Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pemo93

Bottleneck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę zrobić upgarde pc i zastanawiam się czy może dochodzić do sytuacji z "bottleneck" mianowicie aktualnie posiadam

 

I5 6600k 4,4 GHz OC

GTX 1060 6 GB

G skill ripjawskij 2x8 GB 2900Mhz

Zasilacz Corsair 650watt

 

 

Wymienić chce tylko kartę graficzną na GTX 1080 czy wszystko będzie okej i chodzic na najwyższych ustawieniach w rozdzielczości 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie bo masz procesor kiepski.

Na jednym z forum nie pamiętam już jakim koleś twierdził że nie będzie problemu ze właśnie do rozdzielczości 1440p wystarczy i5 6600k i GTX 1080 a więc powiedz mi co polecasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, lecz w WQHD 60 fps spokojnie powinieneś ogarnąć. Podaj w jakie tytuły chcesz grać, bo mam i5 6600k i GTX 1080, ale monitor FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, lecz w WQHD 60 fps spokojnie powinieneś ogarnąć. Podaj w jakie tytuły chcesz grać, bo mam i5 6600k i GTX 1080, ale monitor FHD.

 

Włącz DSR 1440p i mu sprawdź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700/7700/8700 takie procesory są warte uwagi bo silniki gier bez problemu obsługują do 20 wątków a twój procesor ma tylko 4.

 

Im wyższa rozdzielczość tym więcej procesor musi podać danych do karty graficznej np. o położeniu obiektów 3d

więc jak może spadać obciążenie procesora w wysokich rozdzielczośćiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, lecz w WQHD 60 fps spokojnie powinieneś ogarnąć. Podaj w jakie tytuły chcesz grać, bo mam i5 6600k i GTX 1080, ale monitor FHD.

 

AC Odyssey między innymi wiedzmin3 ale to tam już mniej ale sam fakt bardziej w stronę RPG ogólnie Battlefield 1 i 5

 

6700/7700/8700 takie procesory są warte uwagi bo silniki gier bez problemu obsługują do 20 wątków a twój procesor ma tylko 4.

 

Im wyższa rozdzielczość tym więcej procesor musi podać danych do karty graficznej np. o położeniu obiektów 3d

więc jak może spadać obciążenie procesora w wysokich rozdzielczośćiach?

 

Okej rozumiem ale jeśli narazie sama kartę bym wymienił to poradzi sobie w qhd? A z czasem i procesor się zmieni. Wiem że z pc tak to jest że bez upgarde to się daleko nie zajedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700/7700/8700 takie procesory są warte uwagi bo silniki gier bez problemu obsługują do 20 wątków a twój procesor ma tylko 4.

 

Im wyższa rozdzielczość tym więcej procesor musi podać danych do karty graficznej np. o położeniu obiektów 3d

więc jak może spadać obciążenie procesora w wysokich rozdzielczośćiach?

Codziennie trafię na wypowiedź, która rozśmieszy mnie do łez lol2.gif Pclab w pigułce szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie do gier i nie napisałem, że 6600k wystarcza wink.gif

 

Ludzie od zawsze mają problem z interpretacją ile wątków wykorzystuje dana gra z tymi 20 wątkami poleciałeś w kosmos. Wielowątkowość w grach dopiero raczkuje i biorąc na tapetę ostatnie 8lat to nawet 1% gier nie łyka więcej jak 4wątki.

 

A rozdzielczość przy zachowaniu tych samych proporcji od strony CPU niczego nie zmienia. Wymienię tylko czynniki mające największy wpływ na obciążenie CPU w grach:

 

Brak zmian:

 

- ilość obiektów

- geometria obiektów

- LOD

- FOV

- ilość cieni

- ilość cząsteczek(fizyka)

 

Testując wpływ rozdzielczości na ewentualny narzut na CPU można wpuścić się w maliny stosująć upscaling i downsampling, które mają wpływ na wydajność. Nie ma to nic wspólnego z obciążeniem CPU czy GPU.

 

Przekonanie, że wyższa rozdzielczość powoduje spadek obciążenie CPU wynika z tego, że GPU generuje mniej klatek w wyższej rozdzielczości. Skoro GPU generuje mniej klatek to automatycznie ilość wymaganych draw calls spada i to automatycznie przekłada się na spadek obciążenia CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry bardzo dobrze obsługują wielowątkowość co nie znaczy że to daje większą ilość klatek ale zmniejsza imput laga.

 

np. 60 klatek w pociągu a 60 na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC Odyssey między innymi wiedzmin3 ale to tam już mniej ale sam fakt bardziej w stronę RPG ogólnie Battlefield 1 i 5

 

W AC Odyssey o stabilnych 60fps można zapomnieć, ta gra wymaga minimum 4/8 / lub 6/6, w BF1 problemu z 60 fps na multi nie będzie, w FHD miałem 80 fps ustawione na sztywno.

 

Najtaniej wyjdzie cię przesiadka na Ryzena 2600, do intela i5 8600 dopłata około 500-600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie do gier i nie napisałem, że 6600k wystarcza wink.gif

 

Ludzie od zawsze mają problem z interpretacją ile wątków wykorzystuje dana gra z tymi 20 wątkami poleciałeś w kosmos. Wielowątkowość w grach dopiero raczkuje i biorąc na tapetę ostatnie 8lat to nawet 1% gier nie łyka więcej jak 4wątki.

