Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

don_dolarson

CS: GO a wykorzystanie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak to jest z wykorzystywaniem procesora w tej grze? Sprzęt do Intel Core i7 4700HQ 2.4GHz, 3,4GHz w Turbo (grafa to GTX 870M 3GB) i sprawa wygląda tak, że użycie grafiki wynosi w okolicach 40-50% i procesora też 40-50%. Jakość tekstur wszystko na maksimum, filtrowania oba na x2, motion blur wyłączony. Czy to normalna sytuacja, że gra nie wykorzystuje w 100% procesora albo chociażby troszkę więcej żeby więcej fps było? Włączałem w grze tryb renderowania na 1 rdzeń ale mniejszy fps spadł jedynie i są dropy do 80 i nie da się grać momentami o ile nie patrzę się w ziemię albo niebo. Na wszystkich rdzeniach włączonych dropy są mniejsze i stabilniejszy fps jest. Gdy zmienię rozdzielczość z Full HD na HD to fps minimalny jest stabilniejszy i gra się troszkę bardziej komfortowo ale za to słaba ostrość jest słaba i jakby zablurowane jest nawet tekst w menu ustawień gry. Przy takim użyciu procesora mam 85C na rdzeniach z przy testach Cinebench bądź 3D Mark gdzie wykorzystanie jest w 100% przez cały czas testu, również jest taka temperatura maksymalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój procesor w trakcie gry CS:GO osiąga zawrotne 15%.

 

A temperatury karty graficznej w trakcie gry sprawdzałeś?

PS 870M to jest poziom sporo poniżej GTX950 - na fhd na full + msaax2 już się spokojnie będzie pocić, zwłaszcza gdy dorzucimy throttling.

To że gra ci się bardziej komfortowo na HD to raczej całkiem normalne skoro karta graficzna nie ma aż tyle do roboty...

 

Zmień ustawienia wszystkiego na low, wyłącz MSAA + zaopatrz się w podkładkę chłodzącą i od razu będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak działa csgo :E chyba nigdy nie widziałem wykorzystania w 100% czy to GPU czy to CPU mimo odblokowanych fps, tak jak kolega wyżej radzi sprawdź czy coś nie throttluje w czasie gry + u ciebie lekkim bottleneckiem może być wolny RAM lub RAM w jednej kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie throttluje. HWInfo pokazuje bynajmniej throttle cpu/gpu - no. Grafika osiąga 85C, throttle jest na 93C, CPU throttle zaczyna się od 97C. Gram na FullHD wszystko na High + tekstury na Super High, x2 obie filtracje anizo i msaa, blur wyłączony i jeszcze jedna opcja na High jest i użycie grafiki jest ~50%, tak samo procesora. Znaczy się skoczy od czasu do czasu ale średnio użycie jest pomiędzy 40-50%. Dziwna sytuacja i te temperatury bo jak puszczę Cinebencha albo 3D smarka to obciążenie maksymalne na wykresie 100% cały czas jest a temperatury praktycznie niezmienne względem gry.

 

Dodam jeszcze, że na dust2 mam średnio 130fps, dropy do 100 są. Na innych mapach więcej, tylko na dust2 słabo a gram standardy. Normalnie 160-180 z dropami do 120 jak dużo tekstur jest. W smogu nic nie spada a w sumie to rośnie fps. W akcji jak dużo się dzieje też jest płynnie. Najbardziej w biegu fps ma dropy.Tak samo jak patrzę się w niebo albo ziemię. Wtedy 200+ jest stałe bez spadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają dane z sensorów. Dodam, że podkładka chłodząca niewiele daje bo laptop to MSI GS60 i zasysa powietrze z góry, z nad klawiatury, dlatego podkładka niewiele daje, mam dwie rożne gdzie mogę przemieszczać 3x 80mm wentylatory a druga z jednym 220mm i może dają radę, -1 albo ze 2 stopnie max. Niestety nie ma opcji takiej żebym gram z wszystkim na low i tracił widoczność cieni. Jest moc do wykorzystania co widać na poniższym screenie i pytanie jest jak ją wykorzystać?

 

Us9w2vm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poprawiłem troszkę fps zjeżdżając do rozdzielczości 1366x768 i rozmycie nie jest aż takie duże, przy tym zwiększając aniso i msaa z x4 do x8. Jest OK.

 

Jest jeszcze jedna sprawa. Jak zoomuje z steyera, awp czy czegokolwiek to ping rośnie do ponad 100, nie da się nic ucelować. Dodam, że mam scinki w grze i już nie wiem czym są one spowodowane. Formata robiłem już nie raz a one zawsze są. Mianowicie te zoomowanie o którym wspomniałem + gra ma laga od czasu do czasu jakby ping skakał do 200 i zaraz się polepsza. To nie jest wina internetu bo mam światłowód przez router ASUS AC-68U ale po WiFi w odległości 3 metrów i zastanawiam się czy to może być przyczyną tych dziwnych zjawisk w związku z pingami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz fifirifi i podepnij kabel sieciowy i sprawdź. Ja już miałem takie kwiatki na routerze Huawei. Jak będzie OK i się upierasz przy fifirifi to w zarządzaniu energią pogrzeb to raz, a dwa daj priorytet dla pakietów CS:GO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Po wtajemniczeniu się w magiczne fpsy w CS, różnej maści tweakach, zostaję przy FullHD i detalach shader i shadow na medium a reszta na high i 2xMSAA motion blur i anizo i sync na off i nie ma lipy do 110-115fps spada w najtrudniejszych momentach ale jest stabilniejszy bo fps_max na 150 dałem :) Na scinki pomógł kabel zamiast "fifirifi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...