Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

apmolk

nie znam sie. do gier. > 5500 z monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako, ze sie nie znam potrzebuje pomocy w sprawie zlozenia zestawu. Nparawde nie mam zbyt wiele pojecia o podzespolach po za paroma pojeciami. Skorzystalem ze stronki podajace gotowe zestawy ( zmienilem tylko obudowe bo na x com takiej nie ma ) a monitor polecil mi kolega, ktory go uzywa i mi, ze jest ok. Chcialbym pograc w nowsze gierki na wysokich bez zadnych lagow i scin. Cena nie moze przekroczyc 5500. A moze udalo by sie zejsc ponizej 5 tysiecy, zeby dalej komfortowo we wszsytko pograc? ta karta jest troche droga, a nie znam sie czy taka potrzebuje.

 

 

a o to zestaw: https://www.x-kom.pl/lista/dwv93fzpo

czy tutaj wszystko sie zgadza i mozna smialo kupic? czy sa jakies nie pasujace czesci, albo mozna zamienic cos na tanszego? prosze o jakies porady.

 

Pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ok choć ja bym brał lepszy ram minimum 3200mhz CL15, tym bardziej że procesory AMD lubią niskie czasy dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk talerzowy + SSD, to była dobra proteza może z 5 lat temu, kiedy większe SSD kosztowały sporo pieniędzy, ale nie dzisiaj, kiedy można kupić za 600zł dysk SSD 1TB na 3D TLC. Talerzowce nadają się na archiwum, ale wówczas kupuje się dwie sztuki i o większej pojemności niż śmieszne 1TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk talerzowy + SSD, to była dobra proteza może z 5 lat temu, kiedy większe SSD kosztowały sporo pieniędzy, ale nie dzisiaj, kiedy można kupić za 600zł dysk SSD 1TB na 3D TLC. Talerzowce nadają się na archiwum, ale wówczas kupuje się dwie sztuki i o większej pojemności niż śmieszne 1TB.

czyli mialbym wziasc wiekszy dysk ssd o to chodzi? Jesli to ma lekko przyspieszyc ladowanie to nie widze sensu po za systemem na nim. Nigdy nie mialem dysku ssd, a szkoda mi jeszcze wiecej dokladac bo 5500 to i tak spora suma dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi też o to, że sporo gier warto instalować na SSD, przyspiesza to nie tylko wczytywanie etapów, ale też minimalizuje doczytywanie tekstur w tle, itp.

 

W każdym razie za stówę więcej masz SSD 500 GB na SATA - https://www.x-kom.pl/p/406961-dysk-ssd-samsung-500gb-25-sata-ssd-860-evo.html - więc jak dla mnie to lepsze rozwiązanie, niż 240GB na NVMe. Na razie można nawet zrezygnować z HDD jak chcesz mniej wydać, na 500GB chyba się na start zmieścisz? A dokupienie twardziela za jakiś czas to nie problem (albo nawet drugiego SSD).

 

Płytę weź https://www.x-kom.pl/p/441269-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-a-pro.html - to samo tylko brzydziej wygląda, a stówa w kieszni ;)

 

Procesor podobno w piątek ma być promocja na Black Friday za 599 zł, więc warto polować.

 

Karty graficznej tańszej bym nie brał jesli chcesz dłużej pograć na wysokich detalach. Bo wydasz 1200 zł na GTX 1060 i za rok już pewnie będzie lipa, a GTX 1070 Ti na 2 lata komfortowego grania jeszcze pewnie spokojnie wystarczy (pewnie do czasu premiery nowych konsol i jeszcze jakiś czas po).

 

Monitor weź https://www.x-kom.pl/p/429646-monitor-led-22-239-aoc-24v2q-czarny.html - też bardzo fajny ekran z 75 Hz i kolorki jakby lepsze, niż na LG. No i taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dirian ładnie Ci objaśnił. Ja dodam, że jak nie będziesz miał HDD w obudowie, to na pewno nie będzie ewentualnych problemów z wibracjami ;) Także jak wyżej: lepiej większy SSD, np. na SATA, zamiast mały SSD + HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi też o to, że sporo gier warto instalować na SSD, przyspiesza to nie tylko wczytywanie etapów, ale też minimalizuje doczytywanie tekstur w tle, itp.

