Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Passt

Jaka alternatywa dla Samsung Galaxy S9?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie jak w temacie: co zamiast tego Samsunga S9?

Szczerze mówiąc brałbym go, tylko nie odpowiada mi bateria ,która trzyma mniej niż 24 godziny, a S8 nie chcę już kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung Note 9?

Huawei P20 Pro?

 

Zależy jakie masz priorytety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet powiedzmy do 3,5k.

Priorytety: dobre zdjęcia i filmy, dłużej niż 24 godziny trzymająca bateria, Android.

Na telefonie nie gram w ogóle.

 

PS. No i marka raczej koreańska albo japońska, chyba, że zdołacie mnie przekonać do chińskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixel 2 XL jest warty rozważenia. Aparat w dalszym ciągu bardzo przyzwoity, bateria jeden dzień pociągnie a sama optymalizacja będzie bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate 20, ewentualnie P20 Pro ale tutaj kuleje stabilizacja wideo. Przy odrobinie szczęścia Note 9 będzie w zasięgu. Z chińczyków do rozważenia OPO 6T. S9+ trzyma na bateri lepiej niż S9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet powiedzmy do 3,5k.

Priorytety: dobre zdjęcia i filmy, dłużej niż 24 godziny trzymająca bateria, Android.

Na telefonie nie gram w ogóle.

 

PS. No i marka raczej koreańska albo japońska, chyba, że zdołacie mnie przekonać do chińskiej.

 

S8 jest sporo tańszy, a jest prawie tak samo dobry. Odnośnie Chińczyków to OPO robi tanie telefony z mocnymi podzespołami ale nie pozbawione kompromisów więc z s9 nie ma co porównywać. Huawei mają tragiczną nakładkę emui co całkowicie rujnuje ogólne wrażenie przez co używanie ich telefonów to koszmar. O Xiaomi się nie wypowiem, bo tutaj niestety nie wolno przeklinać a jedynie mocne przekleństwa są w stanie je dokładnie opisać. Pozostaje lg v30 i htc u12 plus, tak naprawdę oba tak samo dobre i wszystkie włącznie z s9 mają swoje mocne strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co takiego złego jest w EMUI bo nie zauważyłem .

 

 

Ode mnie polecę Huawei P20 pro ze względu na świetny aparat i baterię 4000mAh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei ma problemy z ekranami i znając życie będą się wyginać jak poprzednie modele...

 

Gluegate Mój link

 

Huawei to tandetne telefony z dobrymi aparatami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Xiaomi i aparatów, ostatnio dużo przeglądałem i muszę przyznać że w dzień i normalnych warunkach robią lepsze zdjęcia niż ssmsung, iphone itd. Bardziej naturalne.

Nie jest to regułą ale myślę, że idą w dobrą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Xiaomi i aparatów, ostatnio dużo przeglądałem i muszę przyznać że w dzień i normalnych warunkach robią lepsze zdjęcia niż ssmsung, iphone itd. Bardziej naturalne.

Nie jest to regułą ale myślę, że idą w dobrą stronę.

 

Również tak uważam , nawet tani Redmi Note 5 cyka już na prawdę niezłe fotki . Modele wyżej np. Mi8 to już tylko lepiej. Jedyne co do końca nie wiadomo to jak działa AI w aparacie :) W Huawei dostajemy info co AI wymyśliło , w Xiaomi samo sobie ustawia nie informując i robi to całkiem dobrze.

