Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Puking

[ZESTAW]~17.000/Gry/Multimedia/B-OC/Brak/Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem laikiem jeżeli chodzi o sprzęty komputerowe dlatego też piszę do Was z prośbą o pomocy w wybraniu czegoś konkretnego, co mi posłuży dobre lata.

Potrzebuję, jak można wywnioskować z opisu, komputer, monitor, klawiaturę, mysz i podkładkę pod nią.Oprogramowanie również jest mi potrzebne.

Gdy już złożę, o ile złożę, bo niestety nie mam w tym wprawy, to w jaki sposób zainstalować system ? Będę zmuszony zmieniać jakieś ustawienia po pierwszym uruchomieniu i jak wygląda instalacja systemu?

Jeżeli chodzi o myszkę i klawiaturę, to dużo gram w LOL'a, strzelanki różnego rodzaju (Fortnite, CS itp.) i "przygodówki".

 

W grę wchodzą dwie placówki gdzie mógłbym kupić sprzęt:

https://www.euro.com.pl/

https://www.komputronik.pl/

 

Chyba, że znacie jakieś inne, które w ofercie mają raty 0%, najlepiej na więcej niż 49rat. czyli 50x0% lub więcej.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie routera,czy jesteście w stanie coś polecić?? Tak w przedziale 300- 500 zł? chyba, że coś taniej się znajdzie, to też by było git. :) Nie mam pojęcia jak się cenią routery. Ta cena jest osobna,nie należy jej uwzględniać w zestawie.

 

Jeszcze jedno. Posiadacie jakiś poradnik jak zamontować wszystkie podzespoły, co robić po pierwszym uruchomieniu komputera, czy trzeba instalować jakieś sterowniki, a może system już sam o wszystko zadba? Totalnie nie wiem jak się za to zabrać, temu potrzebuję jakiś poradników, albo po prostu Waszej pomocy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp za 17k do lola, fortnajta, cs'a i przygodówek :D ? Takie coś idzie za 4 tysie sklecić + peryferia i zamykamy się w 5 tysiach.

No ale skoro chcesz wywalić 17 kafli na bogato to takie coś:

(k - komputronik, r - rtveuroagd)

CPU i7 8700k ® - 1785zł

MOBO ASUS PRIME Z370-A (k) - 829zł

RAM Crucial Ballistix Tactical 16GB [2x8GB 3000MHz DDR4 CL15 1.35V DIMM] (k) - 669zł

SSD Samsung 970 Evo M.2 500GB (k) - 599zł

CASE PHANTEKS Enthoo Pro (k) - 469zł

PSU Corsair RMx 650W CP-9020178-EU (k) - 479zł

GPU MSI GeForce RTX 2080 DUKE 8G OC (k) - 3749zł

HDD WD Blue 3TB (k) - 419zł

Cooler NZXT KRAKEN X62 V2 - 280mm chłodzenie wodne (k) - 659zł

Monitor AOC AGON AG271QG [G-Sync, 165Hz] (k) - 3149zł lub ASUS ROG Swift PG279Q [165Hz, G-Sync] (k) za 3199zł

Razem ~ 13k

Do tego windows 10 ~ 500zł

Co do klawiatury to jakiś mechanik z przełącznikami cherry mx red lub green w przypadku razera, myszka jaka Ci pasuje z wysokim skokowym/regulowanym dpi a podkładka to kewstia gustu :)

Na necie jest masa poradników jak sklecić kompa w całość i jak zainstalować system z pendraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam możesz zauważyć że nie mam totalnie rozeznania skoro daje takie kwoty, heh. Ale dziękuję za sugestie.

Czyli według Ciebie aby komputer służył dobre lata i miał możliwość grywalnosci w topowe pozycje na ultra detalach można skleić za 5 tysi ? Zdaje sobie sprawę, że może nie wpisałem wszystkich tytułów w które chciałbym grać, lub po prostu gram, ale na prawdę nawet sobie nie zdaje sprawy co i jak. Wyrozumiałości. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp zapewniający długą grywalność na wysokich ustawieniach do monitora FHD 60Hz bez problemu idzie do 5k sklecić (wliczony monitor). Kwestia tego czy chcesz monitor FHD/QHD/ulrwawide/4k ? Bo głównie pod to byłby składany zestaw. Do FHD Wyjdzie najtaniej, do QHD/ultrawide masz to co podałem ale idzie spokojnie zrobić to taniej, do 4k to już wyjdzie drogo :)

