podłogówek z przednim bass reflexem, które też oczywiście stawiasz obok szafki. Jeśli nie możesz/nie chcesz zrobić takiej kombinacji to możesz kupić cokolwiek, bo przy tak niepoprawnym ustawieniu wszystkie kolumny zagrają dość przeciętnie (z niepoprawną sceną, brakami w paśmie, rezonansami).

 

Pomyśl nad koncepcją, później można zastanawiać się nad konkretnymi modelami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to że chciałbym porządniejszy sprzęt ale niestety chyba nie dam rady go poprawnie ustawić ;/

 

Ustawienie kolumn obok szafki też niewykonalne, szafka stoi tak jak na rysunku, jest dosunięta do rogu, a po jej lewej stronie jest tylko 10 cm wolnej ściany, a później już drzwi balkonowe. Także nie da rady tego w żaden sposób pomieścić.

 

Co ostatecznie byście polecili do polepszenia dźwięku ?

 

Znalazłem jeszcze taki zestaw Edifier S350DB link

 

Warto ten zestaw za tą kase ? Słyszał może ktoś jak to gra ? Czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gdybyś podwiesił satelity na ścianie... Może faktycznie miało by to większy sens. Tylko cena tego zestawu od Edifiera jest nieco zabawna. Wyższy model S530D kupisz nowy za 1100zł, używany za parę stówek. Do tego Chromecast Audio za 150zł i w rezultacie wyjdzie Ci taniej/tyle samo a dźwięk będzie na pewno lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora:

a nie myslałeś zeby odwrócic tv z rogówką, wtedy mógłbyś szerzej rozstawić, np podłogówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady nic odwrócić, ustawienie stałe tak jak na rysunku, narożnik po przestawieniu wyjdzie w połowie drzwi, wszystko jest na nowo zrobione, tunel w ścianie na przewody do TV, gniazdka itd.

 

Poczytałem jeszcze troche opinii i posłuchałem porównań różnych głośników na YT i teraz skłaniami sie ku Edifier R2000DB lub Modecom Eclipse 180 lub Edifier R2730DB albo troche mniejsze Modecom Eclipse 60 lub Edifier R1850DB .

 

Co byście wybrali przy moim ustawieniu ?

Zastanawiam sie czy np. Edifier R2000DB z tylnym bass-reflexem bedzie grał w porządku jak bedzie ustawiony w odległości 10-15 cm od ściany ? Wystarczy taka odległość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od biedy te 15cm wystarczy, choć możesz się zmierzyć z lekkim buczeniem basu, szczególnie z kolumny w rogu. Pytanie czy aż tak bardzo zależy Ci na wbudowanym BT? Seria Solo od Microlaba gra lepiej od Edifierów, szczególnie w większych pomieszczeniach jak twoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy bardzo bliskim kontakcie kolumny z tylną ścina bierz modele z przednim bass reflexem.

Za 1200zł mógł bym Ci polecić używane zestawy lepsze niż gotowce od Edifiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielkie kolumny podstawkowe/ półkowe często są przystosowane do stania blisko ściany nawet mimo tylnego br. do tego smsl ad18 z aliexpresu z wysyłką z Niemiec (https://pl.aliexpress.com/item/SMSL-AD18-HIFI-Audio-Stereo-Amplifier-with-Bluetooth-4-2-Supports-Apt-X-USB-DSP-Full/32827216058.html)czy amazona i spokojnie

ogarniesz temat.

 

Sam mam tv w narożniku i da sie z tym żyć jak nie chesz sobie totalnie przemeblowywać mieszkania (nie każdy che sobie całe życie i domowników dopasować do zestawu audio ;-)

 

 

Ja w sypialni byłem blisko kupienia tego :

https://allegro.pl/acoustic-energy-compact-1-black-hg-wyprzedaz-i6874406352.html

 

 

Do tv spokojnie powinno starczyć. Oczywiście jakieś nieziemskie hi-fi to nie będzie ale powinno być przywozicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, nic do tej pory nie kupiłem, słuchałem soundbar Yamaha Yas 107 i jednak to nie to, nie daje rady, brzęczy charczy przy większym basie.

 

Zwiększyłem budżet do 2 tyś. i teraz wybór sprzętu jest dużo większy niż na początku, biorę też pod uwagę używane.

 

Zastanawiam sie teraz nad mini wieżą np. Denon M39 lub Denon M40-odtwarza pliki FLAC + kolumny podstawkowe, które u mnie będą stać na szafce o wysokości 40cm i głębokości tylko 35cm - ewentualnie można ją odsunąć 5-10 cm od ściany, może wtedy by dobrze grały nawet kolumny z tylnym br ... albo Marantz M-CR510, M-CR511 .

 

lub wzmacniacz / apmlituner np. modele Onkyo TX-8130, TX-8150 lub TX-8050, ale to chyba zbyt duży, mocny sprzęt jak na moje warunki ...

 

lub to co pisał Tomcat wzmacniacz SMSL AD18, z tym że nie ma w nim USB do którego można by podpiąć pendrivea, dobrze by było żeby sprzęt posiadał USB i odtwarzał Flac-ki, BT już niekoniecznie.

 

Kolumny które biorę pod uwagę to np. : Boston Acoustics A 25 /boston-acoustics-a-25 lub Elac Debut 2.0 B5.2 elac-debut-2-0-b5-2 i ich większe odpowiedniki Boston A26 albo Elac Debut B6.2 - jakby sie trafiły używane, bo 1600 zł za parę to trochę drogo ;/

 

Co byście wybrali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...