Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wiikusia

Aparat dla laika - smartphone czy kompakt, bezlusterkowiec?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuje sprzętu do zdjęć. Będę go używać głównie na wakacjach, wycieczkach. Chciałabym zmontować po wyjeździe z nagranych filmów oraz zdjęć filmiki, ale nigdy tego nie robiłam, więc to nie będzie jakieś profesjonalne przedsięwzięcie. Jak już wspomniałam, będą to głównie krajobrazy, ewentualnie czasem zdjęcia ludzi z tychże wycieczek. Nie będą to też raczej wymagające zdjęcia po zmroku. I tutaj moje pytanie - kupić aparat w smartfonie (celuję w Huawei Mate 20 Pro ) czy kupić kompakt, bezlusterkowca? Mam chęć się uczyć jak robić dobre zdjęcia, ale nie wiem czy ma to sens i czy będzie różnica w fotografiach. Co do wielkości aparatu, to nie ma znaczenia aby się ograniczać do jak najmniejszych, poręcznych ale nie ukrywam, że to dla mnie plus. Jeśli aparat - to czy moglibyście jakiś polecić? Budżet do ok. 2000zł. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poszukuje sprzętu do zdjęć. Będę go używać głównie na wakacjach, wycieczkach. Chciałabym zmontować po wyjeździe z nagranych filmów oraz zdjęć filmiki, ale nigdy tego nie robiłam, więc to nie będzie jakieś profesjonalne przedsięwzięcie. Jak już wspomniałam, będą to głównie krajobrazy, ewentualnie czasem zdjęcia ludzi z tychże wycieczek. Nie będą to też raczej wymagające zdjęcia po zmroku. I tutaj moje pytanie - kupić aparat w smartfonie (celuję w Huawei Mate 20 Pro ) czy kupić kompakt, bezlusterkowca? Mam chęć się uczyć jak robić dobre zdjęcia, ale nie wiem czy ma to sens i czy będzie różnica w fotografiach. Co do wielkości aparatu, to nie ma znaczenia aby się ograniczać do jak najmniejszych, poręcznych ale nie ukrywam, że to dla mnie plus. Jeśli aparat - to czy moglibyście jakiś polecić? Budżet do ok. 2000zł. Z góry dziękuję.

Jak nie potrzebujesz zbliżeń to ten fon powinien Ci wystarczyć , on ma 1/1.8 cala matrycę czyli większą od standardowych w smartfonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompaktowy to zrobi ci takie same zdjęcia jak tani smartphone. Jak chcesz brać bezlusterkowca to coś o wymiarach kompaktu np. gx800, będzie bardzo wygodny. Jak chcesz kobyłę to równie dobrze możesz kupić lusterkowca. Ale chyba do twoich wymagań wystarczy ci ten smartphone w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...