Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ronin69

AMD Ryzen 5 2600 w cenie 599 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory najtaniej był chyba tylko na headshocie w Proline za 650 zł, więc okazja fajna. Pytanie ile sztuk tego będzie.

 

A jak ktoś mocno budżetowo chce mieć 6/12 jajek to cały czas jest 1600X za ok. 610 zł, na żallegro dodatkowo z Smartem a za kilka zł więcej jest oferta z ratami 0%. Tak, wydajność nieco niższa, ale w tej cenie i do kompa-który-nie-musi-być-najbardziej-wypasiony to super opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory najtaniej był chyba tylko na headshocie w Proline za 650 zł, więc okazja fajna. Pytanie ile sztuk tego będzie.

 

A jak ktoś mocno budżetowo chce mieć 6/12 jajek to cały czas jest 1600X za ok. 610 zł, na żallegro dodatkowo z Smartem a za kilka zł więcej jest oferta z ratami 0%. Tak, wydajność nieco niższa, ale w tej cenie i do kompa-który-nie-musi-być-najbardziej-wypasiony to super opcja.

 

Ja biorę 2600 ze względu na możliwość ustawienia niskich napięć na spoko taktowaniu. Po prostu chcę jak najbardziej odciążyć sekcję zasilania na płycie (choć z 6-cioma rdzeniami teoretycznie powinna sobie radzić). :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena spoko ale znając moje szczęście pewnie nie zdążę a okazja godna do zmiany z intela 4/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe co oni obniżają o te 97%? Pewnie wcześniej podnieśli cenę o 100% xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie strona zostanie zdildosowana a sztuk na cały kraj będzie pięć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie czekam na BF i kupuję Ryzena 2600/2700 Mobo najchętniej B450 Gaming Pro Carbon i jakieś RAMki 3000/3200MHz z XMP. Już nie mogę się doczekać :) Przydały by się jeszcze samsungi EVO 970 z 2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uda sie kupic w pt to biore tego procka :D.

Wiecie moze jaka plyte w formacie mATX najlepiej kupic pod tego ryzena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przydały by się jeszcze samsungi EVO 970 z 2szt
Mój link

 

kupuj, spoko, ale jak oczekujesz, że będzie w normalnym, codziennym działaniu szybciej niż na SATA to się możesz rozczarować - bo różnice są w praktyce mikroskopijne. No chyba, że robisz megaprofesjonalne rzeczy zawodowo i faktycznie te transfery Ci się przydadzą. Bo do bootowania, odpalania gierek i poczty, to byle SATA wystarczy, a kupisz 2x większy w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już można mieć NVME to czemu nie ? Poza tym 250Gb za 300zł - wątpię że znajdę porządny SSD Sata 500GB za 300zł. Ale to akurat sprawa mocno drugorzędna bo parę SSD mam więc raczej skłaniam się nad kupnem proca mobo i ramu a SSD później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już można mieć NVME to czemu nie ? Poza tym 250Gb za 300zł - wątpię że znajdę porządny SSD Sata 500GB za 300zł. Ale to akurat sprawa mocno drugorzędna bo parę SSD mam więc raczej skłaniam się nad kupnem proca mobo i ramu a SSD później.

 

Też z tego założenia wyszedłem po kupnie nowej platformy, i wiedziałem, ze cudów nie ma co się spodziewać po NVMe. Po prostu to nie zakup dla wszystkich - ale jeśli masz kasiorkę i świadomość, to absolutnie spoko.

 

500 za 300 - Mój link - no fakt, że pewnie liczba będzie ograniczona, ale i też nie będzie to jedyna oferta, więc na pewno coś trafisz jak Ci mocno zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem 700 zł a za 599 zł to okazja życia brałbym bez wahania ! Swoją droga pewnie będzie 10 sztuk i koniec promocji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 za 799zł :E ale nie żałuję :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600X kupiony w dniu premiery za 919 zł i też nie żałuję bo potem już było tylko drożej, ok 950 zł w najlepszy momencie, do 1000 w słabszych. Chciałem po prostu oszczędzić czas na OC :E No i pewnie z moim fartem bym dostał strucla wymagające 1,4V na +200 MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego żałować? Siedzieć dla 200 zł na jakimś złomie czekając na "promocję" ? :E

Co innego jakby to był 2080 Ti kupiony miesiąc temu i nagle siada promocja 3500 zł. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw ile szt będzie po takiej cenie, nie zdziwi mnie jak w innych sklepach cena spadnie do np 650zł.

Ponoć i5 8400, konkurencyjna cenowo ma być w połowie 2019r. :lol2:

 

W końcu przy zmianie procesora, nie będę musiał do niego dopłacać. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś intel też będzie w promocji xD

 

W cenie Intela i5 8400 mamy Ryzena i płytę główną, oraz wsparcie do 2020r, a u Intela co ? Martwa podstawka i wysoka marża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taka nie wiem czy do końca martwa bo 8400 na 8700K można jednak wymienić. Zawsze to jakaś reanimacja. Oczywiście AM4 ma tu jednak wielką przewagę, to jasne.

 

Inna sprawa, że perf/cena Inteli leży i kwiczy. 10% szybciej za 50% więcej. Ciężko to uzasadnić, no chyba, że ktoś ciśnie tylko w CSGO na 720p.

 

Ale promki na Intele na bank nie będzie, ich jest po prostu za mało, towar deficytowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promka na intele może być, ale tych na martwe sockety :P

 

Połowa internetu się napaliła na tego 2600 w x-komie. Ostatecznie się okaże, że przeznaczyli 15 sztuk :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...