Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mutissj

8700K 5,0GHz ustawiłem 1.35v, a podbija do 1,47v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie:

 

ustawiłem w biosie napięcie FIXED MOD 1,35v, podczas obciążenia podbija do prawie 1,47v, wtf?!

 

ktoś mi może powiedzieć dlaczego tak się dzieje? lub czy są to prawdziwe odczyty?

 

Yf2x0WB.png

 

sprzęt:


  •  
  • Z370 Taichi,
  • skalpowany 8700K,
  • NOCTUA NH-D15 + Grizzly Kryonaut
  • G.Skill 2x8GB 3600MHz CL15

 

 

Zapraszam do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień ze stałego na offset. Sprawdź do ilu dobija na standardowym taktowaniu i dodaj tyle na offsecie ile chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest, to co masz zamontowane pod grafiką?

na pewno nie podbija to cpu do 1.47v powinnien poleciec warn za post niezwiazany z tematem....

czy tryb turbo nie dodaje sam sobie v ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mutissj to normalne u mnie tez w trybie fixed jest pic o 0.016v a u ciebie jest pic o 0.012v więc nie przejmuj się tym norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VID a CPU VCORE to nie to samo. Sugeruj się VCORE który pokazuje max 1.36V czyli różnica ~0,010V od tego co masz ustawione w biosie.

 

VID a CPU VCORE to nie to samo. Sugeruj się VCORE który pokazuje max 1.36V czyli różnica ~0,010V od tego co masz ustawione w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień ze stałego na offset. Sprawdź do ilu dobija na standardowym taktowaniu i dodaj tyle na offsecie ile chcesz

 

nie znam się na offsecie, możesz podać jakaś rozsądną wartość na potrzeby testu?

 

 

 

Co to jest, to co masz zamontowane pod grafiką?

 

dodatkowe chłodzenie dla grafiki, stelaż mocujący na śledź

https://imgur.com/a/gxrqjW5

 

 

 

na pewno nie podbija to cpu do 1.47v powinnien poleciec warn za post niezwiazany z tematem....

czy tryb turbo nie dodaje sam sobie v ?

 

post jak najbardziej jest związany z tematem, nie jestem ekspertem od OC,

tryb turbo, upewnię się czy wyłączony jest, ale raczej powinien być

 

 

 

Mutissj to normalne u mnie tez w trybie fixed jest pic o 0.016v a u ciebie jest pic o 0.012v więc nie przejmuj się tym norma

 

też myślę że norma, w końcu temperatury są ok

 

 

 

VID a CPU VCORE to nie to samo. Sugeruj się VCORE który pokazuje max 1.36V czyli różnica ~0,010V od tego co masz ustawione w biosie.

VID a CPU VCORE to nie to samo. Sugeruj się VCORE który pokazuje max 1.36V czyli różnica ~0,010V od tego co masz ustawione w biosie.

 

ok, czyli płyta z automatu podbiła +0,010v na cpu, pytanie jak bardzo mógłbym jeszcze napięcie obniżyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małymi kroczkami co -0.010V do momentu aż komp będzie nie stabilny ? hmm jak nie kręcisz offsetem to dużo łatwiej kontrolować napięcie. Kto wie może pójdzie 5GHz na 1.30 V hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęt:

  • Z370 Taichi,

 

Na płytach Asrocka LLC = 1 powoduje podnoszenie napięcia pod obciążeniem.

Przestaw CPU Load Line Calibration na Level 2 - płyta powninna trzymać stałą wartość napięcia.

Levele 3-5 obniżają napięcie pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na offsecie, możesz podać jakaś rozsądną wartość na potrzeby testu?

 

 

 

 

 

dodatkowe chłodzenie dla grafiki, stelaż mocujący na śledź

https://imgur.com/a/gxrqjW5

 

 

 

Jak to mocowanie się dokładnie nazywa?:)

 

Wybaczcie za off-top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od płyty ale na Intel od 6Gen do 9Gen może podbić nawet do 1.44v w stresie po ustawieniu VCore na 1.35v w UEFI. Oczywiście tak jak napisał Paw79 zależy od ustawienia LLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mutissj

 

Sprawdź prośże czy w trybie offset możesz ustawić lvl 1,2 ? u mnie na z390 brak tych lvl-i w trybie offset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze. Masz V=1.36V.

jak chcesz mieć offset to ustaw LVL=3 i na pcozątek offset=-50.

