Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kushira

Problem z zamkniętym NATem TOYA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja dziewczyna ma problem z zamkniętym NATem w konsoli xbox one. Ma internet z Toya (Łódź). Internet działa normalnie, tylko nie można się połączyć online do wspólnych rozgrywek. Z tego co widziałem to nie ma dostępu do obsługi routera, gdyż po wpisaniu domyślnej sieci z instrukcji routera (192.168.0.1) strona nie odpowiada. Sprawdziłem przez cmd "Default gateway" (10.xxx.xxx.1)i po wpisaniu go dalej przeglądarka nie odpowiada. Podłączyłem także swoją konsole do jej internetu i problem jest ten sam. Testowaliśmy też internet przez telefon, przy hotspocie od Orange i NAT jest zamknięty, oraz przy Virgin Mobile i jest umiarkowany. Dodam jeszcze, że mieszkam w województwie pomorskim i ciągnę neta od lokalnego dostawcy i mam NAT umiarkowany, a gdy zmienię ręcznie końcówkę adresu IP to robi się otwarty. Tutaj z Toya gdy zmieniam adres to internet przestaje całkiem działać.

Co można zrobić, żeby zmienić NAT na otwarty, by móc grać wspólnie? Z góry dziękuje za pomoc, jeśli czegoś nie napisałem to proszę napisać a uzupełnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy są dwa.

Toya w standardzie nie przydziela ludziom IP publicznego, więc jesteś za ich NATem. Dodatkowo NAT tworzy prawdopodobnie ich router, do którego nie masz dostępu, żeby przekierować porty nawet po uzyskaniu od nich adresu publicznego.

Dlatego rozwiązaniem będzie kupienie routera DSL (bez modemu) i skontaktowanie się z Toyą aby przydzielili adres IP publiczny, oraz przestawili ich router w tryb mostka sieciowego. Wtedy podpinasz swój router i na nim ustawiasz sobie co chcesz. Albo przekierowujesz konkretne porty, albo w ogóle ustawiasz UPnP i zapominasz o przekierowywaniu jakichkolwiek portów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert84MK

Niestety tak bardzo często jest jak się bierze internet od lokalnego dostawcy a nie ogólnokrajowego. Dlatego ja omijam lokalnych dostawców bo oni dają wewnętrzne IP i zazwyczaj mają wiele elementów po blokowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nawet na ich stronie złożyć wniosek o publiczny IP. Toya nic blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jestem już w domu.

Z problemem borykamy się już od jakiegoś czasu. Przedstawiłem jej pomysł @narmiak'a i nie bardzo jesteśmy w stanie go zrealizować. Gdyż na dziewczynę nie jest podpisana umowa,a ciężko jest nam się dogadać z usługo-biorcą w tej kwestii. Dotychczas testowaliśmy nasze połączenie w grze Zombie Army Trilogy i nie potrafiliśmy się połączyć.

Dzisiaj próbowaliśmy zagrać w Forze Horizon 4 i Battlefielda 1 i udało się. Połączyło nas i wszystko dobrze działało :E Trochę ciężko nam jest to sprawdzać gdyż dziewczyna nie ma jeszcze własnej konsoli i testujemy to przez konsole znajomego, a własną zamierza kupić w ten piątek o ile problem zostanie rozwiązany.

 

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Mianowicie jak działają server'y? W takim bf'ie są mapy na 64osoby i tylko jedna z nich jest Hostem (ma NAT otwarty) a pozostałe się do niej dołączają. Dobrze myślę? Idąc tym tokiem zagramy we wszystkie gry gdzie jest więcej graczy niż my 2? Czyli w takim Dead Island gdzie kampania jest na 2 osoby to nas nie połączy, bo nikt z nas nie może być hostem? Czy może to nie ma nic wspólnego ze sobą i tylko Zombie Army nie chce nam działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozostałe się do niej dołączają. Dobrze myślę?
Źle myślisz, zwykle łączą się wszyscy ze wszystkimi (choć w niektórych grach może być inaczej).

