Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gasiek10

Wybór domeny na sklep internetowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zwracam się do was z prośbą o ocenę nazwy sklepu internetowego.

 

W sklepie będą sprzedawane głównie komputery stacjonarne /składaki oraz podzespoły PC + reszta akcesorii

 

Głównie sprzęt przeznaczony dla graczy.

 

Do wyboru mam dwie domeny :

 

1. Kompek.pl (nieaktualne)

 

2. Kompiak.pl (nieaktualne)

 

 

 

3. megakom.pl

 

4. gigakom.pl

 

 

Proszę o ocenę która z tych nazw według was jest ciekawsza i godna wyboru.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem obie, jak się zdecydujesz którą chcesz odkupić to daj znać. /s

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem obie, jak się zdecydujesz którą chcesz odkupić to daj znać. /s

 

:E

 

Nie ma problemu ale musisz mi je najpierw wyrwać z rąk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie sprzęt przeznaczony dla graczy.

pc-master-race.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jedna ani druga nazwa nie wygląda "profesjonalnie".

 

Dziękuję za szczera opinie.

 

pc-master-race.pl

 

Domena jest już zajęta ale dziękuję za propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dokompa.net ? plka zajęta, .net wychodzi koło 50pln rocznie :E

I z subdomenami możesz szaleć!

akcesoria.dokompa.net

rzeczy.dokompa.net

czesci.dokompa.net

:E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze sklep internetowy z komputerami w 2018r? 10 lat temu to moze ale dzis?

 

Zdajesz sobie sprawe jakie sa marze w IT?

Podpowiem 0-3% a czesto nawet na ujemnych sie jedzie bo zarobek na przesylkach.

 

Sa jeszcze dziedziny gdzie mozna 30% marzy zrobic i ludzie sie zabijaja o towar... Ale to musi byc mega nisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze sklep internetowy z komputerami w 2018r? 10 lat temu to moze ale dzis?

 

Zdajesz sobie sprawe jakie sa marze w IT?

Podpowiem 0-3% a czesto nawet na ujemnych sie jedzie bo zarobek na przesylkach.

 

 

Sa jeszcze dziedziny gdzie mozna 30% marzy zrobic i ludzie sie zabijaja o towar... Ale to musi byc mega nisza

 

Zdaję sobie sprawę z marż o których piszesz ponieważ wiem jak wygląda ten rynek od wewnątrz.

 

Co daje mi pewną przewagę na starcie bo wiem gdzie kupować i z kim rozmawiać :)

 

Są takie dziedziny oczywiście ale skupiam się na asortymencie o którym mam pojęcie i sprzedaż będzie mi sprawiać satysfakcję.

 

 

np na tym:)

 

 

 

Ciekawy pomysł :) Erotyka teraz się pnie w górę według TradeWatch może kolega spróbuję sił w sprzedaży?

 

Tylko pamiętaj o zatrudnieniu Pań do testów które oczywiscie będziesz musiał przeprowadzić osobiście :) aby zachować wysokie normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzwon po firmach co sie zajmuja pozycjonowaniem i dowiedz sie ile bedzie kosztowac pozycjonowanie na dane frazy.

 

Jesli chodzi o IT to jedyna nisza jaka ja widze to PC w obudowach ITX ale takie konkretne maszyny z dedykowana grafika.

Jest to nisza (chyba amitoza z forum obudowy produkowal fajne). Idealne rozwiazanie pod TV.

 

Bylem w IT i sie przebranzowilem na calkiem inna dzialalnosc na ktorej sie nie znalem.

Malo ambitne jest pakowanie ale stan konta jest ambitny :)

 

Jedynie zaluje sie 5 lat sie meczylem w IT.

Jakbym 5 lat wczesniej sie przebranzowil to bym mial juz ladny dom wybudowany bez kredytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo bardziej szablonowo....komputery(nazwisko).pl scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myszkaiwacus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna. Obie są jak domeny sklepów istniejących jedynie dla oszustwa, zbudowanych w 10 minut na darmowym szablonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzwon po firmach co sie zajmuja pozycjonowaniem i dowiedz sie ile bedzie kosztowac pozycjonowanie na dane frazy.

 

Jesli chodzi o IT to jedyna nisza jaka ja widze to PC w obudowach ITX ale takie konkretne maszyny z dedykowana grafika.

Jest to nisza (chyba amitoza z forum obudowy produkowal fajne). Idealne rozwiazanie pod TV.

 

Bylem w IT i sie przebranzowilem na calkiem inna dzialalnosc na ktorej sie nie znalem.

Malo ambitne jest pakowanie ale stan konta jest ambitny :)

 

Jedynie zaluje sie 5 lat sie meczylem w IT.

