Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pos

Problem z napięciem procesora i7 9700K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki o to problem, zakupiłem procesor i7 9700K, zamontowałem do swojej płyty Gigabyte Aorus Z370 Gaming K3 i po kilku dniach zauważyłem że mam bardzo wysokie temperatury dochodzące do ponad 90 stopni w stresie, natomiast napięcie skakało od 0,8 w spoczynku do nawet 1,5 w stresie (program OCCT). Zakupiłem nowe chłodzenie Noctua NH-14s, temperatury spadły o kilkadziesiąt stopni, w tej chwili w stresie dochodzi max do 64 stopni, jednak nadal jest problem z napięciem, w stresie ok 1,5. Zmniejszyłem w BIOS napięcie ręcznie do 1,2 i jest stabilnie, przy 1,18 komp nie odpalał. Niestety nie wiem w jaki sposób ustawić aby w spoczynku napięcie spadało automatycznie, mam stałe 1,2V. Załączam zrzutpost-602288-15425359455286_thumb.jpg HWMonitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dynamic vcore uaktywnia sie tylko w momencie kiedy ustawie cpu vcore na normal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale możesz chyba dać Offset do AUTO ujemny lub dodatni ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mogę. Po próbuje i dam znać. Wczesniej troche sie bawilem ale zawieszal sie komp, dawalem (-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem cpu vcore na normal i zmieniałem napięcie na dynamic vcore, doszedłem do stabilnego -0,0120, w OCCt na początku jest ok, w spoczynku pokazuje 0,65V, a w stresie 1.28 (zrzut c occt)post-602288-15425572337822_thumb.png, po chwili jednak skacze do 1.4V. Czy dalsze obniżenie do 1.3 będzie niebezpieczne?

 

Niestety dalsze obniżenie dynamic vcore nic nie zmienia w spoczynku jest ok, ale w stresie dochodzi do 1,42V (temperatury ok 66-68 stopni). Czy stałe 1,2 może zagrażać procesorowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz opcje TBV ?? jak ja znajdziesz to wylacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach udało się ustawić, (oCCT) w spoczynku 0,55V, w stresie dochodzi do 1,31V. Czy to normalne napięcie? Temperatury max. 66 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tego procka - a jaką masz płytę, jakie chłodzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko opisałem w pierwszym poście. Na chwile obecną czekam na zakupioną nową płytę gigabyte z390 gaming x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie chcesz ustawić na stałe napięcie przez fixed? Pewnie dałoby rady ustawić jeszcze niższe stabilne napięcie i zbić kilka stopni. Ja używam od lat fixed i nie ma żadnego problemu baa jest stabilniej bo napięcia nie skaczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach udało się ustawić, (oCCT) w spoczynku 0,55V, w stresie dochodzi do 1,31V. Czy to normalne napięcie? Temperatury max. 66 stopnie.

 

Również jestem posiadaczem i7 9700k, i mam podobny problem do Twojego, napięcia skaczą od 0.6 do 1.4. Jeżeli chodzi o stabilne ustawienia w moim przypadku to stałe 1.3v i 4.6GHZ, jak wyglądają Twoje ustawienia w biosie? Temperatury w OCCT z AVX dochodzą do 85 stopni bez około 60-65 przy chłodzeniu dark rock pro 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 jąder musi się grzaćlol2.gif Dajcie Offset -100 powinno być klawo.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi, nie musi, ważne że mój egzemplarz 9700k VID ma na 1,52V a po undervoltingu 4.6GHz 1,21V przy pełnym obciążeniu linX pobiera 208W Max. Moze i to sporo ale dzięki lutowanemu IHS, temp nie przekracza 81C , podczas gdy 7700k na 1,23V przy 4,5GHz osiągał 88C. i pobiera 118W. ogólnie jestem zadowolony z tego proca ale wydaje mi sie że napięcia z dupy brane, bo po undervoltingu pełna stabilność i okiełznane temp i moce. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi, nie musi, ważne że mój egzemplarz 9700k VID ma na 1,52V a po undervoltingu 4.6GHz 1,21V przy pełnym obciążeniu linX pobiera 208W Max. Moze i to sporo ale dzięki lutowanemu IHS, temp nie przekracza 81C , podczas gdy 7700k na 1,23V przy 4,5GHz osiągał 88C. i pobiera 118W. ogólnie jestem zadowolony z tego proca ale wydaje mi sie że napięcia z dupy brane, bo po undervoltingu pełna stabilność i okiełznane temp i moce. POZDRO

 

A sprawdzałeś stabilność procesora programem Prime95 opcja Small FFT s?, o ile OCCT i Linpack u mnie przechodzi o tyle Prime95 wywala mi rdzeń nawet na napięciach 1.29 przy 4.6ghz, być może wina leży gdzieś u mnie w ustawieniach bios....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra u siebie znalazłem rozwiązanie problemu, był to profil XMP 1 - 3200mhz cl 16, zmieniłem na XMP 2 3000mhz cl 15 teraz napięcia również mogę ustawić na 1.21 Adaptive przy 4.6ghz fixed - jest bardzo stabilnie i chłodno.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz płytę, że tak krzyczy się profil xmp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz płytę, że tak krzyczy się profil xmp??

 

Z390 MSI Tomahawk

 

pamieci ram: Hyperx Predator 3200mhz - trochę mi szkoda że nie mogę trzymać ich na tych ustawieniach, ale mam nadzieję, że różnica nie będzie aż tak odczuwalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzam stabilność w tym co używam i dodatkowo OCCT i LinX każde po minimum 4h pracy bo tyle codzień uzytkuje kompa. śmiga az miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili czekam na gigabyte Z390 gaming x. Sprawdzę temperatury, napięcie i dam znać. Jeśli dalej będzie problem to wina leży w procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie płyty głównej problem rozwiązał się, na auto napięcia w stresie max 1,26V w spoczynku 0,66V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...