Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Primeval

Płyta główna msi 970 gaming nie odpala z fx 9590

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wpadł mi w ręce amd fx 9590 i specjalnie pod niego kupilem płytę msi 970 ale po odpaleniu kompa pokazuje się komunikat że nie ma wsparcia dla cpu 200w ( dokładnie nie pamietam) i komp się wylacza. Mój zasilacz to sailentumpc vero m1 600w. Z procesorem fx 8120 działa normalnie. Trochę jestem zawiedziony bo w opisie płyty jest ze obsługuje amd fx9...... Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek ma TDP 220w płyta obsługuje chyba procki do 125w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sprawdzałeś stronę producenta płyty?

Tam 9xxx nie widnieją w tabelce, nawet jest wpis

"Ostrzeżenie: ta płyta główna nie obsługuje procesorów o poborze mocy 200 W lub więcej.".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zastanawia mnie dlaczego w opisie jest ze została stworzona do fx9

Klik Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio wpadł mi w ręce amd fx 9590 i specjalnie pod niego kupilem płytę msi 970 ale po odpaleniu kompa pokazuje się komunikat że nie ma wsparcia dla cpu 200w ( dokładnie nie pamietam) i komp się wylacza. Mój zasilacz to sailentumpc vero m1 600w. Z procesorem fx 8120 działa normalnie. Trochę jestem zawiedziony bo w opisie płyty jest ze obsługuje amd fx9...... Pomoże ktoś?

 

Buhahaha :E Jak by tego zabezpieczenia nie bylo to moglo by sie skonczyc stopieniem sekcji zasilania... A tak na powaznie to pewnie by chodzil na niskich taktach bo by sekcja nie wyrabiala...

 

W jakim celu kupiles tego fx bo to zwykle wywalanie kasy, ten cep potrzebuje porzadnej plyty z bardzo mocna sekcja zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w jakim celu, 5GHz to power musi być, prawda?

 

Można co najwyżej próbować cofać bios do czasu sprzed premiery 9xxx, i liczyć, że tego zabezpieczenia wtedy nie było.

Co jest i tak głupotą i powinno być robione pod nadzorem oddziału straży pożarnej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...