W razie czego skoryguj jak będzie za mało lub za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej offset. Zostaw Fixed :]

 

Ewentualnie jak chcesz isc w offset to porównuj temperatury i pobór mocy po OC ;] W coretemp i hwinfo masz pobory mocy. Aktutualnie na screenie okolice 140wat i temperatury max 78*C..

 

Ok teraz testuj LLC i offset ;P

 

 

U mnie na extreme4 kiedyś to niezbyt działało. Dałem sobie siana i zostawiłem fixed :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem przypadek, że procesor był niestabilny ustawiając fixed (dałem napięcie takie, jaki było max na offset) także czasami to dziwnie działa. W OCCT np narzucane jest napięcie, jakie nigdy w normalnych warunkach nie jest potrzebne, więc fixed trochę niepotrzebnie "obciąża" procesor, podając mu za wysokie napięcie (ktoś testuje w OCCT, ustawia sztywno napięcie np. 1.3V a podczas normalnej pracy i gier napięcie nie jest potrzebne wyższe niż 1.28V itp). Offset sobie tym manipuluje i dostosowuje takie jakie jest potrzebne. Testuj i ustawiaj, pamiętaj tylko że są płyty które podają za małe napięcia na offset i trzeba je wtedy podbić a nie zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzięki za odpowiedź

 

 

 

Małymi kroczkami co -0.010V do momentu aż komp będzie nie stabilny ? hmm jak nie kręcisz offsetem to dużo łatwiej kontrolować napięcie. Kto wie może pójdzie 5GHz na 1.30 V hehe.

 

okej w sumie to dobry pomysł

 

 

 

Na płytach Asrocka LLC = 1 powoduje podnoszenie napięcia pod obciążeniem.Przestaw CPU Load Line Calibration na Level 2 - płyta powninna trzymać stałą wartość napięcia.Levele 3-5 obniżają napięcie pod obciążeniem.

 

po ustawienia Level 2, nastąpił blue screen, sprawdzałem 2x razy, przez chwile VID pokazał 1,502v i się wykrzaczył pecet po 2 sekundach,

UKXABFb.png

spróbuję potem te levele 3,4,5 obniżające napięcia

 

 

 

Jak to mocowanie się dokładnie nazywa?:)Wybaczcie za off-top

 

PW

 

 

 

Zależy od płyty ale na Intel od 6Gen do 9Gen może podbić nawet do 1.44v w stresie po ustawieniu VCore na 1.35v w UEFI. Oczywiście tak jak napisał Paw79 zależy od ustawienia LLC.

 

jak wyżej mi na level 2 podbił do 1,5v to już hard

 

 

 

@mutissj Sprawdź prośże czy w trybie offset możesz ustawić lvl 1,2 ? u mnie na z390 brak tych lvl-i w trybie offset

 

działa, nie mam blokady żadnej

 

 

 

Wszystko jest dobrze. Masz V=1.36V.jak chcesz mieć offset to ustaw LVL=3 i na pcozątek offset=-50.W razie czego skoryguj jak będzie za mało lub za dużo.

 

ok, dobrze wiedzieć

 

 

 

Olej offset. Zostaw Fixed :]Ewentualnie jak chcesz isc w offset to porównuj temperatury i pobór mocy po OC ;] W coretemp i hwinfo masz pobory mocy. Aktutualnie na screenie okolice 140wat i temperatury max 78*C.. Ok teraz testuj LLC i offset ;PU mnie na extreme4 kiedyś to niezbyt działało. Dałem sobie siana i zostawiłem fixed :D

 

w sumie asrocki nie są dobre w auto-dobieraniu napięć dlatego u nich nie ma trybu [adaptive mode], może zostawię tak jak jest (level 1) bo działa stabilnie,

ewentualnie spróbuję z 1,35v zejść odrobinkę niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na fixed to tylko level=1.

Żadna płyta ci nie dobierze idealnie V dla CPU. Zawsze będzie z nadwyżką dlatego warto poszukać ustawień manualnie.

offset jest po to żeby w spoczynku nie trzymać CPU cały czas na wysokim V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...