 

W każdym razie za stówę więcej masz SSD 500 GB na SATA - https://www.x-kom.pl/p/406961-dysk-ssd-samsung-500gb-25-sata-ssd-860-evo.html - więc jak dla mnie to lepsze rozwiązanie, niż 240GB na NVMe. Na razie można nawet zrezygnować z HDD jak chcesz mniej wydać, na 500GB chyba się na start zmieścisz? A dokupienie twardziela za jakiś czas to nie problem (albo nawet drugiego SSD).

 

 

a czy ta spora roznica w zapisie nie robi roznicy? Prędkość odczytu:3200 MB/s

Prędkość zapisu:1100 MB/s, a ten samsung ma po 520. to jest 6x wolniejszy ?

 

Co do plyty glownej czy wszystkie wejscia sa ok? Wymienilem jak cos

 

I dzieki za rade co do karty. :)

 

faktycznie widze promocje to kupie w czarny piatek moze cos jeszze bedzie. Kazda stowka sie przyda, zeby starczylo na gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teoretycznie ADATA jest sporo szybsza, ale w codziennym użytku i tak jest to ciężkie do zauważenia.

 

Ja mam u siebie SSD NVMe (czyli taki jak X8200) i nie powiedziałbym, żebym czuł jakiś wielki przeskok prędkości z wcześniejszego SSD na SATA w codziennym użytku jak odpalanie systemu, granie czy codzienne czynności. To widać głównie jak ktoś kopiuje dużo wielkich plików i w zastosowaniach profesjonalnych. Sam sobie odpowiedz na pytanie czy lepiej mieć szybsze 240 GB, gdzie np. gra ci się wczyta 1-2 sekundy szybciej, czy pojemniejszy dysk 500GB.

 

Co do płyty, to nie wiem co masz na myśli, ale będzie ona jak najbardziej pasować do reszty części, jeśli o to chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teoretycznie ADATA jest sporo szybsza, ale w codziennym użytku i tak jest to ciężkie do zauważenia.

 

Ja mam u siebie SSD NVMe (czyli taki jak X8200) i nie powiedziałbym, żebym czuł jakiś wielki przeskok prędkości z wcześniejszego SSD na SATA w codziennym użytku jak odpalanie systemu, granie czy codzienne czynności. To widać głównie jak ktoś kopiuje dużo wielkich plików i w zastosowaniach profesjonalnych. Sam sobie odpowiedz na pytanie czy lepiej mieć szybsze 240 GB, gdzie np. gra ci się wczyta 1-2 sekundy szybciej, czy pojemniejszy dysk 500GB.

 

Co do płyty, to nie wiem co masz na myśli, ale będzie ona jak najbardziej pasować do reszty części, jeśli o to chodzi ;)

okej wielkie dzieki. o takie logiczne wyjasnienie mi chodzilo, nie mam sporej wiedzy na ten temat, daltego peirwsze co rzucilo mi sie w oczy to szybkosc. I tak 500gb spokojnie mi starczy.

 

https://www.x-kom.pl/lista/jzwtu1sq6 tak to teraz mniej wiecej wyglada. Z czego trzy produkty sa przecenione i nie wiem kiedy to sie skonczy. O stowke zejdzie jeszcze w czarny piatek. A co do monitora to mam jeszcze watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze można pomyśleć o innym zasilaczu - https://www.x-kom.pl/p/423078-zasilacz-do-komputera-be-quiet-system-power-9-500w.html - według mnie lepszy wybór, chociazby z uwagi na przetwornicę DC-DC (bardziej stabilne napięcia) i lepszą kontrolę jakości. Mi ostatnimi czasy dwa Vero poszły z dymem (ale zabezpieczenia zadziałały, więc nic nie spaliły - chociaż tyle), więc jakoś tak ostatnio ich nie polecam. Uprzedzając pytanie - 500W spokojnie wystarczy, pod obciążeniem ten zestaw weźmie może z 300W.

 

Monitor, no jak chcesz, LG też jest ok, ale AOC według mnie lepsza opcja, szczegolnie ze tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze można pomyśleć o innym zasilaczu - https://www.x-kom.pl/p/423078-zasilacz-do-komputera-be-quiet-system-power-9-500w.html - według mnie lepszy wybór, chociazby z uwagi na przetwornicę DC-DC (bardziej stabilne napięcia) i lepszą kontrolę jakości. Mi ostatnimi czasy dwa Vero poszły z dymem (ale zabezpieczenia zadziałały, więc nic nie spaliły - chociaż tyle), więc jakoś tak ostatnio ich nie polecam. Uprzedzając pytanie - 500W spokojnie wystarczy, pod obciążeniem ten zestaw weźmie może z 300W.