 

Co do ekranów Huawei to problemy chyba mają tylko z amoledami , na zwykłaych IPS nie słyszałem o jakiś problemach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej chyba fantazja nieźle was poniosła z tym że xiaomi robi lepsze zdjęcia niż Samsung lub Apple :E

Żona ma mix 2s i telefon jest naprawdę fajny i ciężko się do czegoś przyczepić ale aparat ??? Powiedzmy że to jest poziom Samsunga s6 więc ok ale dzisiaj już nie robi wrazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flagowe odbiegają, ale w średniej półce mocno nadgonili konkurencję i patrząc na ich ceny w niektórych kategoriach są wręcz wybijające się jeśli chodzi o aparat obecnie w przypadku nowych telefonów ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nie chodził o mi że robią lepsze od flagowych samsungów itp , ale tak jak kolega wyżej pisze w średniej półce czyli do 1000zł i 1000-2000zł jest na prawdę dobrze. Nawet hejtowany pocophone robi ładne fotki a kosztuje nie wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwzorowanie barw, bardziej naturalne jak najbardziej. Mówię o mi 8 i mi mix 3.

Wiadomo że to tyczy się dobrych warunków, a w codziennym użytkowaniu wypada średnio.

Jednak potrafi zrobić zdjęcie, które będzie lepsze niż topowe flagowce.

Łatwo znaleźć takie porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko dla mnie wyznacznikiem jakości aparatu jest powtarzalność, czyli wyjmujesz telefon, robisz zdjęcie i masz te 80% pewności, że zdjęcie wyszło dobrze. W tym aspekcie jednak Samsung jest totalnie poza zasięgiem xiaomi w segmencie flagowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co takiego złego jest w EMUI bo nie zauważyłem .

 

 

Ode mnie polecę Huawei P20 pro ze względu na świetny aparat i baterię 4000mAh.

Jest paskudne :E Patrzeć na nie nie mogę (zwłaszcza ikony). Tak wiem są motywy ale one niewiele dają a nie kazdy chce instalować zewnetrzne aplikacje do motywów.

Jakkolwiek bym nie hejtował Huawei za P9 i support to jednak Mate 20 Pro wydaje się najlepszym wyborem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko dla mnie wyznacznikiem jakości aparatu jest powtarzalność, czyli wyjmujesz telefon, robisz zdjęcie i masz te 80% pewności, że zdjęcie wyszło dobrze. W tym aspekcie jednak Samsung jest totalnie poza zasięgiem xiaomi w segmencie flagowców.

Dokładnie, dlatego większość wybierze Samsunga czy Iphona.

Xiaomi w ciągu roku zrobiło ogromny skok i goni czołówkę. Idą w dobrym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kierunek będzie dobry jak zrobią w końcu telefon z bebechami Poco na android One z NFC i jackiem oraz slotem SD. Za cenę poniżej 1500 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kierunek będzie dobry jak zrobią w końcu telefon z bebechami Poco na android One z NFC i jackiem oraz slotem SD. Za cenę poniżej 1500 zł...

:Up:

Sam ostatnio łapię się na tym, że nie potrzebuję nawet mega wypasu. Dobra bateria, przyzwoity aparat i rozsądna cena. Ciężko znaleźć idealny kompromis ale w cenie do 1500 da się znaleźć. Problem w tym, że w dużej mierze te 1500 to za dużo za te sprzęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:Up:

Sam ostatnio łapię się na tym, że nie potrzebuję nawet mega wypasu. Dobra bateria, przyzwoity aparat i rozsądna cena. Ciężko znaleźć idealny kompromis ale w cenie do 1500 da się znaleźć. Problem w tym, że w dużej mierze te 1500 to za dużo za te sprzęty.

 

