Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matik0

Laptop Asus zrywa połączenie Wfi.

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż jestem nowy w tej społeczności, więc Witam Wszystkich Serdecznie! :)

Zwracam się o pomoc ponieważ może ktoś miał podobny problem a mianowicie, laptop (Asus FX504GM) zrywa mi połączenie z routerem (TP-LINK TL-WR941N). Lecz nie jest to zwykłe zrywanie połączenia, kiedy jestem w salonie gdzie znajduje się ów router wszystko jest dobrze, jednak kiedy wejdę do sypialni na wyższe piętro i obciążę internet na laptopie (przeglądarka lub jakaś gra) internet momentalnie się ucina, dodam iż mam tam prawie cały zasięg i na przykład telefon nie ma problemu z odbieraniem sieci. Prawie dwie godziny już kombinuje martwię się że może to być antena karty sieciowej.

Będę bardzo wdzięczny za każdy merytoryczny komentarz, pozdrawiam i życzę miłego wieczoru!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek jedynie co mogę ci poradzić to na telefonie zainstaluj sobie apkę Wifi Analyzer. Sprawdź zasięgi, siłę i kanały sieci wifi czy się nie pokrywają z innymi sieciami wifi w zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem aplikacje i nie widzę jakiś nieprawidłowości, każde urządzenie ma przypisany swój adres ale na ios nie mogę sprawdzić czy nie pokrywa się sygnał z innymi sieciami. Dodam że z tym problemem spotykam się pierwszy raz i to tylko na tym laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]jednak kiedy wejdę do sypialni na wyższe piętro i obciążę internet na laptopie (przeglądarka lub jakaś gra) internet momentalnie się ucina, [...]

Zainstaluj na lapku inSSIDera, ale v3 bo darmowe i pokaż screena zrobionego w problematycznym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowane jednak nie używałem wcześniej tego programu i nie wiem czy dobry screen zrobiłem b5369d01acc48.jpg.

Tak wygląda:d1936b815432e.jpg pingowanie serwera google (8.8.8.8) w górnym pokoju przypomnę że jest 4/5 kresek zasięgu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowane jednak nie używałem wcześniej tego programu i nie wiem czy dobry screen zrobiłem.

Tak wygląda:

pingowanie serwera google (8.8.8.8) w górnym pokoju przypomnę że jest 4/5 kresek zasięgu...

To że ma kilka kresek zasięgu to o niczym nie świadczy. Masz -61dBm, trochę mało. I coś zakłóca. Zmień kanał nadawania na routerze np na nr1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem channel na 1 (router dodaje 5):c219d3afc333f.jpg dalej jest to samo, miałem przez chwile wrażenie że strona się ładuje jednak po chwili znów wywaliło. Powiedz mi gdzie może leżeć przyczyna w routerze czy w karcie sieciowej tego komputera, może ona nie umie ,,wyłapać'' sygnału tego routera co mnie trochę martwi w laptopie który wcale nie należał do najtańszych...

edit.: Od czego są te ustawienia? 345.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że ma kilka kresek zasięgu to o niczym nie świadczy. Masz -61dBm, trochę mało.
Przecież to piętro wyżej, -61 to bardzo dobry wynik, a 4 kreski dobrze to oddają.

 

laptopie który wcale nie należał do najtańszych...
Masz kupę kasy na drogiego laptopa, a nie masz kasy na router?

 

Twój eter to śmietnik. Chyba to blok? W bloku masz 2 piętra? W każdym razie to ogromna ilość sieci, w tym minimalnie słabszych od twojej. Kup sobie router 5 GHz - tam sieci znacznie mniej, tam znajdziesz miejsce, nawet jeśli zasięg spadnie na np. -70 dBm to i tak powinno być lepiej. Póki co kombinuj z kanałami (byle nie wchodzić w paradę NetiaSpot, te -49 to pewnie sąsiad tuż za ścianą, ale nawet walka -60 vs -70 to marny pomysł), możesz też zmniejszyć pasmo by nie zajmować aż tyle (ale to zwykle zmniejszy szybkość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na forum w celu uzyskania pomocy przy rozwiązaniu problemu a nie wysłuchiwaniu czy mam pieniądze czy nie, bo to nie o to chodzi. Pierwszy raz spotykam się z takim problemem i jestem bardzo ciekaw skąd on się bierze, tak mam dwu poziomowe mieszkanie i tak stać mnie na takiego ,,drogiego'' laptopa bo sobie odłożyłem na router także pewnie odłożę, zresztą planuje już zakup jakiegoś innego jeśli się znasz to mógłbyś coś polecić :). Jeszcze będę sprawdzał co napisałeś ze zmianą kanałów jak pisałeś, jednak bardzo chciałbym dojść do problemu, gorsze laptopy nie mają żadnych problemów nawet telefony które zawsze uważałem że maja gorsze antentki, chciałem wykluczyć problem po stronie laptopa i jego karty sieciowej lub anteny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...