 

Generalnie Open łączy się ze wszystkimi, Moderate nie łączy się ze Strict, a Strict łączy się tylko z Open. Więc jeśli masz Strict to pewnie wszedłeś do lobby z samymi Open (a Moderate nie mogli dołączyć z twojej winy). Ogólnie grają Open i Moderate (Strict dają sobie spokój po problemach w wielu grach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam.

Co do mojej sieci to chyba się myliłem. Po zmianie adresu IP mam NAT otwarty i xbox przechodzi test "łączenia się w multi" ale gdy dam opcje sprawdzenia NATu to wyskakuje błąd, że mam PODWÓJNY NAT przez co jest zamknięty. Oglądałem poradniki na youtube lecz one nic nie zmieniają, albo coś źle robię...

Wiem jedynie, że mogę zmieniać ustawienia w routerze i (chyba) wypływają one jakoś na xboxa - lecz nie wiem jak je ustawić.

Bo z tego co zrozumiałem dzięki @sino to wystarczy, że jedna osoba z nas będzie miała NAT otwarty.

Mój router to Tenda F3, a dostawcą internetu jest lokalny Scorpion Lębork.

PS. dziewczyna już kupiła xboxa więc nie będzie problemu z testowaniem, mam nadzieje, że wspólnie szybko rozwiążemy ten problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze dlugo mialem TOYA i nie bylo tego typu problemow, mialem dodatkowo publiczny adres ip i przy otwarciu jakiegos portu na routerze moglem sie wbijac nawet zdalnie z kazdego miejsca

 

czy jestes pewien ze dziewczyna ma usluge bezposrednio od Toya? a nie podciagniete od jakiegos sasiada, bo i tak czasami bywa, koncentryk wchodzi w modem/router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% bezpośrednio od Toya. Przyszli fachowcy i wszystko podłaczyli. Router jest w salonie, ale nie miałem dostępu do sterowania nim po wpisaniu adresu na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, jest jakakolwiek szansa na ustawienie NATu otwartego u mnie poprzez router czy muszę podejść do operatora sieci i z nim pogadać?

@Narmiak jak możesz to skontaktuj się ze mną, bo nie mogę Ci wysłać wiadomości na PV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwarty nat to wzgledne pojecie, ogolnie najlepiej jakby dziewczyna miala zewnetrzne IP, otwierasz porty i lecicie sobie bez problemu, wystapcie do Toya o to, bo nikt Ci natu nie otworzy bo nie robia czegos takiego i otwarty nat odnosi sie tylko do konsol i oznacza z tego co poczytalem na necie na zwyklym otwieraniu portow z publicznym adresem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Załatwiłem u dziewczyny zewnętrzne IP, które zostało przypisane do adresu MAC routera. Adres został nam przydzielony, ale nie jest jeszcze aktywowany - wyskakuje jakiś błąd, napisaliśmy do pomocy i mamy nadzieję, że szybko to załatwią. Podpowie ktoś dokładniej jak otworzyć porty, albo chociaż jak zalogować się do routera skoro adres z "default gateway" nie działa? Pod routerem nie ma też domyślnego adresu na który można by wejść, a ten podany w instrukcji również nie działa.

Router to : technicolor cga2121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio dalej sa problemy z NAT na konsolach?

Mamy 2018r prawie 2019r. Mamy im placic za mozliwosc grania online a oni nawet serwerow nie maja.

Dobrze ze na konsoli nie gram.

 

Generalnie jak router dostaje zewnetrzne IP i bedzie mial wlaczone upnp to wszystko powinno zadzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z Toya. Kazali zmienić zewnętrzne IP z routera na urządzenie końcowe tj. Xboxa.

Wszystko działa, temat można zamknąć. Dziękuje wszystkim za pomoc, bo bez Was bym tego nie naprawił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...