Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kunadx

GTX 1060 6GB - problem po zmianie karty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wymieniłem u siebie kartę graficzną z AMD Radeon R7 200 na Palit GeForce GTX 6GB. Po wymianie i instalacji sterowników zauważyłem że grając w FIFA 19 mam dziwne skoki i klatkowania niezależnie od wprowadzonych ustawień. Na wcześniejszej dużo słabszej karcie tego typu problemów nie było, gra chodziła płynnie. Po zmianie ustawień bardziej pod kątem wydajności w panelu NVIDIA zauważyłem niewielką poprawę, chociaż nadal efekt nie jest taki, jakiego bym oczekiwał. Odpaliłem również testowo grę PUBG i tam również odczuwam skoki i przycinki szczególnie w sytuacji oddawania strzału bądź bezpośredniego kontaktu z innym graczem. Jak myślicie, czy słabsze działanie jest spowodowane tym, że procesor lub płyta główna nie jest w stanie uciągnąć tej karty? Wiem, że nie są one pierwszej świeżości, natomiast nie jestem w stanie wyłożyć teraz kolejnego tysiąca na ulepszenie. Poniżej wysyłam specyfikację. Pozdrawiam!

 

Procesor: i3-2100 CPU 3,10GHz

Zasilacz: Magnus 500w model: GX 500w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor mocno ogranicza karte, zmienisz procka i po problemie. Mysle ze do tej karty i5 2500k to minimum. Jaka masz plyte glowna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

2500K jest za słaby dla gtx1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta głowna też dość historyczna - Gigabyte H61M-USB3V.

Jestem w stanie niebawem ją zmienić. Pytanie, jaki używany procesor byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej płyty

i5-2500

i7-2600

i7-3770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500K jest za słaby dla gtx1060.

 

po odpowiednim podkręceniu nie jest za słaby. Albo udowodnij to testami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałeś w ogólę stare sterowniki (najlepiej za pomocą DDU)? Procesor co prawda jest za słaby do tej karty i ją ogranicza, ale wydajność raczej nie powinna być gorsza niż wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

po odpowiednim podkręceniu nie jest za słaby. Albo udowodnij to testami.

Wymień procesor i sam się przekonaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...