 

Monitor, no jak chcesz, LG też jest ok, ale AOC według mnie lepsza opcja, szczegolnie ze tanszy.

Ok bardzo dziekuje. Jeszcze najwyzej cos tu dopisze w czarny piatek :)

 

ps. kiedy te promocje sie koncza? Zeby nie bylo sytuacji, ze w piatek procesor stanieje, a reszta skoczy o 4 stowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja na RAM, SSD czy grafike to raczej jest po prostu normalna cena, niż jakaś promocja. Najwyżej coś może zostać wyprzedane i nie wiadomo czy wróci, np. karta graficzna.

 

Ale tak wrzuciłem w google 1070 Ti i... na euro rtv masz ją dużo taniej - https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx-1070-ti-8gb-gddr5-256bit.bhtml - przy tej cenie to od razu bym zamawiał jak masz kasę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja na RAM, SSD czy grafike to raczej jest po prostu normalna cena, niż jakaś promocja. Najwyżej coś może zostać wyprzedane i nie wiadomo czy wróci, np. karta graficzna.

 

Ale tak wrzuciłem w google 1070 Ti i... na euro rtv masz ją dużo taniej - https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx-1070-ti-8gb-gddr5-256bit.bhtml - przy tej cenie to od razu bym zamawiał jak masz kasę :thumbup:

dziekuje bardzo!!!zamowilem fizycznie do zaplaty w sklepie i mam na to 3dni...jak bedzie cos taniej w piatek to nie bede musial kupowac, ale jestem zabezpieczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dwa pytanie. Rozumiem, ze musze wykupic zlozenie komputera w sklepie? nie znam sie wiec chyba nei dam rady sam tego zlozyc.

 

druga sprawa to windows. mam orginalna plyte z 7, ale ktos mi powiedzial ze tutaj moge zainstalowac tylko 10 czy to prawda? a jesli moge to w jaki sposob bede mogl to zrobic? nie kupuje tutaj w zestawie dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, włącza się powoli histeria z HDD.

 

Dołożenie do blaszaka HDD to dalej dobry pomysł. Trzymanie filmów, muzyki czy zdjęć na SSD to marnowanie miejsca i pieniędzy. 1TB HDD niewiele kosztuje, a pozwoli zapomnieć o pilnowaniu miejsca na SSD. No i wibracje sracje :) Takiemu dyskowi ustawia się wyłączanie po czasie nieużywania i sobie spokojnie siedzi bezczynnie w obudowie, aż jest potrzebny.

 

W piątek będziesz miał promocję na procesor w x-komie. 599zł. Oszczędzisz ponad 2 stówy - zostanie na HDD i na flaszkę.

 

Sam planuję w najbliższym czasie kupić NVMe od Adaty 500GB. Cena przyjemna, wydajność solidna. Moim zdaniem warto się szarpnąć. Faktycznie nie ma wielkiej różnicy z SSD na SATAIII, ale te też jeszcze nie są sprzedawane za czapkę gruszek.

 

RAM faktycznie musi być szybki. Co najmniej 3,2GHz. Sprawdź sobie, co akurat jest w dobrej cenie i upewnij się, że jest to na liście pamięci przetestowanych z tym procesorem. Refresh ryzenów to już nie katastrofa z pamięciami, ale i tak ludzie mają z nimi non stop problemy.

 

System to koniecznie W10. Sorry, Winnetou, ale W7 już sobie z tym sprzętem nie poradzi. A przynajmniej nie bez pomocy, która jest stratą czasu.

Idziesz na allegro, kupujesz na fakturę licencję COA, pobierasz ze strony MS instalator (wymaga podania numeru seryjnego), wrzucasz to na pendrive'a i instalujesz w moment. Sprzedawcy zwykle szczegółowo opisują proces pobierania obrazu i instalacji.

 

EDIT:

Jeśli obsługiwałeś kiedyś młotek i śrubokręt, poradzisz sobie ze złożeniem komputera. Sam mam dwie lewe ręce do takich rzeczy, a składam bez problemu. Szkoda kasy, a do tego warto kupować w różnych sklepach, bo można w ten sposób kilkanaście procent ceny urwać. U ciebie 10% ceny to 550 złotych, więc ten tego... No.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, włącza się powoli histeria z HDD.