Ja np ogrywam teraz najnowszego assasyna na wysokich ze stałymi 60fps z monitorem FHD i kompem za którego obecnie dostałbym ze 3k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zerowe pojęcie o pc to może najpierw poczytaj/pooglądaj jakieś testy gotowych zestawów i później określ budżet, bo teraz nasuwa mi się tylko :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer za 17k i

 

CPU i7 8700k

 

:lol2:

 

albo

 

RAM Crucial Ballistix Tactical 16GB [2x8GB 3000MHz DDR4 CL15 1.35V DIMM] (k) - 669zł

 

:lol2:

 

Przeciez to dobre do jakiegos budzetowego builda. To samo dotyczy karty graficznej. RTX 2080 bez TI przy monitorze 165 Hz? Ta karta nie uciagnie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw na bogato, nawet w budżecie się nie zmieścił, a byłoby jeszcze więcej, gdyby wszedł 2080ti. Osobiście nie kupował bym za tyle, bo do grania w to co ty chcesz to spokojnie za 5k da się coś złożyć. Grafikę i tak za 2-3 lata będziesz musiał wymieniać może i procka, więc lepiej złożyć coś sobie za 5-7k, 5k na bude i 2k na dobry monitor a za 2-3lata, mały UP zrobić i tyle.

Co do instalacji systemu czy też złożenia, są sklepy które robią to za free lub za opłatą około 100zł.

Jeśli chodzi o raty to najlepiej zadzwonić do danego sklepu i popytać jakie oferują raty.

 

 

CPU: Intel i9-9900K 3.6 GHz 16MB BOX

3 299,00 zł

 

MOBO: ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING

1 169,00 zł

 

GPU: Gigabyte GeForce RTX 2080 WINDFORCE 8GB GDDR6

3 549,00 zł

 

RAM: G.SKILL 32GB 3600MHz Trident Z RGB LED CL17 (2x16GB)

1 973,00 zł

 

SSD: Samsung 1TB 970 EVO M.2 2280 NVMe

1 149,00 zł

 

PSU: Seasonic 750W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

459,00 zł

 

CASE: Fractal Design Define R6 Blackout TG

649,00 zł

 

Chłodzenie: Noctua NH-D15

389,00 zł

 

 

Monitor: LG 34UC89G-B Curved czarny

3 149,00 zł

 

Klawiatura: Razer BlackWidow X Tournament Ed. Chroma

599,00 zł

 

Mysz: Razer Naga Trinity

429,00 zł

 

Podkładka: Razer Sphex V2

59,00 zł

 

System: Microsoft Windows 10 PRO PL 64bit OEM DVD

599,00 zł

 

 

Wartość zakupów: 17 471,00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer za 17k i

 

 

 

:lol2:

 

albo

 

 

 

:lol2:

 

Przeciez to dobre do jakiegos budzetowego builda. To samo dotyczy karty graficznej. RTX 2080 bez TI przy monitorze 165 Hz? Ta karta nie uciagnie tego.

[/quote

i7 8700k i 16gb ram 3000mhz/15cl porównane do budżetówek, nic tylko pogratulować wiedzy i rozsądku.\

@UP

Jak dla mnie to ten i9 jest kompletnie nieopłacalny na tle i7 8700k, wystarczy spojrzeć na testy obu procków, co do grafiki to 2080ti jest w chorych cenach a taki 2080 wypada jak 1080ti więc do 1440p starczy by mieć wysoki fps. No i jak piszesz lepiej kupić coś w normalnej cenie i później robić stosowne upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chciał komputer za 17 000. 8700k to procesor main stream. Budżet nie jest mainstream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skoro kolega obawia się czy poradzi sobie z instalacją systemu to może lepiej nie wciskać mu zestawów pod OC? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chciał komputer za 17 000. 8700k to procesor main stream. Budżet nie jest mainstream.

A co tu lepszego dać ? Przepłaconego i7 9700k lub jeszcze bardziej przepłaconego i9 9900k? Tosz to tylko parę fps więcej od i7 8700k a cena dużo większa. Z kolei zestawy na i9 79xx nie mają najmniejszego sensu jeśli nie robi się SLI. Z tym budżetem nie pozwoli sobie na sli z 2080ti więc i7 8700k w zupełności starczy. Zamiast kupować 2080ti lepiej wziąć 2080 i gdy wyjdzie nowa generacja kart znów robić upgrade jeśli będzie taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może w takim przypadku coś do 5 tysięcy + monitor, Skoro nie ma sensu tyle wydawać ? :/ oszaleje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odezwij się do mnie na priv. Niestety ja nie umiem tego zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...