Jakbym 5 lat wczesniej sie przebranzowil to bym mial juz ladny dom wybudowany bez kredytu

 

Pozycjonowaniem oraz optymalizacją zajmuję się na własną rękę dlatego wiem na jakie frazy muszę się promować.

 

Ja nie szukam niszy mam konkretne założenia i sprzedaż zestawów komputerowych + podzespoły PC oraz akcesoria itd.

 

Jedna i druga nazwa kompletnie do d***.

 

Przy wyborze nazwy Kompiak sugerowałem się nazewnictwem jaki stosowało się w określeniu "Komputer"

 

Szukam nazwy powiązanej z branżą a niem ogólnej.

 

Dzięki za opinie ale byłbym wdzięczny za uzasadnienie :)

 

Albo bardziej szablonowo....komputery(nazwisko).pl scratchhead.gif

 

Dzieki za propozycje :)

 

myszkaiwacus.pl

 

Biorę w ciemno już zarezerwowałem wszystkie adresy kryjące się pod tą nazwą :)

 

Żadna. Obie są jak domeny sklepów istniejących jedynie dla oszustwa, zbudowanych w 10 minut na darmowym szablonie.

 

Sklep będzie pracować na popularnym systemie w formie SaaS z indywidualna grafiką na zamówienie.

 

Dlatego czegoś takie nie biorę pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka obydwie nazwy wyglądają tak sobie kompiak odpada jakieś to takie nieprofesjonalne i kojarzy się ze słowem kopniak :E :E

 

 

Jak nazwa ma być tematyczna a sklep musi zawierać w sobie ten człon Komp to może by hmm

Kompglory

 

albo zamiast komp bo to mocno ogranicza to może

 

PCHeaven - stwórz swój wymarzony komputer!

 

ale te kompiaki to słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze nazwy Kompiak sugerowałem się nazewnictwem jaki stosowało się w określeniu "Komputer"

 

Szukam nazwy powiązanej z branżą a niem ogólnej.

 

Dzięki za opinie ale byłbym wdzięczny za uzasadnienie :)

Obie nazwy brzmią strasznie amatorsko i jak tu już ktoś wyżej napisał, jak nazwy na szybko założonych sklepików do robienia wałków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sklep internetowy jako dodatek jest ok ale jesli ma stanowic glowny dochod to sie mocno rozczarujesz.

 

Klient jest taki ze dla 5zl zgodzi sie na wszystkie reklamy wlacznie ze spamem na maila bo patrzy na cene.

Teraz jak popatrzysz na konkurencje, na hurtownie to wychodzi... Ze wiecej na przesylce zarobisz :E

 

Kazdy stara sie jakas nisze znalezc. Kuzniewski szukal w laptopach biznesowych. Jego juz nie ma ale tu ciezko powiedziec czy faktycznie go wala zrobiono.

 

Druga sprawa wysylka. Aprzet jest drogi. Kurier uszkodzi paczke to jedziesz reklamacja i 30 dni czekania czy bedzie pozytywnie czy nie. Masz mozliwosc zamrozenia srodkow na taki czas.

Jak juz sie uda ze wyplaca odszkodowanie to... W kwocie netto :)

 

Jesli jestes rozpoznawalny w rejonie, masz dobra opinie. Klienci sa to owszem sklep imternetowy jako dodatek super sprawa.

 

Juz chyba lepiej sprzedawac guziki przez internet bo marze tam ida w 1000%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak to sklep na szybko wymyślony do robienia wałków? :hmm: :hmm: :hmm:

 

 

 

 

 

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze tak byc :)

 

Walki najlepiej na elektronice robic jak karty graficzne czy telefony.

 

Inaczej bez luznego 1mln nir ma sensu nawet startowac.

Lepsze ceny mozna uzyskac kupujac duzo za gotowke bo linii kredytowej w hurtownii tak bez problemu nie daja.

Duzo kupisz a w miedzy czasie cos nowego wychodzi i wtopa. Marze za male sa. Musi byc ogromna rotacja towaru.

 

Wbrew pozorom im tansze rzeczy sie sprzedaje tym wieksze marze.

 

Kup w pierwszym lepszym sklepie jakies majtki dla brzydszej polowki z cyckonoszem to wysylke darmowa robia od 150-200zl.

Zadzwon do x-kom i chciej darmowa dostawe na dysk SSD za 350zl.

 

Ogolnie znajomy chcial handlowac specyficznymi ubrankami. Teoretycznie potencjalnych kupcow malo ale konkurencja bardzo mala a przebitka 400% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz to poszukaj sobie czegos w rodzaju www.komputeXxxxxxXX.pl gdzie te xxx to jakaś tam fraza, albo jakaś liczba dobrze sie kojarząca np 2000. Ale zyczę powodzenia. bo sam ostatnio kupiłem zasilacz w małym sklepiku komputerowym i był tanszy niż w tych wielkich molochach typu media-experty. (zasilacz do laptopa ofc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...