Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dominator26

Blue screen przy starcie systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie zmieniłem platformę lecz mam problem ze startem systemu. Mój obecny sprzęt:

Asrock AB350M PRO4

HyperX 8GB 2666MHz Fury Black CL15 (2x4GB)

Ryzen 5 1400

Gtx 750 ti

 

Po włączeniu kompa gdy zaczyna ładować się logo Windowsa wywala Blue screena i dosłownie przez pół sekundy go widać a potem komputer się resetuje i tak w kółko. W biosie myszka i klawiatura działają, natomiast jeśli chce wejść w odzyskiwanie systemu Windows to wtedy myszka i klawiatura przestają działać. Czytałem że Ryzeny maja problemy z Windowsem 7. Miałby ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałeś najpierw ISO win7 moim programem czy to stary system z poprzedniej konfiguracji? Ustawiłeś w biosie CSM na enabled?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkleiłem ten nowy na którym nie działa, nie aktualizowałem ale zaraz to zrobię, tak było enabled

czyli to wina systemu? na 10 by działało normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert84MK

wkleiłem ten nowy na którym nie działa, nie aktualizowałem ale zaraz to zrobię, tak było enabled

czyli to wina systemu? na 10 by działało normalnie?

 

Windows 7 nie ma driverów dla USB 3.0 dlatego bez aktualizacji obrazu nic nie zrobisz a blue screenu nie powinno być na Ryzne 1400 chyba że np: procesor jest uszkodzony. I tak Windows 10 ma wsparcie dla USB 3.0/3.1 oraz nie potrzebuje emulacji Bios tzn CSM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...