Według mnie (a ostatnio sporo telefonów miałem w ręku),takim kompromisem są telefony Motoroli. Szczególnie model moto X4. Kosztuje 850-1000zł , ma niezły aparat + szeroki obiektyw, bardzo dobre audio , niezła baterie , NFC, IP68 i wszystko co potrzeba. Aktualnie bawie się Huawei P20 , rzeczywiście EMUI nie jest zbyt urodziwe chociaż mnie nie przeszkadza. Telefon za 2k więc cena spora ale szczerze poza aparatem i ładnym ekranem to nic mnie nie powala. Moto X4 kosztuje połowe mniej i ma lepsze audio, działa nie wiele wolniej , ma świetny soft i moto gesty. Motorola nie wsadza jakiś topowych procków do środka ale to nie przeszkadza a nawet pomaga jeśli chodzi o baterię. Może zabrzmi troche fanbojowo ale ja zawsze jakoś bardziej skłaniałem sie ku Motoroli odkąd wyszła seria G i Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie (a ostatnio sporo telefonów miałem w ręku),takim kompromisem są telefony Motoroli. Szczególnie model moto X4. Kosztuje 850-1000zł , ma niezły aparat + szeroki obiektyw, bardzo dobre audio , niezła baterie , NFC, IP68 i wszystko co potrzeba. Aktualnie bawie się Huawei P20 , rzeczywiście EMUI nie jest zbyt urodziwe chociaż mnie nie przeszkadza. Telefon za 2k więc cena spora ale szczerze poza aparatem i ładnym ekranem to nic mnie nie powala. Moto X4 kosztuje połowe mniej i ma lepsze audio, działa nie wiele wolniej , ma świetny soft i moto gesty. Motorola nie wsadza jakiś topowych procków do środka ale to nie przeszkadza a nawet pomaga jeśli chodzi o baterię. Może zabrzmi troche fanbojowo ale ja zawsze jakoś bardziej skłaniałem sie ku Motoroli odkąd wyszła seria G i Z.

Mam podobne odczucia, Moto i Nokia ze względu na AndroidOne u mnie sa na tapecie jako potencjalne zakupy. W sumie mają wszystko czego potrzebuję.. a sporo $$ w kieszeni zostaje.

W sumie nawet Samsung J5 2017 służbowy spełnia moje oczekiwania w większości :E

Nie sądziłem, że kiedyś tak je obniże..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wybór jest ciężki i mając aktualnie Moto Z Play z modami bateryjnymi obawiam się, że czym bliżej do końca marca (kiedy kończy mi się obecna umowa z operatorem), tym dalej jestem od zdecydowania co kupić, bo w większości przypadku będzie to jakieś chodzenie na kompromisy i to w stosunku do średniaka z 2016 roku. Zawsze jest coś nie tak - Moto Z3 Play jest niestety sporo za droga jak na bebechy, które posiada, nie ma jacka 3,5mm, ale jako jedyna pozwoliłaby mi dalej korzystać z moto modsów, a co za tym idzie byłaby najlepszym wyborem gdy oczekuję długiego czasu na jednym ładowaniu. Nokia 7 Plus nie ma AMOLED'a i nie obsługuje modów, a jego zaletą w porównaniu do MZ3P jest Android One i szybsze aktualizacje, jack 3,5 mm oraz ponad 500 zł niższa cena. W cenie ok. 1600 zł można już myśleć o O+6, ale tu z kolei bateria będzie najsłabsza i kupić go można tylko na raty allegro i to od szemranych firm (brak u operatorów i sklepach typu MM). Myślałem też o V30, jednak też brak u operatorów, promocje zdarzają się w zasadzie tylko za gotówkę, a poza tym nie jestem fanem nakładek (choć ta od LG nie jest tragiczna) i powolnej aktualizacji od LG. W perspektywie jest jeszcze Nokia 7.1 Plus (x7), ale nie została ona jeszcze zaprezentowana w Europie, więc jej dostępność jest żadna - gdyby jednak wyszła, to byłby to najbardziej idealny model ze wszystkich. Oczywiście dla mnie i do moich dość specyficznych wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:Up:

Sam ostatnio łapię się na tym, że nie potrzebuję nawet mega wypasu. Dobra bateria, przyzwoity aparat i rozsądna cena. Ciężko znaleźć idealny kompromis ale w cenie do 1500 da się znaleźć. Problem w tym, że w dużej mierze te 1500 to za dużo za te sprzęty.

 

Zapominacie o asusach piątych. Podstawową wersja w cenie 1400zl oprócz wodoszczelności ma wszystko. Łącznie ze świetnym ekranem.

Poza tym u11, jeśli Jacek i format ekranu nie jest problemem... To jest świetny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...