 

Dołożenie do blaszaka HDD to dalej dobry pomysł. Trzymanie filmów, muzyki czy zdjęć na SSD to marnowanie miejsca i pieniędzy. 1TB HDD niewiele kosztuje, a pozwoli zapomnieć o pilnowaniu miejsca na SSD. No i wibracje sracje :) Takiemu dyskowi ustawia się wyłączanie po czasie nieużywania i sobie spokojnie siedzi bezczynnie w obudowie, aż jest potrzebny.

 

W piątek będziesz miał promocję na procesor w x-komie. 599zł. Oszczędzisz ponad 2 stówy - zostanie na HDD i na flaszkę.

 

Sam planuję w najbliższym czasie kupić NVMe od Adaty 500GB. Cena przyjemna, wydajność solidna. Moim zdaniem warto się szarpnąć. Faktycznie nie ma wielkiej różnicy z SSD na SATAIII, ale te też jeszcze nie są sprzedawane za czapkę gruszek.

 

RAM faktycznie musi być szybki. Co najmniej 3,2GHz. Sprawdź sobie, co akurat jest w dobrej cenie i upewnij się, że jest to na liście pamięci przetestowanych z tym procesorem. Refresh ryzenów to już nie katastrofa z pamięciami, ale i tak ludzie mają z nimi non stop problemy.

 

System to koniecznie W10. Sorry, Winnetou, ale W7 już sobie z tym sprzętem nie poradzi. A przynajmniej nie bez pomocy, która jest stratą czasu.

Idziesz na allegro, kupujesz na fakturę licencję COA, pobierasz ze strony MS instalator (wymaga podania numeru seryjnego), wrzucasz to na pendrive'a i instalujesz w moment. Sprzedawcy zwykle szczegółowo opisują proces pobierania obrazu i instalacji.

 

EDIT:

Jeśli obsługiwałeś kiedyś młotek i śrubokręt, poradzisz sobie ze złożeniem komputera. Sam mam dwie lewe ręce do takich rzeczy, a składam bez problemu. Szkoda kasy, a do tego warto kupować w różnych sklepach, bo można w ten sposób kilkanaście procent ceny urwać. U ciebie 10% ceny to 550 złotych, więc ten tego... No.

dziekuje za spore rady zrobie jak podpowiedziales. co do dysku hdd zgadzam sie. Co prawda nie mam w zwyczaju posiadac filmow czy muzyki, ale predzej czy pozniej sie przyda. jak mi bedzie brakowac miejsca dokupie moze w nowym roku. Z tym win10 troche mi rozjasniles sytuacje. Co do ramu jeszcze jakas podpowiedz? o jaka liste chodzi? nie mam zielonego pojecia o co chodzi, wybacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, włącza się powoli histeria z HDD.

 

Dołożenie do blaszaka HDD to dalej dobry pomysł. Trzymanie filmów, muzyki czy zdjęć na SSD to marnowanie miejsca i pieniędzy. 1TB HDD niewiele kosztuje,

... i niewiele pomieści. Sam mam HDD, ale nie w obudowie komputera i o większej pojemności (bo 1 TB na filmy to dowcip), no i w ilości dwóch sztuk, na których trzymane są te same dane - podstawa, jeśli ma być zabezpieczenie plików na wypadek awarii jednego z nośników.

 

Po prostu nie rozumiem gdzie widzisz histerię. Nadal uważam, że HDD to świetny nośnik ... np. w obudowie zewnętrznej na USB3, zamiast płyt DVD/BluRay, czyli na archiwum, o którym pisałeś (trzymanie filmów, muzyki, czy zdjęć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
    • to oczywiste, gdyby nie zachod i Polska to juz dawno by padla ale wszyscy zauwazyli jak mozna wyniszczac kacapow w ten sposob wiec co jakis czas trzeba sie poklocic o pakiet pomocy ale pozniej go dac   jak to nic? pieklo kobiet XDDDDDDD https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-bezskutecznie-probowali-odebrac-paszporty-kolejka-ukraincow-,nId,7470702   poczytaj dowolnych geopolitykow to przestaniesz powtarzac polityczna sraczke na uzytek wewnetrzny KO tak samo w to pojdzie bo potrzeba dodatkowego zrodla i to jeden z glownych wnioskow po rozpoczeciu wojny na ukr, nie mozemy byc w pelni zalezni od zachodu jestesmy w momencie kiedy slabe panstwa wydaja krocie na zbrojenia bo nikt tanio nie sprzeda
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...