Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grycek88

[Modernizacja PC] pod bf v 2000zł ewentualnie nowy zestaw 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Chciałbym troszkę zmodernizować pc pod battlefielda v. Zestaw zakupiłem w lutym 2015 roku. Gra w sumie chodzi całkiem dobrze ale przy większej zadymie są dropy fps. Zestaw wygląda następująco:

 

*Dysk Western Digital Caviar Green, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 64MB cache (WD10EZRX

*Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)

*Płyta główna ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SATA3 IN - (B85 PRO4)

*Pamięć Ballistix 8GB Sport 2x4GB 1600MHz CL9 NON-ECC DIMM 1.5V Heat Spreader (BLS2C4G3D169DS3CEU)

*Obudowa Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)

*Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 OC 3GB (384Bit) DVI HDMI DP (GV-R928WF3OC-3GD)

*Procesor Intel Core i5-4590, 3.3GHz, 6MB, BOX (BX80646I54590)

 

Nie znam się na tyle żeby dobrać pod płytę główną procesor, kartę graficzna i pewnie jakieś pamięci RAM szybsze. Proszę o propozycje rozbudowy, pozdrawiam i dziękuje za pomoc! Na upgrade mogę wydać około 2000zł i czy to w ogóle ma sens. Jest jeszcze druga opcja a mianowicie mogę sprzedać cały zestaw za 1500zł i dołożyć 2,5 tysiąca. Czy za 4000zł ktoś jest w stanie złożyć nowy zestaw pod battlefield v? Gram w full hd ustawienia low

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4000 zł, spokojnie kupisz nowy zestaw ale zastanów się czy chcesz dokładać aż tyle pieniędzy.

Sam osobiście mam konfiguracje PC taką jak twoja tylko że karta 380X 4Gb , a procek 4460.

Po testach wywnioskowalem, że wina leży po stronie RAM i procka.

(Testowalem w BF5)

Kartę mam minimalnie lepszą od twojej a więc te dropy FPS nie leżą po stronie karty tylko też procka i Ramu mimo tego że masz trochę lepszy model procka.

Jeśli chcesz zmienić platformę to polecam sprzedać twój RAM, procek i płyte.

A następnie kupić:

-AMD Ryzen 5 2600 (podkręcić do 4GHz albo jeśli nie chcesz podkręcać to dopłacić do wersji z X)

-Płyta Gigabyte B450 AORUS PRO

- RAM G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)

 

I wszystko będzie śmigać najwyżej za półtorej roku byś sprzedal karte i dorzucił do jakiegoś nowszego modelu.

 

Lub też druga opcja która jest dosyć budżetowa i prostrza

To sprzedać twój procek i kupić

używanego i7-4790 ( może być też jakiś słabszy model i7 4 generacji jeśli chcesz jeszcze mniej wydać)

I nie radze kupywać i7-4790K bo może i ustawisz na nim lepsze zegary ale i tak nie podkręcisz go zbyt dobrze na tej płycie.

Na koniec dokupujesz 2x4GB RAM

ten sam model i mhz co twoje.

 

Druga opcja wystarczy na jakieś 2 lata dopiero później zmieniałbym platforme na ryzeny wtedy będzie już 4 generacja albo też 5.

Jednak intel może wyjdzie z dołka.

 

Sam musisz zdecydować :)

Napisz do mnie później którą opcje wybrałeś i jak chodzi BF5.

Też mam taki sam budżet i nie wiem co robić z tym fantem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chyba tak zrobię że dokupię tą i7 do tej płyty głównej i ramy. Jest tylko problem bo ciężko bedzie dobrać identyczne kości ram, niby są podobne ale mają trochę inny symbol i czy jak dokupię podobne o wszystkich takich samych parametrach to nie będzie jakiegoś problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...