 

A rozdzielczość przy zachowaniu tych samych proporcji od strony CPU niczego nie zmienia. Wymienię tylko czynniki mające największy wpływ na obciążenie CPU w grach:

 

Brak zmian:

 

- ilość obiektów

- geometria obiektów

- LOD

- FOV

- ilość cieni

- ilość cząsteczek(fizyka)

 

Testując wpływ rozdzielczości na ewentualny narzut na CPU można wpuścić się w maliny stosująć upscaling i downsampling, które mają wpływ na wydajność. Nie ma to nic wspólnego z obciążeniem CPU czy GPU.

 

Przekonanie, że wyższa rozdzielczość powoduje spadek obciążenie CPU wynika z tego, że GPU generuje mniej klatek w wyższej rozdzielczości. Skoro GPU generuje mniej klatek to automatycznie ilość wymaganych draw calls spada i to automatycznie przekłada się na spadek obciążenia CPU.

 

W koncu merytoryczna odpowiedz, chociaz niekoniecznie ze wszystkim sie zgodze (np. ilosc cieni). Ale to juz rzecz scisle zalezna od silnika 3D, wiec nie bede sie klocil.

 

Do tej listy dolozylbym jeszcze:

* wiecej danych do wczytania - tekstury o wyzszej rozdzielczosci.

* skoro wieksze tekstury, to kiedy wykonywany jest preprocessing, nakladane filtry itd to zajmuje to wiecej czasu. W wiekszosci wykonywane na CPU.

* czasami bedzie to przygotowanie wiekszej ilosci wierzcholkow do teselacji itd

 

Wszystko tak naprawde bardzo silnie zalezy od uzytych rozwiazan technologicznych. Bo bardzo wiele mozna przerzucic na GPU (np. wspomniane filtry za pomoca shaderow zrealizowac). Kwestia podejscia programistow do tworzenia silnika lub sposobu jego uzycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co po głębszym zastanowieniu zdecydowałem ze przerzucę się na i7 6700k pasuje pod platformę wiec za dużo nie będę musial wydac no i do tego gtx 1080 oczywiście od MSI i to będzie koniec więcej już nie zamierzam robic powinno wystarczyc licze na jakies 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co po głębszym zastanowieniu zdecydowałem ze przerzucę się na i7 6700k pasuje pod platformę wiec za dużo nie będę musial wydac no i do tego gtx 1080 oczywiście od MSI i to będzie koniec więcej już nie zamierzam robic powinno wystarczyc licze na jakies 2 lata

 

Jaka cena i7 6700k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak pisałem o tym dosłownie z 2 miesiące temu, tutaj to mnie wyśmiali, że science fiction opowiadam... Węgry jak Węgry, ale jakby tak Turcja zrobiła taki numer (a przecież Erdogan to kumpel putlera) to zobaczymy w razie godziny W wojska natowskie z UE jak świnia niebo... Bo jakby Turcja przeszła do bloku ruskiego to każdy kraj UE zostawi sobie wojska u siebie do obrony... A nawet wystarczy pewno to, że Turcja oznajmi, że zachowuje "neutralność" to i tak kraje UE będą posrane i nikt tu nic nie przyśle...
    • A nie miałeś wyciągniętej broni? Mnie raz tak wsadzili do więzienia, ale miałem klucz i po prostu wyszedłem.   Za drugim razem, wparowałem już bocznym wejściem obok nich i nic nie zrobili. Brechtałem z tego, bo przy tym quescie jeszcze zmienia się muzyczka, aby podkręcić napięcie skradania, a ja sobie chodziłem jak u siebie.
    • @Passt A jak uzywam tego alienware DWF w 100Hz zeby miec 10 bit to w tym cru i tak daje odswierzanie 155hz a wtedy w Freesysnc 24 - 154? Czy wtedy odswirzeanie na 90hz a freesync na 24 - 89?
    • A cały ten cyfrowy syf zaczął się wraz ze startem Steam. 
    • Z tego powodu mam również takie, a nie inne zdanie o Konfederacji, że ich pomysły, typu właśnie większa "swoboda" gospodarcza nie jest realna przy polskiej mentalności, bo to skończyłoby się totalnym wyzyskiem i całkowita dyktaturą prywatnych firm. Bydgoska Prawica - start z jednej listy kandydatów z PiS i Konfederacji do wyborów samorządowych, czy spotkania Brauna i jego ludzi z tym człowiekiem https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C838557%2Cna-wniosek-abw-leonid-swiridow-ma-przedluzony-zakaz-wjazdu-do-strefy Także możesz to uznać za brak dowodów, ale to są bardzo wyraźne sygnały. Jeżeli Konfederacja nie chce być tak utożsamiana, to chyba logicznym jest, że powinni takich osób unikać w swoich szeregach.  Teraz wyobraź sobie co by było, gdyby takie informacje dotyczyły kogoś z KO, TD czy Lewicy. Z resztą przypomnij sobie ile było niedawno jojczenia bo Tusk gościł putina 16 lat temu w ramach wizyty dyplomatycznej.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...