Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tweester

Wymiana chłodzenia w obudowie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Od dłuższego czasu przymierzam się do gruntownej wymiany wentylatorów w mojej obudowie.

 

Obudowa to PHANTEKS ENTHOO PRO i mam zamontowane:

Front: 2 x Alpenfohn Wing Boost 2 Plus PWM 140mm

Tył: 1 x Alpenfohn Wing Boost 2 Plus PWM 140mm

Góra: Corsair H110i GT (2x oryginały) + 1 x Alpenfohn Wing Boost 2 Plus PWM 140mm

 

Na pewno w tej chwili chce wymienić wentylatory na AiO. Są w miarę wydajne jednak bardzo głośne pod większym obciążeniem. Niestety nie mam pojęcia na jakie wymienić. Zależy mi na wydajności jak i na ciszy. Myślę, że chce tutaj wyłożyć do 100 zł za sztukę.

 

Kolejną sprawą są wentylatory w obudowie. Czy warto je wymieniać i na jakie? Tutaj myślałem nad beQuiet Silient Wings 3 140mm PWM, jednak nie wiem czy może jest coś innego? SW3 nie są dość tanie, ale podobno bardzo wydajne. Jakaś może alternatywa? Gdzieś w domu powinienem mieć jeszcze 2 sztuki NF-P12. Może je wykorzystać?

 

Pozdrawiam,

Tweester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie specjalnie nic lepszego od SW albo Noctua nie wymyślisz tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Noctua jest 120mm, ale nie wiem czy warto płacić i wymieniać na 140mm jeżeli wzrost wydajności będzie symboliczny. Jednak nadal nie wiem co na AiO. Podobno nie każdy wentylator nadaje się ze względu na ciśnienie. Tutaj niestety nie mam pojęcia jak to działa i jaki wybrać najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli obecne wentyle nie hałasują, to nie ma sensu ich zmieniać. Róznica w temperaturach będzie symboliczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...